2023 golf 8 koltuk doluluk sensörü arızası

enes38

Üye
İsim
Enes
Araç
Golf mk8
Merhaba arkadaşlar 2023 model golf 8 impression aracımda yeni farkettiğim bir problem ile karşı karşıyayım. Araç sağ ön koltuğa biri oturduğunda algılama yapmıyor (kasislerden geçerken araç sektiğinde gelip gidiyor sadece ) ve emniyet kemeri ikaz ışığını yakmıyor. Bugün servise götürdüm test sürüşüne çıktık ileri bir tarihe randevu verdiler 6-7 saatlik işi var koltuk sökülecek vs dediler daha önce başına gelen var mı?

Golf 7 aracımda, sürücü emniyet ikaz sesi çalışmıyordu. Yani devamlı emniyet kemeri takan biri olarak bunu farketmek aslında mümkün değildi. Yolcu ikazda sorun yoktu.

Bir defa yolda ilerlerken emniyet kemerinden kablo atlatmak için anlık olarak çıkarıp taktım ve sesli ikaz vermediğini gördüm.
Servise sorduğumda uzunca bir süre gerekli olduğunu, yazılım güncelleme vs. olacağını, bunun da arıza tespit onarım olarak yapılacağı söylenmişti. Bakım yaklaştığı için yaptırmadım ve bir sonraki bakıma girip çıkınca kontrol ettiğimde ikaz sesi düzelmişti.

Galiba pratik yapmak için böyle basit hatalar ekliyorlar ki onarım için pratik oluşsun döngü sağlansın.. aksi halde son kontrol yapmadıkları, ya da yapılan montajın hatalı olduğunu, ya da bozuk bir parça olduğunu düşünmekten başka bir durum değil..

Sonuç olarak kullanıcı hatası olması imkansız.

Geçmiş olsun.

Upvote 0
Benim başka marka aracıma çok kilolu bir arkadaşım oturduğunda aynısı başıma gelmişti

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar 2023 model golf 8 impression aracımda yeni farkettiğim bir problem ile karşı karşıyayım. Araç sağ ön koltuğa biri oturduğunda algılama yapmıyor (kasislerden geçerken araç sektiğinde gelip gidiyor sadece ) ve emniyet kemeri ikaz ışığını yakmıyor. Bugün servise götürdüm test sürüşüne çıktık ileri bir tarihe randevu verdiler 6-7 saatlik işi var koltuk sökülecek vs dediler daha önce başına gelen var mı?
Önceki konulardan hatırladığım kadarıyla birkaç Golf 8de daha yolcu tarafı koltuk sensörü arızası vardı.
Hatta koltuk ısıtma devreye girmiyor bu yüzden denilmişti.

Servis önce yazılım güncelleme yapıyordu geçmezse parça değişimi ile sorunu çözüyordu.

Yani bu yüzden servis ne yapacağını biliyordur ve çözecektir sorununuzu.

Upvote 0
@GolfTutkulu @ogzogz hocam servisin konuşmalarında bi amatörlük vardı. Daha önce hiç denk gelmedik vs dediler sanki ne yapacağını bilmiyorlar gibi ben de çok güvenemedim açıkçası ve aracın bir kaç gün serviste kalabileceğinden bahsettiler. Sizce ne yapmalıyım bakımda hepsini bir arada daha profesyonel olduğunu düşündüğüm bir servise mi bırakmalı, yoksa hepsi belli bir standartta işçilik kalitesine ve donanımına sahip midir? Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Upvote 0
Benim başka marka aracıma çok kilolu bir arkadaşım oturduğunda aynısı başıma gelmişti
Hocam geçen haftaya kadar sağ koltuğa kimse oturmamıştı :) araç ihtiyacı olmadığı için kapalı garajda yatıyordu.

Upvote 0
@GolfTutkulu @ogzogz hocam servisin konuşmalarında bi amatörlük vardı. Daha önce hiç denk gelmedik vs dediler sanki ne yapacağını bilmiyorlar gibi ben de çok güvenemedim açıkçası ve aracın bir kaç gün serviste kalabileceğinden bahsettiler. Sizce ne yapmalıyım bakımda hepsini bir arada daha profesyonel olduğunu düşündüğüm bir servise mi bırakmalı, yoksa hepsi belli bir standartta işçilik kalitesine ve donanımına sahip midir? Cevaplarınız için teşekkür ederim.
İşçilik kalitesi elbette insanoğlu hepsi bir değil.
Ama koskoca servisin son teknoloji arıza tespit cihazı sunup kullanamayan ve son teknoloji arıza tespiti övmesi yerine sorunsuz kullanabileceği araç üretmesi ya da durumu şak diye çözümleyebilecek ustaları övmek daha iyi bir tercih sebebi olabilirdi.

Bazen garanti kapsamında olsa da servisten sonuç beklemek tamamen can sıkıcı olabiliyor.

