Golf 8 DSP Ses işlemcisi

kyazmaci468

Yeni Üye
İsim
Kaan
Araç
Golf 8
Merhaba arkadaslar
Aracimda ses sistemi mevcut ancak malum bu golf8 in ana unitesindeki problem nedeniyle sesi actigim zaman basslar azaliyor ses sağa dogru kayıyor bir tuhaf calmaya basliyor. Dsp taksam bu dsp islemcilerin bluetooth kitleri var kendi uzerinde performans alirmiyim aranizda dsp li ses sistemi kullanan varmi acaba

Ben kullanıyorum. Kesinlikle fark edecek. Ama Hoparlör kalitesi vasat. Çok da verim alamıyoruz. Mutlaka değiştirmek gerekir.

Ben kullanıyorum. Kesinlikle fark edecek. Ama Hoparlör kalitesi vasat. Çok da verim alamıyoruz. Mutlaka değiştirmek gerekir.
Hertz hcp 4 amfi var yine hertz ck165 komponent takimi ve hertz cx165 coax hoparlor var bass olarak da alpine swe815 kendinden amfili bass var ancak sesi yarimdan fazla acinca ne bass kaliyor ne tizz degisik bi ses cikartiyo unite bass ve tiz kisiyor bariz sekilde dsp kendinden bluetooth lu oldugu icin bu problem cozulcek umudum var ama

Hertz hcp 4 amfi var yine hertz ck165 komponent takimi ve hertz cx165 coax hoparlor var bass olarak da alpine swe815 kendinden amfili bass var ancak sesi yarimdan fazla acinca ne bass kaliyor ne tizz degisik bi ses cikartiyo unite bass ve tiz kisiyor bariz sekilde dsp kendinden bluetooth lu oldugu icin bu problem cozulcek umudum var ama
Aynı durumdayız maalesef. Müzik keyfi kalmadı

Bende bu durumdan muzdarip bir kullanıcı olarak biraz araştırma yaptım. Yabancı bir forumda bir arkadaşın araca ses sistemi için yazılım yaptığını gördüm ve aracımda denedim...ses sistemini beats olarak tanıtıyor...diğerlerini de denedim harman kardon da dahil. Bazılarında hata verdi bazılarında ses açma tuşu devre dışı kaldı galiba ses açılamadığı için öyle oldu emin değilim fakat beats yapınca bir hata vermedi.

İnanması güç ama sesi %90 seviyelerine kadar bozmuyor basslar azalmıyor ve ses sağa sola kaymıyor (kaliteli bir kaynaktan müzik açıldığı taktirde). Özellikle film tema müzikleri gibi enstrüman yoğunluklu müziklerde tatmin edici bir sonuç var. Yanlış anlaşılmasın ses kalitesi artmadı bozulma olmadığı için müzik dinlenilebilir oldu.

Elinde obdeleven olan varsa deneyebilir ve yorumlarını buraya yazabilir.

4 - 5 aydır bu halde kullanıyorum bir hata vs almadım...

Bende bu durumdan muzdarip bir kullanıcı olarak biraz araştırma yaptım. Yabancı bir forumda bir arkadaşın araca ses sistemi için yazılım yaptığını gördüm ve aracımda denedim...ses sistemini beats olarak tanıtıyor...diğerlerini de denedim harman kardon da dahil. Bazılarında hata verdi bazılarında ses açma tuşu devre dışı kaldı galiba ses açılamadığı için öyle oldu emin değilim fakat beats yapınca bir hata vermedi.

İnanması güç ama sesi %90 seviyelerine kadar bozmuyor basslar azalmıyor ve ses sağa sola kaymıyor (kaliteli bir kaynaktan müzik açıldığı taktirde). Özellikle film tema müzikleri gibi enstrüman yoğunluklu müziklerde tatmin edici bir sonuç var. Yanlış anlaşılmasın ses kalitesi artmadı bozulma olmadığı için müzik dinlenilebilir oldu.

Deneyip geri eski haline getirmemiz mümkün mü

Deneyip geri eski haline getirmemiz mümkün mü
Tabi tabi dediğim gibi ses çıkışı vermeyen seçenekleride denemiş oldum o yüzden geri çevirilebiliyor...çok uzun yol yaparım saatlerce sistemin açık kaldığı oldu bir sorun yaşamadım.

Beats seçildiğinde neden hata vermediği konusunda fikrimde şudur, diğer seçeneklerde olan sistemler amfili yada höplarlör sayısı fazla araçlar olabilir lakin Cupra marka araç kullananlarda beats opsiyonu olduğu halde ses sisteminden şikayet eden birçok kullanıcılar var, muhtemelen o araçlarda amfi yok o yüzden bizim araçlarımızda bir hata vermiyor...

Önceki aracım hondaydı onda 4 hoparlör vardı şuan golf 8 var 6 hoparlörlü, benim için mükemmel geliyor, hatta bir tanıdıkta 8 hoparlör + 1 subwoofer olan fiat 500l beats audio sistem vardı onun kadar keyif veriyor bana. :)

selamlar , ben golfte Zapco adsp-z8 iv-8 kullandm. Gerçekten profesyonel bir ürün. 8 kanal amfi ve 8 kanal da işlemcisi var. stepne içinede bir subwoofer kabini yaptık fiberden. Şuan araç satıldı ürünler boşta. Düşünürseniz görüşelim .

Ben dediğinizi yapmıştım fakat beats olduğunda da bas kısılması ve sağa sola kayma var. Aynı şarkı üzerinden karşılaştırma yapmanızı tavsiye ederim

Ben dediğinizi yapmıştım fakat beats olduğunda da bas kısılması ve sağa sola kayma var. Aynı şarkı üzerinden karşılaştırma yapmanızı tavsiye ederim
Aynı müzik ile deniyorum tabiki, dediğim gibi kalite olarak artış yok bass azalmıyor…2022 kasım ayı çıkışlı aracım belki fark vardır

Aynı müzik ile deniyorum tabiki, dediğim gibi kalite olarak artış yok bass azalmıyor…2022 kasım ayı çıkışlı aracım belki fark vardır
Yani bas azaldığını gördüğünüz müzikte , beats e geçince azalmıyor mu? Onu sormak istedim

Yazdığım mesaj aceleye gelmiş kusura bakmayın 😅

Sistem orijinal iken bariz bir şekilde bu müzikte bas kısıyor diyeceğim bir müzik yok fakat açtığım 5 şarkının 3 ünde bu sorun oluyordu, dinlediğim müzikler değişmedi ve kaynakta premium protify onda da bir değişiklik yok, kodlamayı yaptığımdan beri bas azalması veya seste merkez kayması olmadı ondan net eminim.

Geri
Üst Alt