Golf 7'de standart ses sistemi

sanırım uzun uğraşlar sonunda sesin kaynağını buldum. kesinlikle sağ ön kapı. basslarla beraber gelmesinin yani sıra, bozuk yollarda ve kapıyı kapatırken de geliyo. bi Boşluk var bi yerlerde. ya kapının kendisi, veya üstteki döşeme ya da o karbon görünümlü parçadan. büyük ihtimalle kapının kendisi çünkü kapıyı tutup biraz yukarı doğru kaldırınca kesiliyo ses. napsam ki?

@maniax

Kapıyı yukarı doğru itince ses kesiliyorsa fitillerden kaynaklıdır hocam. Yukarı kaldırınca kesildiğine emin misiniz?

yusuf dedi:
@maniax

Kapıyı yukarı doğru itince ses kesiliyorsa fitillerden kaynaklıdır hocam. Yukarı kaldırınca kesildiğine emin misiniz?
yani kapıyı tutunca da olabilir. demin evin otoparkına girerken parkeli yolda da zırıltı geldi mesela. ama plastik zırıltısı gibi, yani plastik kaynaklı bi ses gibi bilemiyorum tam olarak. ama kaynak sağ ön kapı

@maniax

Hocam istanbulda olsanız beraber bulurduk ne olduğunu :) Şimdi bizim gibi biri lazım sana beraber gezip bulacaksınız kaynağı.

yusuf dedi:
@maniax

Hocam istanbulda olsanız beraber bulurduk ne olduğunu :) Şimdi bizim gibi biri lazım sana beraber gezip bulacaksınız kaynağı.
ya işte servistekiler hiç işe yaramıyo bahsettim daha önce. adam bildiğin bi ses yok diyo yani. ha benim kulağım sorunlu özür dilerim dememi bekliyolar.  8|

evet sesin kaynağını tam olarak buldum ama çok kararsızım napmam konusunda.

http://i.hizliresim.com/DMrZk3.jpg

şu resimde anlatacak olursam; deri kol koyma yerinin altında ince bir plastik kısım var. kulağımı iyice yaklaştırdım, o kısmın b sütununa yakın olan kısmından geliyor ve elimle bastırınca tamamen kesiliyor.

servis herşeyi sökmemiz lazım veya buna yapacak bişey yok der diye gitmekten çekiniyorum. türk usulü biraz vursam mı oraya? :D

maniax dedi:

şu resimde anlatacak olursam; deri kol koyma yerinin altında ince bir plastik kısım var. kulağımı iyice yaklaştırdım, o kısmın b sütununa yakın olan kısmından geliyor ve elimle bastırınca tamamen kesiliyor.

servis herşeyi sökmemiz lazım veya buna yapacak bişey yok der diye gitmekten çekiniyorum. türk usulü biraz vursam mı oraya? :D
  iyi bir ses sistemi ustasına gidin bence ankarada baya işinin ehli usta var,kapının iç kısmını söktürün  serviste bu tür sesle ilgili detay bir sıkıntıyı çözecek yetişmiş bir eleman olacağını zandetmiyorum sanayiden az hallice servis,zaten çoğu uğraşmak istemez.

Hoparlör takıp söken car hifici bir yer servisten daha iyi çözüm bulur bu soruna

@maniax

Hocam içerdeki dişlerden biri belki de oturmamış durumdadır. Servise sorunu bu şekilde anlatırsanız gerekeni illaki yaparlar. Oradaki su şişesi daha çok ses yapıyordur ayrıca :) bence çok küçük olan bu sesi takmayın :)

yusuf dedi:
@maniax

Hocam içerdeki dişlerden biri belki de oturmamış durumdadır. Servise sorunu bu şekilde anlatırsanız gerekeni illaki yaparlar. Oradaki su şişesi daha çok ses yapıyordur ayrıca :) bence çok küçük olan bu sesi takmayın :)
hocam valla takmiim diyorum da hem hafifçe bozuk yollarda bile geliyo hem de duymamak için sesi açsam da bass'la geliyo. sürekli sağ kulağımda bız bız sinir oluyorum  8|

zambor007 dedi:

iyi bir ses sistemi ustasına gidin bence ankarada baya işinin ehli usta var,kapının iç kısmını söktürün  serviste bu tür sesle ilgili detay bir sıkıntıyı çözecek yetişmiş bir eleman olacağını zandetmiyorum sanayiden az hallice servis,zaten çoğu uğraşmak istemez.

