Golf 1.0 etsi ilk bakım

bowni85

Üye
İsim
Burak
ilk bakim maliyet merak eden arkadaslar icin. bunun yaninda silecegim hic duzgun silmiyodu onu soyledim. sarf malzemeye girdigi icin garantiden degismedi.ayrica kisa farlarim aydinlatmiyodu onuda ayarladilar

Ekli dosyalar

• DE320003-683E-40FA-82D9-3FF2B7506E00.jpeg
    DE320003-683E-40FA-82D9-3FF2B7506E00.jpeg
    254.8 KB · Görüntüleme: 98
Son düzenleme:

Eskiden polen ve hava filitresi de değişirdi, şimdi değişmiyorlar; ilginç!

Eskiden polen ve hava filitresi de değişirdi, şimdi değişmiyorlar; ilginç!

2.yılda değişiyorlar Almanya kararı demişti servis...

Bende sökün demiştim karşıma çıkan tablo buydu almanyaya atın demiştim sonra değiştirin benimkini neyse vereceğim dedim ve değiştirdim...

Ben 15bin km yada 1 yıl adı her neyse değiştiriyorum...

IMG_3280.jpeg
IMG_3279.jpeg

Bence bayilerin bu takındığı fiyat ve parça politikası, kar amaçlı yapıldığını düşünmekteyim.
Fiyatlara ekstra zam yapılmış ve standart değişen parçalar artık ilk bakımda değiştirilmiyor.
İleride oluşabilecek sorunlar tabiki yine servisleri zengin edecek.

1702961119996.png

Bence bayilerin bu takındığı fiyat ve parça politikası, kar amaçlı yapıldığını düşünmekteyim.
Fiyatlara ekstra zam yapılmış ve standart değişen parçalar artık ilk bakımda değiştirilmiyor.
İleride oluşabilecek sorunlar tabiki yine servisleri zengin edecek.

Ekli dosyayı görüntüle 71597

Aynen, bence bakım yapan değişmesini istemeli yok diyorlar ise servisten araç plakasını söylemeli hava ve polen filtresi almalı herkes takabilir kolay bir işlem...

SıfırAraç kıtlığı niye bitti anladık

Servis işinden x5 misli kar ediyorlarsa , ki öyle.....

Ne kadar çok Sıfır satarlarsa o kadar çok servise araç gelir.

Nasıl 5 misli yaaa? Dısarıya göre olsa olsa 1/2 dir diyenler olacak

Şu görselde

4 litre yağın bayiye maliyeti

Âçık/varil/toptan yağ seklinde

700 liradan fazla degil

Yağ filtresi de toptan olduğu için

Maliyet 100 den fazla değil

50 lirada vida /somun/ su
IMG_20231219_111051.jpg

14.000 km - 15.000 km sorun çıkartmamış manuel golf 8 sizce sonrasında garanti kapsamına girecek bir arıza çıkartabilir mi?
Sıfır araç alanlar ilk iki bakım çıkmayacak bir sorun ve zorlama garanti değişimleri için servislerin bu tutarsızlıklarını çekmek zorundamıyız

14.000 km - 15.000 km sorun çıkartmamış manuel golf 8 sizce sonrasında garanti kapsamına girecek bir arıza çıkartabilir mi?
Sıfır araç alanlar ilk iki bakım çıkmayacak bir sorun ve zorlama garanti değişimleri için servislerin bu tutarsızlıklarını çekmek zorundamıyız
15.000 km sorunsuzluk

O aracın fabrikasyon defolu olmadığı sonucu için yeterli bir süre (manuel golf için rahat rahat bunu diyebiliriz)

Yani bu iş çocuk hastalıkları gibidir

8-9 yaşına kadar
Kabakulak , kızamık , su çiçeği olmayan cocugun 30 yaşında ben kabakulak su çiceği oldum demesi zor bi ihtimal.

Araç sizin
15.000 km dir
Anormal ses / titreşim / silkeleme/ anormallik yoksa hata/ faulü/ arıza lambası yakma durumu yok ise haydinnn eyvalll denebilir yetkili servislere.

Ben de aynı sekilde yapmıstım
İlk bakıma yetkili servise 15 bin km de iken gittim
Sonra firar.

Araç 13 ocak 2018 ocak çıkıslı tdi / manuel km 94 bin

2024 / 13 ocakta tam 6 yıl bitecek.

Sıfır hata / sıfır arıza / sıfır sorun.

İleride oluşabilecek sorunlar tabiki yine servisleri zengin
ilk bakim maliyet merak eden arkadaslar icin. bunun yaninda silecegim hic duzgun silmiyodu onu soyledim. sarf malzemeye girdigi icin garantiden degismedi.ayrica kisa farlarim aydinlatmiyodu onuda ayarladilar

SıfırAraç kıtlığı niye bitti anladık

Servis işinden x5 misli kar ediyorlarsa , ki öyle.....

Ne kadar çok Sıfır satarlarsa o kadar çok servise araç gelir.

Nasıl 5 misli yaaa? Dısarıya göre olsa olsa 1/2 dir diyenler olacak

Şu görselde

4 litre yağın bayiye maliyeti

Âçık/varil/toptan yağ seklinde

700 liradan fazla degil

Yağ filtresi de toptan olduğu için

Maliyet 100 den fazla değil

50 lirada vida /somun/ su
Ekli dosyayı görüntüle 71600

tercih meselesi hocam ben servis disinda sanayiye aracimi goturmuyorum.ariza kismi sans biraz

15.000 km sorunsuzluk

O aracın fabrikasyon defolu olmadığı sonucu için yeterli bir süre (manuel golf için rahat rahat bunu diyebiliriz)

Yani bu iş çocuk hastalıkları gibidir

8-9 yaşına kadar
Kabakulak , kızamık , su çiçeği olmayan cocugun 30 yaşında ben kabakulak su çiceği oldum demesi zor bi ihtimal.

Araç sizin
15.000 km dir
Anormal ses / titreşim / silkeleme/ anormallik yoksa hata/ faulü/ arıza lambası yakma durumu yok ise haydinnn eyvalll denebilir yetkili servislere.

Ben de aynı sekilde yapmıstım
İlk bakıma yetkili servise 15 bin km de iken gittim
Sonra firar.

Araç 13 ocak 2018 ocak çıkıslı tdi / manuel km 94 bin

2024 / 13 ocakta tam 6 yıl bitecek.

Sıfır hata / sıfır arıza / sıfır sorun.
Bende önceki aracımda aynı şeyleri uyguladım. Dediğinizle aynı. ( 30.000 km de servis haricinde).
şimdi golfte nasipse 30.000 İ de yetkiliye sokmak istemiyorum. Km olarakta 20.000 civarında da jant yay Gti dönüşüm planlıyorum.

Ben de impression araç varken garanti bittikten sonra servise bakım için götürmedim ama bakım ile alakalı dışarıya güvenemediğim bazı malzemeleri servisten alıp dışarıda uyguladım... 3 yıl dolduğunda da bir sıkıntı olmadı...

Şuan otomatik kullanıyorum bunun garantisini +1 yıl uzattım çünkü dsg ilk kez kullanıyorum elbet başıma birşeyler gelebilir toplam 3 yıl garanti ile devam edeceğim...

Son düzenleme:
Arkadaşlar 1.0 E-Tsi aracım 2022 model ve Mart 2022 çıkışlı.

2023 Mart ayında (1. senesinde) 4.500 KM'de serviste bakıma girmiş. Aracı yeni aldım.

Şuan 9.000 Km'de ve 2024 Mart ayında(yani 2. yılında) km 10.000 civarında olur(çok kullanmıyorum)

Bakımı geciktirsem sorun olur mu sizce?

Arkadaşlar 1.0 E-Tsi aracım 2022 model ve Mart 2022 çıkışlı.

2023 Mart ayında (1. senesinde) 4.500 KM'de serviste bakıma girmiş. Aracı yeni aldım.

Şuan 9.000 Km'de ve 2024 Mart ayında(yani 2. yılında) km 10.000 civarında olur(çok kullanmıyorum)

Bakımı geciktirsem sorun olur mu sizce?

Zamanında gitmende fayda var...

km yada yıl olarak bir farkı yok bence...

Geri
Üst Alt