Amatörce bir inceleme :)

since1453

Yeni Üye
İsim
Kıvanç
Uzun Süre 

-Astra J 1,4T otm

-Cİtreon C4 dizel otm

-Fiat 500x otm

-Pegeout 308 1.2 otm  

-Golf 1,4 DSG .arasında gittim geldim. Baktığım araçların hepsi donanım olarak doluydu ve 2014-2015 model 2. el kmsi düşük araçlardı.( Astra da cosmo- pegeoutta allure vb.)

Kendimce yaptığım gözlemleri paylaşmak istiyorum.

1-Astra

Eğer golf almasaydım kesinlikle alacağım araç bu olurdu.2. el de çok uygun ve temiz araçlar vardı.Cosmo baksamda stil paketli sportlar daha çok hoşuma gitmişti.(direksiyonu ve jantları)Hem dış görünüşü hemde iç görünüşü çok hoşuma gitti.Aracın güven veren tok bir duruşu var.Baktığım araçta

-navigasyon

-geri görüş kamerası

-AFL far vb. birçok özellik vardı.

Fakat aracın şehir içi yakıt tüketimi 10-12 lt aralığında olunca almaktan vazgeçtim.

2-Citreon C4 

Araç donanım olarak belkide en dolu olanı

-masajlı koltuğa kadar ne ararsanız var ayrıca dizel otm olması ve buna rağmen fiyatı büyük bir ++++

Fakat almayı düşündüğüm  arac ile test sürüşü yaptım bildiğiniz otm vitesi at tepmesi bukadar konforsuz şanzuman ilkkez gördüm.10.000 km de araç trim sesleri ile senfoni yapıyordu.İç dizaynı hoşuma gitse de malzeme kalitesi golfun yanında vasat.Ayrıca forumlarda kronik sorunları okuyunca direkt vaz geçtim.Sorunlu şanzuman+klasik fransız kronik sorunları+trim sesleri dizel otomatiğin yakıt tasarufunu söndürdü

3-Fiat 500x

Görüntü olarak çok hoşuma gidiyor. Alfalarda kullanılan 7 ileri şanzuman ile birlikte dualogic vites saçmalığından kurtulduğu için ilgimi çekti.Bu aracı aralık ayında çok iyi bir fiyata sıfır olarak alacaktım.Baktığım araç Cross Plus 1.4 Multi Air 140Hp TCT+cam tavandı.Aracın içine binene kadar herşey çok iyiydi.Ama iç kalite gerçekten 500l nin bir tık üstüydü.Ayrıca iç hacmi beni boğdu dıştaki heybetten eser yoktu.Ayrıca 2.eldeki değer kaybı tuz biber oldu.

4- pegeout 308 1.2 130HP otm.Allure

Gerçekten pegeout 1.2 130HP otm.Allure çok dolu bir araçtı.

-sedefli beyaz üzerine cam tavan harika bir kombinasyon

-Yeni şanzuman gerçekten başarılı

-Led farlar ve stoplar golf ten 1 tık iyi

-130 HP motor çok iyi performansı tatmin ediciydi

-baktığım araçta comfort paket vardı.Cam tavan+anahtarsız çalıştırma+Geri Görüş kamerası. Bunlar golfe göre ciddi artlardı

Bayi tandıdık olduğu için aralık ayında 71.000 TL fiyat verdi.Fiyatı gerçekten çok iyiydi fakat almaktan vazgeçtim ÇÜNKÜ

-İç kalite hoş olsa da klima tuşu bile yoktu herşey dokunmatik ekrandandı ve bu hoşuma gitmedi.

-Fransız araçlarının kronik sorunları korkuttu

-EAT 6 vitesin yeni olması sorun çıkarırmı korkusu sardı

-2. eldeki değer kaybı soğuttu

-Çevremdeki herkezin pegeout tan uzak dur baskısı son noktayı koydu ve gerçekten çok zor olsa da vazgeçtim

Gelelim Aldığım araca;

2014 model Golf 1.2 TSI 105 HP confortline DSG

İlave donanımlar;

1-Bixenon far

2-Led stop+led plaka aydınlatma

3-Işık görüş paketi

4-Sürüş Konfor Paketi

5-17"dijon Jant

6-karartılmış cam

7-Direksiyonda DSG değişim kulakçıkları

8-Renkli ekranlı çok fonksiyonlu yol bilgisayarı (Premium)

9-Composition Media Radyo-CD-MP3-WMA çalar, SD kart okuyucu, AUX ve USB Media-IN girişi, 5,8 inç ekran, Bluetooth arayüzü

10-Elektirikli Katlanır ayna

İlk sahibi sağolsun aractan Highline yaratmış.Bu sayede keseme uygun hayalimdeki aracı almış oldum.Bütün kalbimle söyleyebilirim.

Malzeme kalitesi en iyi olan araç buydu.Hiçte pişman değilim.Bundan sonra araç değiştirdiğimde terciğim eğer HB olursa 1.4 150 hp act highline DSG sedan olursa A3 :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@since1453

Değerli Hocam;

Harika incelemeler olmuş 

Golfünüzü Kaça aldınız ve araç kaç kilometredeydi?