Hoparlör takıp söken car hifici bir yer servisten daha iyi çözüm bulur bu soruna
ses hoparlörden gelmiyo ama hocam ya aklımdan geçti aslında bu da.

Bendede böyle bir sıkıntı olmuştu sunroof dan geliyo zannetmiştim meğersem sağ yolcu güneşliğinden geliyomuş onada bakmanızı tavsiye ederim.

anlam veremediğim nokta şöför tarafı için bi koruma yapmışlar ayna kapağı lambaya çarpmasın diye, ama yolcu tarafında öyle birşey yok servise gittik bunu değiştirsek gene yapar dediler orjinalini bozmayalım deyip araya bi sünger yapıştırmışlar ve ses tamamen kayboldu..

daha önce radyo problemi için doğuş maslağa gitmiştim..sagolsunlar firmware updatei yaptılar ama sorun geçmedi..ya benim orda gercekten sıkıntı var yada bu arabanın radyosu sorunlu..neyse radyo ve vites problemi için dün generale gittim..radyo dışında ön sağ hoparlordede sorun vardı.. baslı şarkılar calarken patlak hoparlor sesi çıkartıyordu..sorun varmış ellerindede vardı değişin dedim garantıden degiştiler..arabanın orjınallığı yada ilk el değmesi böylelikle olmuş oldu...sağlık olsun ancak hoparlor gercekten bozukmuş hatta fabrıka çıkışı bile bozuk çıkmış olabilir benim 25w coaxiel ..

Golf 7'de standart ses sistemi:

Hani şu İnşallah bir gün anlatırım dediğim aracımızı teslim aldığımız gün geldi aklıma...

Normalde prosedürler yerine getirilir imzalar atılır, araç kısa bir test sonrası sahibine teslim edilir o kadar. İçerisinde duygu pek az olan bu teslimatı seromoniye dönüştürmeyi başardım...

Ben eşime bir sürpriz yaparak evlenirken gelin arabasının arkasına yazdırmayı unuttuğum ancak her fırsatta şakayla karışık başıma kakılan şu evlenen çiftin isimlerinin baş harfleri olan isimlikleri bu kez posta ile göndererek aracın arka camına konmasını istedim(dikkat! yapıştırılması demedim)... Eh madem böyle bir şey yapıyorum gül yaprağı modelinde konfetiler ve nikah için el ele bir ömür boyu yürümek için salona girdiğimiz esnada çalınmasını istediğimiz Bryan Adams'tan "Everything I Do, I Do It For You" şarkısını da SD karta atarak yine aynı posta ile göndermiştim...

Teslimat için teslim holüne girdiğimizde eşimle bizim şarkımız çalmaya başladı, bir yandan da konfetiler patlatıldı.. bu esnada yere düşen gül yapraklarına benzer konfetilerin arasına mutluluk gözyaşları da karıştı...

Ama o günü unutulmaz yapan sadece müzik, konfeti ve isimlikler değil de Manisa'dan evimize dönüşümüzdeki kendi arabamızdaki ilk yolculuğumuzdu, müthiş bir histi halen unutamadığım yepyeni duygularla tanıştığım bir gündü. Bir aracın düz gitmek için yapılmış gibi viraja girmek istemeyişini; yokuş yukarı yüksek eğimde 4. vitesten 5. vitese yükseltmeyi; bu kadar ağır bir aracın bu kadar küçük hacimli bir motorla nasıl olup da bu kadar atak olabildiğini yaşamış ve şaşkınlık, hayrete, hayretim hayranlığa daha ilk günde dönüşmüştü... ve o ilk günde duygu bağı kurulmuştu hiç yabancılık çekmedik ve yol bitsin de evimize bir an önce varalım diye gayret etmedik... Anladım ki evimiz nasıl ki hayat yolunda bize bize rahat ve huzur verdiği sakınıp kollayan bir şeyse; Golf'ümüz de  rahat ettiğimiz ve huzur bulduğumuz bir yer olduğuna göre ve yollarda aynı şeyleri yaşattığına göre o da bizim evimizin bir parçası...

Eşim hâlâ bugün dahi pandizotun üzerinde duran bu isimlerimizin baş harflerinin yazılı olduğu isimliği saklar, ve her binip indiğinde bir yandan onu kontrol eder...ve atmaya da niyeti yok gibi.

