Hangi Yağ ? 1.6 TDI CLH Motor Stage 1 Yazılımlı

ben 1449 turbolu audi 1.6 tdi aracımda shell helix ultra ECT C2/C3 0-30w yağı kullanıyorum. tavsiye ederim.

edit: yağ modelini yanlış yazmışım, düzelttim.

Son düzenleme:
ben 1449 turbolu audi 1.6 tdi aracımda shell helix ultra 0-20 yağı kullanıyorum. tavsiye ederim.
Hiçbir spec karşılamıyor hocam, neye göre kullanıyorsunuz. Gözlemleriniz neler, kaç binde değişiyorsunuz, aracınız kaç km de ve yağ eksiltiyor mu? Teşekkürler

Mobil1 ESP 5w-30 olabilir,Castrol Edge 5w-30.Çok devirli kullanıyorsanız daha ince yağ koyabilirsiniz.Ancak keçelerden kaçabilir.

Merhaba aracım 2014 model Clh motor kodu 11.2014 Cıkıslı
https://shop.egemot.com.tr/liqui-moly-5w30-motor-yagi-molygen-new-generation-5-litre-9952

mekanikci ve parçacı bu yağı tavsiye etti ama onaylarda vw onayı göremedim sizce nasıldır?

Sanayideki cahil cühela insanların lafı ile iş yapmayınız.

Biz biliyoruz onların tavsiyelerini,

Tek dertleri ticaret yapmak.

Senin aracına uyumlumu değil mi umurunda bile olmaz onların.

Bazı cahiller sever ya, başkasına kendi kullandığı ilacı tavsiye etmeyi, sanayi esnafı da aynı.

Liqui Moly markasında bu 3 modelden başka yağ kullanmayınız.

b8 yağ.png

Hiçbir spec karşılamıyor hocam, neye göre kullanıyorsunuz. Gözlemleriniz neler, kaç binde değişiyorsunuz, aracınız kaç km de ve yağ eksiltiyor mu? Teşekkürler
arabam 55 bin km'de. senede bir kez değiştiriyorum. eksiltme hiç olmadı. ince yağı motor performansını iyileştirmesi ve yakıt tüketimini azaltması nedeniyle kullanıyorum. ha bir ölçüm yaptın mı dersen yapmadım.

0w30 hatta bulabilirsen 0w40 kullan
( 0w8/0w16/0w20 0serisi içinde en kötü yağlar eksiltme çok yapar. ) 0w20 değişim aralığı 15k, Yeni araç 3silindir 12k da 1 litre ekledik.
Ne kullanırsan kullan 7/8k aralığında değiştir yağı.
Yağ kadar önemli : Motor soğutma sıvısı antifriz bozulmadan mutlaka 4/5 yılda bir tamamını yenileyin.
[/URL][/URL]

ya özür dilerim 0-20 değil, 0-30 kullanıyorum. shell helix ultra ECT C2/C3 0-30w

ya özür dilerim 0-20 değil, 0-30 kullanıyorum. shell helix ultra ECT C2/C3 0-30w
Bende aynı yağı kullanıyorum aşırı memnunum, Soğuk marşta sarsıntı 5w30 a göre ciddi oranda azaldı,
Yağ değişimlerinde farklı marka yağlarda ilk 1000km gayet iyi sonrasında çalışma sesi değişiyordu, Şu anda 4k oldu ilk günkü gibi rahat ve sessiz çalışıyor. Sık sık kontrol ediyorum 10K olana kadar hangi aralıklarda ne kadar eksiltiyor bakacağız..

Motul 8100 x-clean+ (EFE olan değil) deneyimleyen var mı ya da önerir misiniz? Varsa kullandığı diğer yağlara göre artısı eksisi gözlemi nedir?

Siz 0W-20 diyince arkadaşlar şaşkınlık nasıl olur diye :) 0W-20 yağ TDI motor için intihar gibi bişey olurdu,

Shell ‘de 0W-30 olarak ;
Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30 öneririm, sizin kullandığınız ECT C2/C3 0W-30 ‘a göre daha iyi bir yağdır. VW/Audi grubu için geliştirilmiş bir yağdır.

Siz 0W-20 diyince arkadaşlar şaşkınlık nasıl olur diye :) 0W-20 yağ TDI motor için intihar gibi bişey olurdu,

Shell ‘de 0W-30 olarak ;
Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30 öneririm, sizin kullandığınız ECT C2/C3 0W-30 ‘a göre daha iyi bir yağdır. VW/Audi grubu için geliştirilmiş bir yağdır.
öneri için teşekkür ederim temmuzdaki bakımda önerdiğin yağı kullanacağım.

edit: hocam az önce iki ürünün de spesifikasyon dokümanlarına baktım. birebir aynı yağ ikisi de. fark yok.

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt