Golf 8 Multimedya güncellemesi

akü arada su koyarsa, ciddi problem. Geçen gün araç içerisinde kontak açık müzik dinlerken hemen uyardı ve radyoyu kesti.

17 Ocak'ta 90S8 aksiyon güncellemesi yapılırken aracın TPI'ya göre yeni multimedya yazılımının olmadığını söylediler. 1805 sürümünden bahsettim fakat bilgileri yoktu.

Bu 1805 sürümünün sürüm notları var mıdır acaba? Yani neleri geliştirmişler acaba? Android autoya bağlanma sorunum hala devam ediyor çünkü, bir umut bu güncellemeler kaldı.
Güncellemenin hangi hata düzeltmesini içerdiğini bilmiyorum. Akünüz yeni ise veya akü desteğiniz varsa, güncelleme yapabilirsiniz. Sonucuda buradan yazarsınız...

Son düzenleme:
17 Ocak'ta 90S8 aksiyon güncellemesi yapılırken aracın TPI'ya göre yeni multimedya yazılımının olmadığını söylediler. 1805 sürümünden bahsettim fakat bilgileri yoktu.
Servise bir sorun olduğunu söylemediğiniz sürece güncelleme yapmak istemezler. Çalışıyorsa ne gerek var diye düşünülür. Bu yüzden imkanınız varsa ve dosyalara ulaşabiliyorsanız kendiniz yapın.

Golf 8 MIB3 için son versiyon 1969, MEN3 için 1805... Seat için MEN3_EU_SE326_P3385L güncellemesi çıktı. Dosyaya ulaşamadığım için versiyonu hakkında bilgim yok. Yakın zamanda VW içinde yayınlanır diye düşünüyorum.

Şimdi öğle arasında elimdeki diski FAT32, NTFS ve exFAT olarak formatlayarak zipli ve zipten çıkartıp denedim ancak cihaz bir türlü güncellemeyi görmedi.
Başarılı olan arkadaşlar paylaşabilirlerse bize de yol gösterici olur

Şimdi öğle arasında elimdeki diski FAT32, NTFS ve exFAT olarak formatlayarak zipli ve zipten çıkartıp denedim ancak cihaz bir türlü güncellemeyi görmedi.
Başarılı olan arkadaşlar paylaşabilirlerse bize de yol gösterici olur
exFAT veya FAT32 olarak formatlayın, flash diskin içinde sadece data ve meta klasörleri olacak. Ben mib3 güncellemesini bu şekilde yaptım.Adsız.jpg

exFAT veya FAT32 olarak formatlayın, flash diskin içinde sadece data ve meta klasörleri olacak. Ben mib3 güncellemesini bu şekilde yaptım.
Bu kombinasyonu denedim ancak Select Release ekranında hiçbir şey çıkmadı.

Edit: FAT32 diskin içerisine dosyanın adıyla klasör oluşturup atınca cihaz güncellemeyi gördü ve başarıyla yükledi.
Screenshot 2024-02-12 at 14.41.27.png

IMG_4090.jpg

IMG_4092.jpg

IMG_4093.jpg

@strategos dosya için tekrardan teşekkürler. Nerden ulaştığınızı paylaşabilirseniz bizler için ilerde kaynak olur.

Ayrıca USB Type A diski takabilmek için aşağıdaki aparatı kullandım.
https://www.amazon.com.tr/dp/B08K8538BC

Ekli dosyalar

• IMG_4090.jpg
    IMG_4090.jpg
    176.9 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Park sensörü sesi sürekli takılı kalıyordu o çözülse bile yeterli şuan benim için.

Bu kombinasyonu denedim ancak Select Release ekranında hiçbir şey çıkmadı.

Edit: FAT32 diskin içerisine dosyanın adıyla klasör oluşturup atınca cihaz güncellemeyi gördü ve başarıyla yükledi.
Ekli dosyayı görüntüle 73088

Ekli dosyayı görüntüle 73090

Ekli dosyayı görüntüle 73091

Ekli dosyayı görüntüle 73093

@strategos dosya için tekrardan teşekkürler. Nerden ulaştığınızı paylaşabilirseniz bizler için ilerde kaynak olur.

Ayrıca USB Type A diski takabilmek için aşağıdaki aparatı kullandım.
https://www.amazon.com.tr/dp/B08K8538BC
Güncellemeyi yapabildiğinize sevindim. Sizin güncelleme EU olduğu için rusyada bir arkadaştan aldım.

Guncelleme yapan arkadaslara ufak bir sorum var. Acilan gizli ozellikler ve ayarlar guncelleme sonrasi korunuyor mu? Tesekkurler.

2023 1.0 eTSI Life DSG aracımı sıfır olarak alalı 3 ayı biraz geçti. 3200 km civarında. Multimedya sürümüm aldığımdan beri 1776. Şu ana kadar;
  • 7-8 kez park sensör sesi takılı kaldı. Arabayla hızlansam da, ekranda çıkan sensör kapatma tuşuna bassam da ses kesilmiyor. Ya motoru stop etmek gerekiyor; ya da ekran ses açma yuvarlağına 12 saniye basılı tutarak ekrana reset atmak gerekiyor. (Geçen hafta plakalığı sökerek plakayı çift taraflı bant ile yapıştırdım ve plakayı biraz yukarı aldım. Bir haftadır problem yaşanmadı.)
  • 1 kez geri görüş kameram açılmadı. Aracı stop edip tekrar çalıştırdım düzeldi.
  • 2 kez ön park sensörü devre dışı ve hemen ardından ön manevra frenleme devre dışı dedi ve uyarı anında kayboldu.(Hava yağışlıydı ve otoyolda ilerliyordum)
  • Kablosuz Carplay yok. Carplay'i kablolu kullanırken ortalama 20 seferde bir bağlanamama problemi oluyordu. 1 ay önce kablosuz Carplay için Ottocast U2 Air aldım. Bu cihazda her 15 bağlanmamın birisinde bağlanma problemi yaşıyor ve ekranı resetlemek gerekiyor.
  • Carplay stabil çalışıyor, ancak araç menüleri arasında gezerken menü geçişleri takılıyor gibi geçiyor veya dokunmatiği algılamıyor.
  • Ekranın boyutu 8,25 inç ve bence küçük, bence 10-12 inç arası olmalıydı.
  • Klima kontrolü inanılmaz zor. Hala tam alışamadım, bazen yolum kısaysa klima açmakla uğraşmamak için hafif üşümeyi tercih ediyorum.
  • Sıkışık trafikte sürekli ekranı karartarak ekranın sol tarafına park sensör menüsünü açıyor. Halbuki kaldırıma yakın geçiyorum veya yanımdan motorlu/yaya geçiyor. Ama bence ekran, park sensörü moduna biraz erken geçiyor. Navigasyona bakarken, şarkı seçerken veya tam klima ayarlarken sürekli sensör moduna geçmesi sinir bozucu oluyor.
  • Soğuk memleketlerde hava çok soğuk iken ekran açılmama şikayetleri okudum, ancak İzmir'de en düşük 0 derece gördüğümden henüz yaşamadım.

Özetlemek gerekirse arabanın her şeyi mükemmel, multimedya ekranı hariç. Ekran yazılımsal ve fonksiyonel olarak 10 yıl geride maalesef. 2020 Comfortline Polo'mdaki 10 inch ekran mükemmeldi.

Geri
Üst Alt