Hayirli olsun, cok guzel aciklamissiniz tesekkurler. Ben de 308 1.2 EAT6/Megane 4 ve Golf arasinda kalmistim fakat en sonunda alman olsun dedim :)  

@FurcHT308 gercekten guzel arac ama ne 2. El piyasası var nede sıfır arac satılıyor ama arac gercekten ben burdayım diyor yeni megan güzel ama 100.000 tl akıl işi değil

Super özetlemişsiniz hocam ayrıca aracınız da hayırlı olsun, saydığınız donanımlar ile çok da hesaplı almışsınız.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kendi aracımla Golfü kıyaslarsam;

Kalite  Golf > C4

2.el  Golf > C4

Tip Golf > C4

Karizma Golf > C4

Baktırma Golf < C4

Motor Golf < C4

Şanzıman Golf < C4

Donanım Golf < C4

Yalıtım  Golf > C4

Konfor  Golf > C4

Genişlik Golf < C4

Sürüş P. Golf < C4

Bagaj  Golf < C4

Eşya gözleri /yükleme Golf < C4

(Facelift)

Bunun dışında kodlamalardaki çoğu şeyin benzeri C4'te var.
Baktırmadan kasıt, trafikte dikkat çekme ise, cam tavanlı herhangi bir Golf C4'ten daha çok dikkat çekecektir diye düşünüyorum. Cam tavana bile gerek olmayabilir. 

Dizel motor konusunda haklısınız ancak benzinli motorda bence tsı piyasada ki en iyilerden. Ford sever olmama rağmen Ecoboost motorların TSI kadar tutumlu olamadıkları biliniyor. :)

Şanzıman konusuna birşey yazmak istemiyorum.

Eşya gözleri konusunda C4'ü bilmiyorum ama Golf oldukça bonkör, kadifemsi malzemeyle kaplı olması da cabası. :)

@Wolfsburg Kendi aracınız ile golf'u kıyaslayabilmek için golf'u kendi aracınız kadar kullanmanız gerekir bence. Bu olmadığı sürece hiçbir anlamı yok yazdıklarınızın.

@Wolfsburg

Israrla bilgi sahibi olmadığınız konularda sahip olduğunuz fikirlerle bunaltıyorsunuz....

Burası DH değil diye kaç kez hatırlattım, ama nafile.

Tip  değerlendirme kriterlerine göre nereye konur?  Hadi yanıt verelim :Görünüş

"Baktırma" nedir Allah aşkına?

Görünüşle alakalı değil midir?

Yoksa Karizma ile mi bağıntılı olabilir?

İyi de Karizma Ve Tip konusunda Golf ü lider ilan edip

Dönüp Baktırma ile bunlardan ayrı bir kulvar ilan edip bunda lideri C4 olarak sununca bu resmen yenen birini hükmen mağlup saymaya benziyor.

Neler var neler daha ..

Ama şu örnek  dahi niyetin ne olduğunu ortaya koymaya yeter.

Farklı görüşlere ihtiyacımız olduğu doğru ve bizi zengin yapar..

Ama burada dostlarımızın sessizliğini yanlış yorumluyorsunuz. Onların sessizliğinin kaynağı  mağlubiyetin yarattığı hayal kırıklığı değil burada söylediklerinizi ciddiye almamaktan.

Banlanmanızı dolaylı olarak forumun onayına sunuyorum. Şayet 15 "beğenmeme" ye ulaşırsanız siteye girişiniz yasaklanacak.

Baktırma.

Ajdar çikita muz şarkısı ile bir günde 20 milyon izlenmeye ulaşırken, aynı dönemde yeni albüm çıkaran Metallica grubu 500bin izlenmeye ulaşabildi.

Bu ibret tablosunun capsleride yapılmıştı.

Neye bakıldığı kadar, kimlerin baktığı da önemli bir unsurdur bu bakış açısında.

Ben kıyasta hata aramam, mecnuna sorarlar herşey bu çirkin leyla yüzünde mi diye. mecnun da sen hiç onu benim gözümden gördün mü  der.

http://www.caradisiac.com/A-retenir-les-prix-83888.htm

http://www.vibilagare.se/test/biltester/nybil/biltest-citron-c4-hyundai-i30-kia-ceed-opel-astra-volkswagen-golf-2012

Genel bir görüş olduğunu düşündüğüm ' düşük yakıt için Fransız, konfor ve güvenlik için Alman ' fikri, 15 yıldır şirketimizde kullandığım reno ve pejo araçları ile daha da pekişti. Özellikle yağmurlu havalarda aman dikkat!

Neyse ki yavaş yavaş opel'e geçiyor şirket :)

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Baktırma,araç daha az tutulduğu için daha çok dikkat çekiyor.

Tip olarak Golf daha keskin ve oturaklı hatlara sahip olduğundan daha özgün ve göze hoş gelen bir tipi var.

Kimisi DS5'i görünce "bu araba tipten kaybediyoğ" der, bir diğeri ise gözünü alamaz.

Tip olarak değişiktir,alışılmışın dışındadır.

Ama baktırır kendine ;)

Ban olayına şöyle bakıyorum,çok kaliteli üyelerin çok güzel mesajları var,onlar gibi yazamıyorum kabul ediyorum .

Ama bu mesajı okuyup ,"Bu ne biçim üye be ! "  diyen insanların düşünceleriyle benim gibi insanların düşüncelerinin arasındaki uçurumu görmek için fırsat doğuyor.

Niyet olarak şunu söyleyeyim Golf en yakın rakibine 3 lat fark atıyor ve o da VAG aracı.

Yani benim dememle Golf kötü olmuyor bunun bilincindeyim.

Aynı şekilde C4 te iyi olmayacak.

Forum ahali olur diyorsa C4&Golf karşılaştırması yapabilirim. s=s16
Forum ahali sizi buluşmalara davet ediyor, davete icabet etmek gerekir benim bildiğim.

Geri
Üst Alt