Golf 8 DSP Ses işlemcisi

Bende öyle ses kayması olmuyordu. Yine de beats denemesi yaptım. Ancak bir değişiklik hissetmedim. Psikolojik bence… :)

Sabah sabah son ses 50 cent dinleyerek işe gittim😂 @yavuzbattal abi sağa sola kayma da yok bass da azalmıyor ama şunu farkettim son seste basları arttırdığım halde bi değişiklik yok belki o yüzden bende bir fark yaratmadı

Merhabalar öncelikle,

Burda araya girip başka bişi sormak istiyorum benim elimde org Harman kardon için olan amfi var bunu direk aracın sistemine yani harman kardon hoparlörler olmadan bağlasam ve birde 40W/2ohm bass koysam bu sistemi iş yaparmı ? yorumlarınızı bekliyorum.

Yazdığım mesaj aceleye gelmiş kusura bakmayın 😅

Sistem orijinal iken bariz bir şekilde bu müzikte bas kısıyor diyeceğim bir müzik yok fakat açtığım 5 şarkının 3 ünde bu sorun oluyordu, dinlediğim müzikler değişmedi ve kaynakta premium protify onda da bir değişiklik yok, kodlamayı yaptığımdan beri bas azalması veya seste merkez kayması olmadı ondan net eminim.
Bu kodlamayi nasil yapabilirim acaba bazi vagcom cu larla gorustum hicbiri anlamiyor istanbul taraflarindaysaniz bana yardimci olabilirmisiniz acaba birde teyp acilirken r temasi istiyorum ama

Tuzla tarafında isen ben yardımcı olurum istersen.

Merhabalar öncelikle,

Burda araya girip başka bişi sormak istiyorum benim elimde org Harman kardon için olan amfi var bunu direk aracın sistemine yani harman kardon hoparlörler olmadan bağlasam ve birde 40W/2ohm bass koysam bu sistemi iş yaparmı ? yorumlarınızı bekliyorum.
40w mı emin misiniz çok az kapılarda 16cm 30/40w hoparlör var normalde ,, Bagaja bass koyulduğunu düşünelim 30cm basslar artar ama bir noktadan sonra kapılar yetersiz kalır. 20cm bass olduğunu düşünelim genel ses performansı ortanın altında olur. Her ürün aynı değil tabi focal vs.. olursa değişir.
Genelde bu nedenle kapılardakilerde değişiyor.
Beklentinize bağlı olarak değişir ama vay be iyi ses çıkıyor diyebileceğiniz seviye 30cm bass + 4 kapıya 150/200w 3yollu hoparlör.. Bunun altındaki sistem tıngırdatsın yeter :)
Kapılara iç dış yalıtımda şart tabi zırıldama yapar kayıp çok olur..

Ben vag grubunda şunu anlamıyorum 16 cm kolon ve 30w aynı ebatta ve mıknatıs boyunda 150/200w hoparlör var piyasada yap böyle bir ürün + Media çıkışına ekstra 4 mosfet ,, Sesi 3/4 kat artsın sırf ses sistemi sattırır aracı

Ses kayması bas azalması sorunu yaşayanlar için şunu demek istiyorum. Bluetooth ile değil kabloyla CarPlay olarak dinlemeyi deneyin. Farkı direk anlayacaksınız. Bu şekilde olunca müzik gayet iyi oldu. Bluetooth ile sorun oluyor. Bilginize

Bir de CarPlay'de Apple Müzik kullanıyorsanız Ayarlar->Müzik->Ses Denetimi kapalı yaparsanız ses yüksekliği artıyor.

40w mı emin misiniz çok az kapılarda 16cm 30/40w hoparlör var normalde ,, Bagaja bass koyulduğunu düşünelim 30cm basslar artar ama bir noktadan sonra kapılar yetersiz kalır. 20cm bass olduğunu düşünelim genel ses performansı ortanın altında olur. Her ürün aynı değil tabi focal vs.. olursa değişir.
Genelde bu nedenle kapılardakilerde değişiyor.
Beklentinize bağlı olarak değişir ama vay be iyi ses çıkıyor diyebileceğiniz seviye 30cm bass + 4 kapıya 150/200w 3yollu hoparlör.. Bunun altındaki sistem tıngırdatsın yeter :)
Kapılara iç dış yalıtımda şart tabi zırıldama yapar kayıp çok olur..

Ben vag grubunda şunu anlamıyorum 16 cm kolon ve 30w aynı ebatta ve mıknatıs boyunda 150/200w hoparlör var piyasada yap böyle bir ürün + Media çıkışına ekstra 4 mosfet ,, Sesi 3/4 kat artsın sırf ses sistemi sattırır aracı
Teşekkürler cevap için bu arada 40W/2ohm bass ewt ufak bi sub ama bu audinin default stepne subwoofer ı parcakodu 83A035382 elimde hem harman kardon anfi var hemde bu bass var 2 sini bir şekilde mevcut sisteme entegre etmek istiyorum esasında.

Geri
Üst Alt