1 kar yağışında bozulan ACC adaptasyonu

uranusgrey_golf

Katılımcı Üye

İsim
Furkan
Merhaba,

Geçtiğimiz haftasonu Boludan geçerken kar yağışı vardı. Araç önce "Front Asist Görüş Yok" ardından "Frost Asist devre dışı(hata)" ya düştü. 1 kar yağışıyla bozulan acc mi olur ? Aracı 2 kez sağa çekip temizledim pırıl pırıl yaptım yine düzelmedi ve hata kalıcı hataya dönüştü 10 gündür bu şekilde.

Benim merak ettiğim 1 kar yağışıyla hataya düşen bir sistem nasıl onay alıyorda VW tarafından fabrika çıkış koyulabiliyor bu kadar sedan-hatchback araca ?

Teşekkürler.

@uranusgrey_golf servis sizi çağırıyor..
Servis değilde hatanın bu kadar kolay oluşması garip. Ne radar yerinden oynadı ne su aldı (araç 7.5 makyajlı golf ve radar ön logonun arkasında.)
Ben logoya tuz falan geldi çatlattı sandım ön logo pırıl pırıl ama ACC çalışmıyor gerçekten hayret bir durum.

Ankara şehir içinde dönem dönem kar yağışı olunca benzer hata olurdu ilk benzinlikte radarı temizleyince düzelirdi. Bolu yolunda 2 kez temizlememe rağmen düzelmedi. Hava değişimi mi oldu acaba ? :)

Yerini yadırgamamıştır heralde.
Soket kontrol ettiniz mi? Bakılabilir yerde mi. Sonuç olarak fabrika çıkış değil sonradan eklenme ise oksitlenme , yerinden oynama gibi bir durum olmuş olabilir.
Direkt olarak bozulmamışsa başka ihtimal yok gibi.

Yerini yadırgamamıştır heralde.
Soket kontrol ettiniz mi? Bakılabilir yerde mi. Sonuç olarak fabrika çıkış değil sonradan eklenme ise oksitlenme , yerinden oynama gibi bir durum olmuş olabilir.
Direkt olarak bozulmamışsa başka ihtimal yok gibi.
Hocam golf 7.5 makyajlı kasada ön logoyu söküp acc radarı sökmeden soket kontrol edilemiyor içerde kalıyor. Yerinden oynamaması için vida ile sabit radar. Araçtaki tüm ACC ekipmanı orjinal kablaj ve birebir şekilde 3 yıldır böyle bir sorun yoktu zaten. İyi forumlar

Hocam golf 7.5 makyajlı kasada ön logoyu söküp acc radarı sökmeden soket kontrol edilemiyor içerde kalıyor. Yerinden oynamaması için vida ile sabit radar. Araçtaki tüm ACC ekipmanı orjinal kablaj ve birebir şekilde 3 yıldır böyle bir sorun yoktu zaten. İyi forumlar
2 yılı doldurdum ACC ile ilgili çok şükür sorun yaşamadım. ACC montajını yaptırırken radarı silikon ile yapıştırmıştık (Vidalar olmasına rağmen radar hareket edebiliyor) Muhtemelen kalibrasyonu bozulmuştur.

Acc radarının ısıtmasının aktif olduğundan emin olun, kodlamayla yapılıyor.

Geçmiş olsun hocam. Bazı yanlış bilinenler ver onları düzelteyim. Vida yok radar da yerine geçmeli. Çıt diye oturur. Isıtma da olmaz logo arkasında bulunan radarlar da.
Sorun şundan olabiliyor araç yüklü ise aracın önü biraz havaya kalkıyor. O da maalesef bozuyor kalibrasyonu. Kolayca düzeltilir. Serviste biraz tuzlu rakamlar istiyorlar. Bu işlerle ilgilenen arkadaşlar 10 dakikada çözer işinizi.

aynısı geçen hafta istanbulda aniden düşen sıcaklık ile yağmurun yağdığı gün oldu.önce acc sensör görüşür yok diye hata düştü.ardından kalıcı olarak front asisst devre dışı hatasını verdi.yıkadım ettim kablosuna soketine baktım yerli yerinde duruyor,ama hata geçmiyor acc devre dışı şu anda

Geçmiş olsun
Senin araçta bir sorun oluşmuştur bir baktırmakta fayda var benim araçta yıllardır
Ne kar ne yağmurda böyle bir sorun verdi mesela
Belki soket gevşedi belki elektrik bir sorun var baktırmalı bence

aynısı geçen hafta istanbulda aniden düşen sıcaklık ile yağmurun yağdığı gün oldu.önce acc sensör görüşür yok diye hata düştü.ardından kalıcı olarak front asisst devre dışı hatasını verdi.yıkadım ettim kablosuna soketine baktım yerli yerinde duruyor,ama hata geçmiyor acc devre dışı şu anda
Aynı durumda ve geçmeyecek hata. Yağmur-kar yapıyor bunu nedense

Geçmiş olsun hocam. Bazı yanlış bilinenler ver onları düzelteyim. Vida yok radar da yerine geçmeli. Çıt diye oturur. Isıtma da olmaz logo arkasında bulunan radarlar da.
Sorun şundan olabiliyor araç yüklü ise aracın önü biraz havaya kalkıyor. O da maalesef bozuyor kalibrasyonu. Kolayca düzeltilir. Serviste biraz tuzlu rakamlar istiyorlar. Bu işlerle ilgilenen arkadaşlar 10 dakikada çözer işinizi.
Tek kişiydim hocam araçta sadece 1 takım elbise 1 el çantası vardı. Kar yağışına girdim (Boluda tipi kar yağıyordu) ondan sonra önce uyarı sonra kalıcı hataya döndü ve öyle kaldı.

Geçmiş olsun, kalibrasyon bozulmuştur diye düşünüyorum arızaya bakmak lazım benim de karda kapanıyordu temizlemek ile felan uğraşmıyordum sonuçta logo içi olan radarların kaderi bu ısıtma yok belirli bir derecenin altında kar da varsa çalışmayıp kapatıyor. Fakat bende bundan dolayı kalıcı hataya hiç düşmedi. Bi kontrol ettirmenizde fayda var bence

Geri
Üst Alt