2023 golf 8 koltuk doluluk sensörü arızası

enes38

Üye
İsim
Enes
Araç
Golf mk8
Merhaba arkadaşlar 2023 model golf 8 impression aracımda yeni farkettiğim bir problem ile karşı karşıyayım. Araç sağ ön koltuğa biri oturduğunda algılama yapmıyor (kasislerden geçerken araç sektiğinde gelip gidiyor sadece ) ve emniyet kemeri ikaz ışığını yakmıyor. Bugün servise götürdüm test sürüşüne çıktık ileri bir tarihe randevu verdiler 6-7 saatlik işi var koltuk sökülecek vs dediler daha önce başına gelen var mı?

İşte o normal oturma pozisyonunda benimki de normal çalışmıyor. Ama diğer araçlarda da durum aynıydı. Bakalım forumdaki arkadaşlar ne yazacak. Dikkat etmezsen anlaşılmıyor çünkü.

Upvote 0

Aynı problem ile ilgili bende servise gittim . Servisteki arkadaşla denemeye çıktık hafif önde oturunca algılamıyor dik oturunca algılıyor. Anladığım her ne ise sensör ped şeklinde muhtemelen yada algıladığı nokta oturma yerinin arka tarafına denk geliyor. Servis problem olarak görmedi. 2 kişiye daha sordum. Onlarda da aynı şekilde idi . Bu durum için hata denebilir.

Upvote 0
Aynı problem ile ilgili bende servise gittim . Servisteki arkadaşla denemeye çıktık hafif önde oturunca algılamıyor dik oturunca algılıyor. Anladığım her ne ise sensör ped şeklinde muhtemelen yada algıladığı nokta oturma yerinin arka tarafına denk geliyor. Servis problem olarak görmedi. 2 kişiye daha sordum. Onlarda da aynı şekilde idi . Bu durum için hata denebilir.
Hocam benimki dik oturunca da algılamıyor, baya zorlamak gerekiyor

Upvote 0
2021 R-line aynı sorun bende de var. Bazen sorunsuz çalışırken bazen kendiliğinden kendini kapatıyor. Oturuş pozisyonunu değiştirince açılıyor ve kapanıyor. Bugüne kadar hiç dikkat etmemiştim.

Upvote 0
Çözümü olmayan ya da tecrübe edilmemiş belgelenmemiş olunca haliyle sorun da yok diyorlar anladığım kadarıyla.

Bunun adı geçiştirme..

Böyle cevap verince, isteyerek ya da istemeyerek araçların garantisi geçsin de para ödeyerek yaptırsınlar ki para kazanalım sonucu ortaya çıkıyor.

İnsanları koyun yerine koyup, sürü oluşmasını bekliyorlar.
Sorun olduğu halde size normal deniyorsa, burada ciddi sorun var demektir.

Upvote 0
Çetrefilli bir konu araç oturma pozisyonu düzgün değil derler. Şoför tarafı uyarıyı emniyet kemeri tokasından alıyormuş. Yolcu airbag ide kaza anında emniyet kemeri tokasından tetik alıyormuş. Yani kemer takınca problem olmuyormuş. Muş muş muş. Miş miş. ;))

Upvote 0
Herkese merhabalar. Ben de olmuştu aynısı serviste parça değişimi ile çözüldü. Bilginize

Upvote 0
Herkese merhabalar. Ben de olmuştu aynısı serviste parça değişimi ile çözüldü. Bilginize
Hocam benim bulunduğum şehirdeki servis eveledi güveledi ben de güvenemedim, memlekete gidince orada baktıracağım.

Upvote 0
Sağ yolcu koltuğunda emniyet kemer uyarı ikazı yok sandım acaba benimki de mi bozuk araç a3 2023

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar 2023 model golf 8 impression aracımda yeni farkettiğim bir problem ile karşı karşıyayım. Araç sağ ön koltuğa biri oturduğunda algılama yapmıyor (kasislerden geçerken araç sektiğinde gelip gidiyor sadece ) ve emniyet kemeri ikaz ışığını yakmıyor. Bugün servise götürdüm test sürüşüne çıktık ileri bir tarihe randevu verdiler 6-7 saatlik işi var koltuk sökülecek vs dediler daha önce başına gelen var mı?
araçlarımız rengine modeline yılına kadar aynı hocam. Aynı durum bende de var. şimdilik şikayetçi değilim :D

Upvote 0

Geri
Üst Alt