Jantlar Hakkında

Jant düşünüyorsanız Dallas jantlar da çok güzel duruyor. Valencia gereksiz ünlenmiş bir tasarım, Dallas daha modern duruyor. IMG_1624.jpeg

Örnek bu ilan 2023 de verilmiş 60bin demiş senin ilan tarihin kaç arada yarı yarıya fark var o jantlar kullanılmış olabilir...

@DifferenceCan

Ekli dosyayı görüntüle 73516

Buda kullanılmış...

Ekli dosyayı görüntüle 73517

İkinci el rakamları için pazarlık yapılabilir...
ankara bildiğim orijinal jant işi yapan bir yer aslında , ama nasıl kutulu sıfır şekilde temin ettiler bilmiyorum, uzun süredir ilanda belkide fiyatı güncellemediler, vw bu jantı tr de ürettiyor yanlış bilmiyorsam belki o şekilde temin edildi.

ankara bildiğim orijinal jant işi yapan bir yer aslında , ama nasıl kutulu sıfır şekilde temin ettiler bilmiyorum, uzun süredir ilanda belkide fiyatı güncellemediler, vw bu jantı tr de ürettiyor yanlış bilmiyorsam belki o şekilde temin edildi.

Vw cms de ürettiyor zaten ama oradan satış yok hatta yıllar önce forumda akrabası orada çalışan birisi ben alırım falan demişti ama sonra aldımı almadımı üye nerede bilmiyorum ama şehir efsanesi alamaz kimse...

Keşke bulabilsem istediğim tek jant ama bulması imkansıza yakın, replika düşünmüyorum
Ben Trabzon golf forumlarından birinden buldum çıkma kendisi valencia taktırdı ben de kendisinden bunları aldım yani çok nadir sanırım tanesi 17 bine geldi.

Ben Trabzon golf forumlarından birinden buldum çıkma kendisi valencia taktırdı ben de kendisinden bunları aldım yani çok nadir sanırım tanesi 17 bine geldi.
zaten şuan vw jantlarına bakmaktan vazgeçtik gibi, o.z veya sparco bi model bakıyorum oemler le nerdeyse aynı fiyata daha iyi jantlar üstelik( tabiki orijinal)
1708886124282.png

Örnek bu ilan 2023 de verilmiş 60bin demiş senin ilan tarihin kaç arada yarı yarıya fark var o jantlar kullanılmış olabilir...

@DifferenceCan

Ekli dosyayı görüntüle 73516

Buda kullanılmış...

Ekli dosyayı görüntüle 73517

İkinci el rakamları için pazarlık yapılabilir...
Bu jantlar Manisada bildiğim bir yerde ciddi alıcı var ise gidip bakabilirim. Satıcı firmayı biliyorum biraz paragözdür ama uygun yazmış bence normalde şişirir fiyatı.

Janttaki J miktarının artması durumunda bijonları uzatmak gerekiyor mu, Eski setup ve değiştirmeyi düşündüğüm setup:

Mevcut Setup: 6.5J ET49 17''
Değiştirmek İstediğim Setup: 8J ET48 18'' (fabrikasyon 18 opsiyonlu jant ebadı: 7J ET49 18'')

Ekli dosyalar

• 1709061184947.png
    1709061184947.png
    134.4 KB · Görüntüleme: 14
keşke bulabilsen de GTi Clubsport jantı olan Belvedere modelinden alsan. bir tanesi 7.6 kg çok hafif...

[/URL]

bu arada konuda sorduğun jant hem ağır hem de tasarımı itibarıyla yönlü jant. yani sol tarafa takılan jantın hep sol tarafa takılması lazım. @Atesci kardeşin arabasında jant sanki sağda değil de solda olacak gibi geldi bana. lastiğin dönüş yönüne ters duruyor jantın kanatları. rüzgar direnci fazla olur yakıt tüketimi artar. gerçi verdiğim linkte de bu yönde takmışlar ama bana tersi daha uygun gibi geldi.

[/URL]

Son düzenleme:
keşke bulabilsen de GTi Clubsport jantı olan Belvedere modelinden alsan. bir tanesi 7.6 kg çok hafif...

[/URL][/URL]

bu arada konuda sorduğun jant hem ağır hem de tasarımı itibarıyla yönlü jant. yani sol tarafa takılan jantın hep sol tarafa takılması lazım. @Atesci kardeşin arabasında jant sanki sağda değil de solda olacak gibi geldi bana. lastiğin dönüş yönüne ters duruyor jantın kanatları. rüzgar direnci fazla olur yakıt tüketimi artar. gerçi verdiğim linkte de bu yönde takmışlar ama bana tersi daha uygun gibi geldi.

[/URL][/URL]
şuan zaten vw jantı düşünmüyorum, yukarda resimdeki sparco 8kg 18 jant olmasına rağmen.
vw son nesilde tüm modellerinde jantları yönlü ama malesef bunlar sadece sol taraftan bakınca düz , diğer taraftan bakıldığında ters duruyor, takma ile alakalı değil hepsi birebir aynı yöne baktığında bir taraftan bakınca düz diğer tarafta ters.

Herkese iyi günler,
Geçenlerde bahsettiğim Orijinal Sparco Assetto Gara 18'' jantları satın aldım, bildiğiniz üzere bu tarz performans jantlarında jantın oturacağı göbek bir miktar büyük yapılıyor ki marka model çeşitliliği açısından her araca uyabilmesi için, ayrıca aracınıza özel orta bilezik takıp tam oturmasını sağlıyorsunuz.

Sorum şu;
Jantın içerisinden sert plastik bir bilezik takımı çıktı, bunu aldığım bayiimi koydu yoksa Sparco mu koydu bilgim yok ancak kendi kullanım kılavuzunda da plastik merkezleme burcu olarak belirtmişler (resimlerini koydum isterseniz çevirebilirsiniz), henüz lastikler gelmediği için bayramdan sonrasına kaldı, bu plastik parçayı kullanmamda sorun sıkıntı olur mu, metal olarak mı bulmalıyım ve nerede bulabilirim.

Ekli dosyalar

• IMG_2360.jpg
    IMG_2360.jpg
    91.6 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_2361.jpg
    IMG_2361.jpg
    91.1 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_2362.jpg
    IMG_2362.jpg
    164 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_2367.jpg
    IMG_2367.jpg
    320.2 KB · Görüntüleme: 34
  • Ekran görüntüsü 2024-04-08 142721.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-08 142721.png
    237.7 KB · Görüntüleme: 34
Hayırlı olsun çok güzel görünüyor, bemce kullanılır. Sparco yaptıysa sorun olmaz kanısındayım

Janttaki J miktarının artması durumunda bijonları uzatmak gerekiyor mu, Eski setup ve değiştirmeyi düşündüğüm setup:

Mevcut Setup: 6.5J ET49 17''
Değiştirmek İstediğim Setup: 8J ET48 18'' (fabrikasyon 18 opsiyonlu jant ebadı: 7J ET49 18'')

J miktarının artması, bijonları uzatmayı gerektirmez.

.

Geri
Üst Alt