Highline 1.4 Tsi Dsg Golf Siparişim

Onurr

Üye
İsim
Freeasb
Merhabalar, uzun süren araba arayışlarımın sonucunda bu siteninde bana vermiş olduğu eşsiz bilgilerle aklımdaki golfu oluşturmuştum. Ama sizde takdir edersiniz ki bu süreçler bazen çok sancılı olabiliyor. 2. el A3 , Yeni Astra diğer seçeneklerimin arasındaydı. A3 ün led farları, adının olması veya karşı şeritten bile gelirken dikkatimi çekmesi beni cezbediyordu. 1.6 tdi ambition led farlı ve sunrooflu bir a3 ünde fiyatı 115.000 seviyesine geliyordu. Astranında bu modeller arasında motor seçeneği ve donanım olarak ele aldığımızda en uygun fiyatlı olduğu herkesin bildiği bir durumdur. Ayrıca yeni kasa değiştirmesi diğer modellerin makyaj ve kasa değişimlerine karşı da bir artısı oluyordu. Gelelim Golf'e :) ... çevremdeki insanların ''Golf'e o kadar para verilmez,  makyaj görecek, 2 yıl sonra kasa değiştirecek'' yorumlarına rağmen nedense hep Golf'e karşı bir sempatim oluşmuştu. Burada bu sitenin, yazılanların etkisi çok büyüktür bende :)  Sonunda etraftaki bayiileri araştırmamız sonucunda Pasifik mavi, 1.4 Tsi Highline ,Dsg, Cam tavan, U led, Durban Jant ve geri park kamerası olan bir araba bulmuş olduk. Kafamda tek eksik olan Ergo active koltuk ve Sürüş profili seçme dışında, bütün özellikler mevcut olunca kaporasını verip şuan gemide olan aracı bağlamış oldum.  :)  Doğru zaman mı yanlış zaman mı onu siz ustalar ve arkadaşlar daha iyi bilirler ama böyle bir adım atmış oldum. :)  Araç son olarak 98.385 tl den 94.600 tl mal oldu. Artık bekleme zamanı...

Hoşgeldiniz. Hayirli olsun.

Güzel günlerde kazasiz belasiz suruşler.

hayırlı olsun , iyi günlerde kullanın , aynısını ergoaktif koltuk ekleyerek sipariş vermeyi düşünüyorum .

forumun konfigüratöründe   fiyat hemen hemen aynı çıkıyor indirimsiz haliyle ..

@Onurr Aramıza hoşgeldiniz değerli Hocam. :)

Aracınız hayırlı olsun. Gayet güzel ve yerinde bir karar olmuş, araç gelipte bayide gördüğünüzde sizde anlayacaksınız. ;)

@Onurr aracınız hayırlı uğurlu olsun. Renk ve donanımlar çok güzel. Sipariş vermedikçe aranan aracı bulmak çok zor. Siz çok yaklaştınız ;)

Merhabalar, uzun süren araba arayışlarımın sonucunda bu siteninde bana vermiş olduğu eşsiz bilgilerle aklımdaki golfu oluşturmuştum. Ama sizde takdir edersiniz ki bu süreçler bazen çok sancılı olabiliyor. 2. el A3 , Yeni Astra diğer seçeneklerimin arasındaydı. A3 ün led farları, adının olması veya karşı şeritten bile gelirken dikkatimi çekmesi beni cezbediyordu. 1.6 tdi ambition led farlı ve sunrooflu bir a3 ünde fiyatı 115.000 seviyesine geliyordu. Astranında bu modeller arasında motor seçeneği ve donanım olarak ele aldığımızda en uygun fiyatlı olduğu herkesin bildiği bir durumdur. Ayrıca yeni kasa değiştirmesi diğer modellerin makyaj ve kasa değişimlerine karşı da bir artısı oluyordu. Gelelim Golf'e :) ... çevremdeki insanların ''Golf'e o kadar para verilmez,  makyaj görecek, 2 yıl sonra kasa değiştirecek'' yorumlarına rağmen nedense hep Golf'e karşı bir sempatim oluşmuştu. Burada bu sitenin, yazılanların etkisi çok büyüktür bende :)  Sonunda etraftaki bayiileri araştırmamız sonucunda Pasifik mavi, 1.4 Tsi Highline ,Dsg, Cam tavan, U led, Durban Jant ve geri park kamerası olan bir araba bulmuş olduk. Kafamda tek eksik olan Ergo active koltuk ve Sürüş profili seçme dışında, bütün özellikler mevcut olunca kaporasını verip şuan gemide olan aracı bağlamış oldum.  :)  Doğru zaman mı yanlış zaman mı onu siz ustalar ve arkadaşlar daha iyi bilirler ama böyle bir adım atmış oldum. :)  Araç son olarak 98.385 tl den 94.600 tl mal oldu. Artık bekleme zamanı...
Hayırlı olsun Değerli Hocam.

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

Audi'de bildiğim kadarıyla Stronic aldığınızda sürüş profili seçme özelliği donanımı standart. Bizde de DSG alanlarda olmalıydı aslında.

Toplamı 400 lira etmeyen bu donanım fiyatıyla karşılaştırınca fiyatının çok çok üstünde bir işleve ve etkiye sahip.

En bilineni eco modunda süzülme özelliği ile araç düz yolda veya yokuş aşağı ilerlerken gazdan ayağınızı çektiyseniz vitesi boşa alması.

Ama burada ACT modu olarak adlandırılan ve sadece gaz tepkisini değiştiren VAG Com uygulamasındaki hazzın dahasını yaşamak mümkün.

Bence alınmış alınmıştır. Fiyat da uygun. Kavuşmanızdan pozları paylaşırsanız sevinirim.

Güzel günlerde kullanmanızı dilerim.

@silvershadow Çok teşekkür ederim :)  Arabayı teslim alınca fotoğrafları da atıcam Hocam sağolun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Onurr Hayırlı olsun hocam, fotoğrafları heyecanla bekliyoruz :)

Merhabalar;

Aracınız hayırlı uğurlu olsun öncelikle;

Yazdıklarınızı az önce okudum ve şuan içinde bulunduğum durumun aynısı olduğunu farkettiğim için yazma ihtiyacı hissettim kendimde.

Herkesin ağzında aynı cümle ' Golf e o kadar para verilir mi?' ... verilmez de alternatif üretin deyince, alternatifler beni yazdıklarınız gibi tatmin etmiyor.

Mercedes, audi kullandım, dsg gibisini görmediğim için DSG garanti alınacak.

1.4 TSİ DSG mi 1.6 TDİ DSG mi arasında gidip geldiniz mi? TDİ çok pahalı ama yakıt müthiş. 100 binin üzerinde.. Yılda 10 bin biniyorum, çoğu şehir içi.

Urban hariç ve mavi renk hariç aynı bir araç düşünüyorum, artı keyless olabilir.

Teslim zamanı indirimi paylaşırsanız fikir edinmiş oluruz.

Saygılarımla.........

@sidarta merhabalar teşekkür ederim..

Dizel mi olsun benzinli mi ikilemine herkes gibi bende dahil oldum.Ama sizin gibi benimde ayda yapacağım km 10-12 bin arası olacağı için benzinliden yana kullandım tercihimi.. İkinci elde belki az km yapmış bir dizel araç tercih edilebilirdi ama cidden sıfır bir dizel highline ekstrası olmadan bile 100 lira üstü olduğu için beni çok zorluyordu.

Umarım sizde istediğiniz gibi bir araç alırsınız. Haftaya teslim alınca tekrardan bilgi veririm hocam.. Saygılar.

Yakit konusunda tsi cidden beni sasirtiyor. Az once 20 km yolculugu 3.5 lt ortalama ile tamamladim. Akici halde ama sehir içinde bu degeri tutturdum. Gaz pedalinin dilinden anlarsaniz cidden tatmin ediyor. Dizel hiç kullanmadigim icin kiyas yapmam dogru olmaz ama yine de tabi dizel kadar az yakmayacaktir genel kullanımda diye düşünüyorum .

@Onurr Teşekkür ediyorum bilgileriniz için..  Bende 1.4 TSİ ye daha sıcak bakmaya başladım. Euro6 110 luklar sanırım yakıt konusunda daha başarılı imiş.Saygılar..

Geri
Üst Alt