Upvote 0
Şu mesajdaki ekli görüntüdeki yazıyı gösterin. Belki benzerdir problem

Konu içindeki mesaj 'Yolcu koltuk ısıtmanın ara ara devreden çıkması' https://www.golftutkusu.com/topic/16272-yolcu-koltuk-isitmanin-ara-ara-devreden-cikmasi/post-353189

Upvote 0
İşçilik kalitesi elbette insanoğlu hepsi bir değil.
Ama koskoca servisin son teknoloji arıza tespit cihazı sunup kullanamayan ve son teknoloji arıza tespiti övmesi yerine sorunsuz kullanabileceği araç üretmesi ya da durumu şak diye çözümleyebilecek ustaları övmek daha iyi bir tercih sebebi olabilirdi.

Bazen garanti kapsamında olsa da servisten sonuç beklemek tamamen can sıkıcı olabiliyor.
Hocam size katılıyorum bu aracımdan önce 2013 golf mk7 vardı bende bariz kalite farkı var. Mk8 de düşürmüşler. servise diyorum ki trim sesi var, bana diyor ki her yolda yapmıyorsa Volkswagen kabul etmiyormuş. test güzergahları halı gibi e dolayısıyla ses de gelmiyor adama şizofren muamelesi yapıyorlar.

Upvote 0
Hocam size katılıyorum bu aracımdan önce 2013 golf mk7 vardı bende bariz kalite farkı var. Mk8 de düşürmüşler. servise diyorum ki trim sesi var, bana diyor ki her yolda yapmıyorsa Volkswagen kabul etmiyormuş. test güzergahları halı gibi e dolayısıyla ses de gelmiyor adama şizofren muamelesi yapıyorlar.
Araç yürüyorsa sorun yok bakış açısına sahipler.
Ama bu aracın ticari bir araç olmadığını, hususi bir araç olduğunu, ticari araç gibi para kazanmak amacıyla alınmadığını, konforlu güvenli şahsi sürüşler amacı için kullanıldığını anlamak istemiyorlar.

Daha önce de yazdım. Yolcu kapı hoparlörü yüksek seste titreşim yapıyordu. Atölyeye aldılar. Bas ayarını orta seviyeye alıp sorun yok demişlerdi. Ben de ses gelmeyen diğer 3 kapıda sorun olduğunu söyledim. Nasıl bir sorun dediler. O titreşim diğer 3 kapıdan gelmiyor demek zorunda kaldım.
Kendim bir şeyler sıkıştırarak çözmüştüm..

Upvote 0
Upvote 0
Probleminiz doluluk sensörü. İki çözüm mevcut, ilki yazılım güncelleme ile problem gidebiliyor. ikincisi ise sensörün hizasının kayması olabiliyor böyle olunca da algılamıyor veya ara ara algılıyor.

Upvote 0
Probleminiz doluluk sensörü. İki çözüm mevcut, ilki yazılım güncelleme ile problem gidebiliyor. ikincisi ise sensörün hizasının kayması olabiliyor böyle olunca da algılamıyor veya ara ara algılıyor.
Ben de kaydığını düşünüyorum hocam hizalanması gerek gibi.

Upvote 0
Merhabalar, bizim koltuklarda adam seçme diye bir durum var maalesef. Bu konuda servise gitmiş ve servisteki diğer Golf8 araçlarda da deneyimlemiş biri olarak bu durumu pek sallamıyorum. Şöyle ki yanınıza, oturan kişi biraz öne kaykılarak oturuyorsa görmeme ihtimali var. Eğer kendini koltuğun dibine konumlandırırsa sensör gayet güzel çalışıyor.
Aracımı bu konuda servise bıraktım, sensörleri kontrol ettirdim sorun yok dediler, ben de diğer araçlarda da görmek istiyorum dedim, deneme sürüşüne çıktık ve onlarda da aynı sorun vardı. Bu sebep her araçta olunca üstüne gitmedim, öten uyarı sesini kapadım ve sorun kabaca bitti benim için.

Upvote 0

Merhabalar, bizim koltuklarda adam seçme diye bir durum var maalesef. Bu konuda servise gitmiş ve servisteki diğer Golf8 araçlarda da deneyimlemiş biri olarak bu durumu pek sallamıyorum. Şöyle ki yanınıza, oturan kişi biraz öne kaykılarak oturuyorsa görmeme ihtimali var. Eğer kendini koltuğun dibine konumlandırırsa sensör gayet güzel çalışıyor.
Aracımı bu konuda servise bıraktım, sensörleri kontrol ettirdim sorun yok dediler, ben de diğer araçlarda da görmek istiyorum dedim, deneme sürüşüne çıktık ve onlarda da aynı sorun vardı. Bu sebep her araçta olunca üstüne gitmedim, öten uyarı sesini kapadım ve sorun kabaca bitti benim için.
Hocam merhaba benimki ayağını felan kaldırınca algılıyor yani normal oturuş pozisyonunda hiçbir şekilde algılama yapmıyor

Upvote 0

Geri
Üst Alt