golf 7.5 sağ(yolcu) arka paspas su birikmesi

gturedi

Üye
İsim
gokhan
merhaba arkadaşlar 2017 model aracim, sunroof mevcut. geçenlerde gece boyu yağmur yağdı ve su birikintisi fark ettim. yine b sütünü yakınlarında tavan döşemesinde lekeler mevcut maalesef. nerden sızdırıyor olabilir? sunroof tahliyeleri kontrol ettim açık. bagaj stepne civarı vs de kupkuru. artık her yağmurda arka paspas ıslanıyor, golf üzdü bu kez

Ekli dosyalar

• 1000048941.jpg
    1000048941.jpg
    182.7 KB · Görüntüleme: 57
  • 1000048688.jpg
    1000048688.jpg
    168.9 KB · Görüntüleme: 57
  • 1000048690.jpg
    1000048690.jpg
    291.2 KB · Görüntüleme: 57

Tavan döşemesi 2 yerden su alır
1: Sunroof
2: bagaj kapağındaki kabloların tavana geçtiği alandaki sağlı sollu 2 kapak resim ekledim .c28297aeff3c4052fe85713bf7ea4f4b.png

Tavandan süzülen su zemine kadar c sutunundan inmişte olabilir ..
kapıların tahliyesi tıkalıysa hoparlör seviyesine geldiğinde orası da su verir içeriye..

@coskun023
Arka paspas görselinde sol tarafta sızan yer görünüyor gibi.
Bu tür durumlarda galiba dışarıdan su tutarak test yapmak sızıntı yolunu bulmakta çözüm açısından kolaylaştıracak bir yöntemdir.

Geçmiş olsun.

Tata indica forumundamıyız , vw mi ??

Ben böyle şeyleri görünce sinirler atıyor.

Ayıp yahuu.

Böyle alman arabasının ben.........

öneriler için teşekkürler arkadaşlar. valla hic beklemezdim golf'ten böyle problemler. arka stoplardan da alablyrmus arka tamponun yanlarındaki havalandirma menfezlerinin çevresine silikon sürüp çözüm üretenler vs var

öneriler için teşekkürler arkadaşlar. valla hic beklemezdim golf'ten böyle problemler. arka stoplardan da alablyrmus arka tamponun yanlarındaki havalandirma menfezlerinin çevresine silikon sürüp çözüm üretenler vs var
Genel olarak su ile ilgili problemleri aşağıdaki konuda eklemiştim.
Konu içindeki mesaj 'Golf 7 Bagaj Su Sorunu Çözümlü Video' https://www.golftutkusu.com/topic/16672-golf-7-bagaj-su-sorunu-coezuemlue-video/post-317543

daha sonra eklemeler de oldu, belki yok gösterir

Bence kapılardan geliyor, benim araçta da (2016 Golf) yıkadıktan sonra yada çok yağmur yağınca arka iki paspasta da hafif su birikiyor. Kapı çerçevesinden su yol bulup bir şekilde birikiyor diye düşünüyorum. Ama çok takmadım, 5 yıldır araç bende 3-5 kere ancak yaşadım. Sürekli, her yağmur yada yıkamada olmuyor nedense.

Gecmis olsun ayni olay Benim de basima geldi yillar once
Tavan dosmesini soktuler arabanin icine bindim disarda n hortumla su verdiler tavana
ve sonuc sunroof tan su aliyor. resime backinca Belli tavandan aldigi ve bence sadece bir yerden deyil bir kac yerden su aliyor arac Arka koltukta da var kapinin dosemesinin sokulup konturol edilmesi lagzim bence

Aynı sorun bende de vardı Golf aracımda. Sol arka kapı tarafındaki ayak basma yerine su aldı geçen sağanak yağışta. Sağolsun bugün @zulalyol ve @ahmetotocam abiler gelip hallettiler. Bagaj kısmı ve arka koltuklar kontrol edildi ve o kısımlarda bir sıkıntı bulunmadı. Kapı içindeki plastik conta yerindenmiş. O kısım düzeltildi ve silikon çekildi. Umarım hallolmuştur, artık ilk yağmurda test ederim. 😅 Tekrardan emekleri için kendilerine çok teşekkürler. İstanbul’da iseniz ve aynı sorunu yaşıyorsanız kendileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• IMG_2864.jpeg
    IMG_2864.jpeg
    182.7 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_2863.jpeg
    IMG_2863.jpeg
    152.5 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_2862.jpeg
    IMG_2862.jpeg
    192.3 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Kapıda birikmesinin nedeni cam suyunu sıyıran fitilin zamanla daha fazla suyu kiri kapı içine vermesi,
+ kapı içindeki koruma mumunun sıcak havalarda tahliye deliğini tıkaması..
Her sene yağışlardan önce kapı altlarından tahliyeleri kontrol etmekte fayda var..
Kolon seviyesine kadar su dolması normal değil kolonu silikonlayıp takmak mantıksız

Geri
Üst Alt