Aracı teslim almaya gittiğimde kadim bir dostum hem bizi teslimata getirmiş hem de fotoğraflamak için teslimat esnasında hazır bulunmuştu.

O dostumun ilk seromoni kısmını sonlandırıp rutin kontrollerimizi yaparken söylediği sözleri unutamam..

Bryan Adams'ın "Everything I Do, I Do It For You" çalarken yandaki devasa kabinlerden müziğin geldiğini sanmış....

Müzikle aram hiç iyi değildir.. Müzik kulağım olduğunu da söyleyemem...Ama dostum bu kadar yüksek volüme karşın distorsiyon olmaksızın berrak bir ses veren sistemin standart olduğuna da ilk başta inanmadı..

Aslında bakılırsa kendisini ikna etmeye çalışan ben de inanamamıştım ilk başta...

Saygılarımla...

http://youtu.be/zggSgIT0yd0

Bunlar da kabinlerin yerleşimleri

Gelelim 8 Hoparlör konusuna;

Kesinlikle haklısınız... Ben de göremedim.

Ancak şöyle bir akıl yürütmem var...

Volkswagen yalan beyanda bulunsa bunu haksız reklam veya tüketiciyi yanlış bilgilendirme ve hatta aldatmaya yönelik hatalı bilgi olarak tespitini yaptırıp dava edecek ve milyonlar kazanıp yan gelip yatacak onlarca yüzlerce uyanık ve Volkswagen'i yerden yere vurmaya tüketicisi tarafından en sevilen marka olduğundan bu yana daha da bilenen onca rakibinin ekmeğine yağ sürmüş olmaz mı?

Ama bu akıl yürütmeler yetersiz gelecektir muhtemelen bizim gibi "gördüğüme inanırım duyduğuma değil" düsturuyla hareket eden sağlamcı dostlar için...

Bu nedenle sayenizde Yurt dışı forumlarında araştırma yaparak ulaştığım MK7 'ye ait bağlantı şemasına ulaştım. Buyrun link burada

Kafamızı karıştıran şeyin çözümü şu:

Görünürde sayabildiğimiz 6 yer varken diğer iki kabin nerede?

Ön kapıda yerleştirilen tweeter'ler işin sırrına sahip. Çünkü iki ya da üç hoparlörün bir gövde içinde birleştirilmesiyle üretilmiş elemanlara tweeter 'lı hoparlör denir.  Bunlarda, ortadaki küçük hoparlörler tiz sesleri vermektedir. ve ortada ya da hemen üzerinde bulunan küçük Hoparlör de ayrı sayıldığını düşünüyorum.....

İlk bakışta görülebileceklerin konumları şöyle:

1. Sol ön A sütunu üzerindeki

2. Sağ ön A sütunu üzerindeki

3. Sol arka kapı içi

4. Sağ arka kapı içi

5. Sağ ön kapı içi

6. Sol ön kapı içi

MK7'de opsiyonel donanım olarak sunulan stepne yuvasına takılan devasa subwoofer hariç Dyno Audio sistemi diğerleriyle tamamen aynı yerlere takılmalıysa Ebay'da satılanlar görünce inandım... Onlarda da görünürde 6 tane var...

"Hoparlörlerden memnunum ama golfteki basslar bile beni kesmiyor." deyip subwoofer kullanmak isteyenler olabilir. Bağlantıyı arka hoparlörlerden alacağız tamam da hangi kablo...DMPO.jpg @silvershadow bunu da yazmış zamanında. Bence dünyanın böyle insanlara ihtiyacı var. Teşekkürler.

Forumda çok bilgi var fakat arayıp bulmak zahmetli biraz. Google'den "golftutkusu ....." şeklinde yazılınca daha rahat bulunabiliyor aradığımız. Ama bunu herkes bilmiyor malesef.

[mention=8130]pretoria[/mention] evet foruma ait arama sekmesinden bende istediğim sonuçları alamıyorum [emoji32]
Yakın zamanda iyileştirme yapilacak olsa da Google aramanın eline su dökmemiz mümkün değil. Lakin Googleden Golftutkusu kelimesiyle arandığında çok daha sağlıklı ulaşmış olabiliyoruz. Çoğu zaman bende böyle yapıyorum. Keyifli Forumlar diliyorum

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt