Golf 7 Tdi DSG highline alındı.

serengeti

Yeni Üye
İsim
Aydın
Merhaba Arkadaşlar, 

Dün Golf 7 Tdi DSG Higline siparişini verdim.. Opsiyon yok. Tungsten gri. 98.900.- tl. Haftaya elimde olacakmış. 

İlk defa Golf ve ilk defa dsg kullanacağım. Şimdiye kadar skoda fabia ve toyota corolla kullandım. Yakınlarım çok tepki gösterdi ama başka araç alsaydım içim parçalanacaktı. 

Aracı alırken kontrol etmem gerekenleri söylerseniz sevinirim. 

Ayrıca aldıktan sonra boya koruma, sreamik kaplama, ön kaput kaplama gibi şeyler yaptırmam gerekir mi, gerekirse hangisi?

adım Aydın  

Hayirli olsun oncelikle. Bikac opsiyon iyi olabilirdi aslinda ama secim sizin tabiki... Ben ayni fiyata imzamda olan araci siparis verdim ornegin...Gerekli aciklamalari ustadlar yapar size sanirim :)  @silvershadow Bu arada neden tepki gosterdiler acaba?  8|

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayirli olsun oncelikle. Bikac opsiyon iyi olabilirdi aslinda ama secim sizin tabiki... Ben ayni fiyata imzamda olan araci siparis verdim ornegin...Gerekli aciklamalari ustadlar yapar size sanirim :)  @silvershadow Bu arada neden tepki gosterdiler acaba?  8|
Teşekkürler. Ben sipariş yerine ellerinde olan aracı aldım . Renk yüzünden acele ettim biraz. O yüzden opsiyon ekletme durumum yoktu. O rakam hb araç için verilir mi diye tepki :)

@serengeti Hayirli olsun,bende siparisimi verdikten sonra o para Golf e verilir mi diye bir kac arkadastan tepki aldim fakat bunu diyenler kesinlikle sifir arac piyasasini bilmiyor demektir. Dizel Renault Symbol en baz versiyonu icin istenilen rakam 60.000 TL, Megane Dizel Icon donanim EDC sanziman 102.000 TL. TR de sifir arac almak gercekten imkansiz hale gelmek uzere. Araci alirken kontrol etmeniz gerekenler Murat Bey (silvershadow) tarafindan asagidaki linkte detaylica anlatilmistir. Tekrar hayirli olsun guzel gunlerde binmeniz dilegi ile.

@serengeti

Değerli Hocam 

Golf tutkunu Dostlar arasına hoş geldiniz 

Öncelikle hayırlı olsun

Alınmış alınmıştır ve zaten Highline donanımda almış olduğunuz için pek az eksikliğini hissedeceğiniz donanım olacaktır.

Boya koruma kaput filmi ve benzerini servis dışında olmak kaydıyla en kötü işçilik ve kaliteyle yaptırmanız halinde bile serviste yapılardan daha az memnun olmazsınız.

Kendum dahil yaşanan ona yakin örnek deneyimi sonucunda Serviste araba yıkanmak dahil bu tip işlemleri yaptırmayın derim, çünkü taşerona yaptırılan bu işlerde genelde mutsuz olunur. Ayrıca aslında pek çoğu lüzumsuz olan bu uygulamaların toplamı lüzumsuz derecede pahalıdır.  Sizin heyecanınızı kullanarak paranızı alacaklar. Emin olun kaçıracak ve keşke diyeceğiniz hiç bir uygulama olmayacağı gibi bu uygulamaları dışarıda yarı  fiyatına ve adamakıllı yaptırabilirsiniz. 

Size sadece boya koruma ve cam filmi önerebilirim ancak o da profesyonel marka ve işçiliği olan firmalarda.

araç piyasasından haberi olmayan o kadar insan var ki en son 5 sene önce araç almış ondan sonra piyasaya göz ucuyla bile bakmayan kişiler var. sonra forumlara girip x şu kadar olur mu? bu paraya şu var gibi abuk subuk yorumlar yapılıyor. 15 yaşındaki mercedes w210 için 55-60 bin tl isteyen var. neden diye sorarsanız? cevabı bsait çünkü sattığı zaman alabileceği düzgün araçlar kendi aracından 2 kat pahalı.

Hayırlı olsun, güzel günlerde kazasız belasız sürüşler.

Tungstenciler çoğalıyor galiba son dönemde.

Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğimle...

0 araç alırken fiyatını eleştirenlere itibar etmemek lazım. Yok hb miş yok bilmem neymiş. Önemli olan araç aradığın özellikleri sana sunuyor mu? O zaman bitti gitti. Hayırlı uğurlu olsun.

Arkadaşlar merhaba. Aracımıza dün kavuştuk. Resimleri uygun bir zamanda atacağım. İlk defa start stoplu bir araç kullandığım için ilk gün biraz garip geldi. Alışmam zor olacak . 

Bu akşam eve gelirken markete uğradım. Marketten evin arası 3 km. dir.  Marketten sonra aracıma bindim ve star stop un çalışmadığını farkettim.  Tam eve gelirken fan açtı ve çok sesli bir şekilde çalıştı. Oto parka geldim. Parkettim ama hala büyük bir gürültü ile çalışmaya devam etti. Hatta hafif bir şekilde yanık  metal kokuları duymaya başladım. Aracı parkettikten sonra 7-8 dk. daha devam etti bu durum. Araç daha 80 km. de. Normal midir ve devamlı olacak mı bu durum, yardımcı olursanız sevinirim.  

Arkadaşlar merhaba. Aracımıza dün kavuştuk. Resimleri uygun bir zamanda atacağım. İlk defa start stoplu bir araç kullandığım için ilk gün biraz garip geldi. Alışmam zor olacak . 

Bu akşam eve gelirken markete uğradım. Marketten evin arası 3 km. dir.  Marketten sonra aracıma bindim ve star stop un çalışmadığını farkettim.  Tam eve gelirken fan açtı ve çok sesli bir şekilde çalıştı. Oto parka geldim. Parkettim ama hala büyük bir gürültü ile çalışmaya devam etti. Hatta hafif bir şekilde yanık  metal kokuları duymaya başladım. Aracı parkettikten sonra 7-8 dk. daha devam etti bu durum. Araç daha 80 km. de. Normal midir ve devamlı olacak mı bu durum, yardımcı olursanız sevinirim.  
Değerli Hocam 

Bu kokular gayet normal

Araç çalışmadığı sürede korozyona maruz kalmaması için egzoz ve benzeri kısımlarda yapılan kendi kaplaması  ısıya maruz kaldığı esnada üzerindeki koruyucu tabaka yanar. Bu durum normaldir.

Sağol hocam, gerçi bunu sorunlar bölümünde tekrar sordum ama fan olayı da normal mi 80 km lik araçta?

Geri
Üst Alt