Golf 7 Highline Xenon Farların Aydınlatmama Sorununa Alternatif Ekonomik Çözüm Wolfram D3S 6000K

highline

Yeni Üye
Araç
golf 7 1.4 tsi highline
Herkese merhaba aracımın orjinal xenon farlarının aydınlatmasından hiç memnun değildim, artık çok can sıkmaya başladı uzun yolda sanki hiç yanmıyormuş gibi his veriyordu yaptıgım uzun araştırmalar sonucu bu forumdaki gönderilerden ve özellikle @Omer58 beyin başlatmış oldugu gönderiden faydalanarak pratik çözüm arayışına girdim. Merceklerim kirli ama önümüz kış havalar soğuyacak farlarımı açtırıp kurcalatmak istmedim buğu vs yaparsa çok canım sıkılır belki yaza doğru far temizleme işlemi yapabilirim.
Ampullerimin gücünün azaldıgından emindim yeni ışık otomotive ulaştım osram çeşitlerinin fiyatları çok pahalı 3500 den başlıyor 5500 e kadar ürünler var (tane fiyatı)
Alman malı wolfram marka önerdi çok tereddütte kaldım ama aldım wolfram d3s 6000k tanesi 600 tl sanayide tanesi 1000 tl ye orjinal diye satılan osram ve philipslerden kaliteli oldugunu düşünüyorum, sonuç çok farketti aydınlatması çok iyi resmen farların yandıgını hissettim önümü görmeye başladım tabiki far temizligi + mercek temizligi yaptırsaydım daha da iyi olacaktı. İlerleyen zamanlarda tecrübelerimi paylaşırım. Umarım bu paranın değerli oldugu günler de faydalı olur sizlere.

osramın en pahalı serisini almıştım merceklerim kirli ve camları cızik olduğu için hiçbir fark yaratmadı 2 yıl once 3.500 vermiştim şimdi ne kadardır bilmiyorum.
eğer temizletirsen gerçekten fark yaşayacaksın.

Upvote 0
osramın en pahalı serisini almıştım merceklerim kirli ve camları cızik olduğu için hiçbir fark yaratmadı 2 yıl once 3.500 vermiştim şimdi ne kadardır bilmiyorum.
eğer temizletirsen gerçekten fark yaşayacaksın.
muhtemelen benim merceklerim sizinkinden daha iyi durumda çizik vs yok sadece zamana bağlı oluşan silinmesi gereken is var, bende ampul değişimi çok farketti mercek temizliği yaptırsaydım çok daha fark edecekti tabiki.

Upvote 0

Aracim xenon far ve mercek temizligi yaptirdim. Next Generation D3S Night Breaker Laser Xenarc Xenon Ampülu taktirdim, aydinlatmasini pek begenmedim bu kadar paraya değmez.​

Son düzenleme:
Upvote 0

Aracim xenon farve mercek temizligi yaptirdim. Next Generation D3S Night Breaker Laser Xenarc Xenon Ampülu taktirdima, aydinlatmasini pek begenmedim bu kadar paraya degmez.​

Beğenmediğiniz ampülün şuan piyasada daha iyi aydınlatan bir başka ürün yok. Far temizliği sonrası far ayarı yaptırmanız gerekir.

Upvote 0
Bende rengini sevmiyorum 4300K 6000K istiyorum ama osram pahalı fotoğraf atar mısınız gece nasıl

Upvote 0
Bende rengini sevmiyorum 4300K 6000K istiyorum ama osram pahalı fotoğraf atar mısınız gece nasıl
6000 kelvin bir ampülün olsa olsa kaldırımda yürüyen insanlar için hoş bir görüntü olabilir,

Bu kadar yüksek kelvin değerli bir ampül ile iyi bir aydınlatma elde edemezsiniz, uzun süreli yolculuklarda gözünüzün kısa sürede yorulmasına sebeb olacaktır, Xenon ampülde takacağınız ampülün max. 4.800-5.000 kelvin değerini aşmamak gerek.

Upvote 0
6000 kelvin bir ampülün olsa olsa kaldırımda yürüyen insanlar için hoş bir görüntü olabilir,

Bu kadar yüksek kelvin değerli bir ampül ile iyi bir aydınlatma elde edemezsiniz, uzun süreli yolculuklarda gözünüzün kısa sürede yorulmasına sebeb olacaktır, Xenon ampülde takacağınız ampülün max. 4.800-5.000 kelvin değerini aşmamak gerek.
Bilemiyorum daha önceki aracım 6000K idi çok bi problem yaşamadım ama teşekkür ederim bilgi için

Upvote 0
far ayarını nerede yaptıraz kardeşim ?
Xenon ve Led farlar yapısı gereği digital far ayar cihazı ve bilgisayar yardımıyla far ayarı yapılması gerekir.!

Xenon ve Led farlı araçlarda eski tip analog far ayar cihazları ile sağlıklı bir ayar elde edilemiyor,

Yetkili servislerin pek çoğunda bu tip digital far ayar cihazları mevcuttur, mümkünse doğuş oto da yaptırınız, onlarda her zaman son teknoloji aletler oluyor, merak etmeyin çok pahalı bir işlem ücreti yoktur,

Ayrıca far ayarı öncesi bagajda (stepne/avadanlık) harici eşya, çanta, bavul, hoparlör/subwoofer vs.. olmamalı ve mümkünse yakıt deposu %70-80 arası dolu olsun.

Upvote 0
Geçenlerde photon D3S xenon aldım.6000k aman allahım rezalet. parlak ama içi boş. yani aydınlatmıyor. önünü göremiyorsun. kısaca ucuz etin yahnisi olmuyor.

Upvote 0
Sellektöre entegre ettiğim Sislerimdeki milestonelar xenonlarımı bastırdığı için, gaza gelip Osram aldım. Bugün değişimi yaparken gördüm ki içindekiler dalmaçyalıya dönmüş. Değişim yeni olduğundan henüz aydınlatmaya yansımasını bilemiyorum. Ama büyük bir fark olacağını düşünüyorum.

Aracım 2015 Ağustos çıkışlı. Bir ara global çaplı farlar için bir geri çağırma / değişim olmuştu. Bu süreçte xenonlar da değiştirildi mi bilmiyorum ( sanmıyorum ) ama değişmedi ise 2015 den beri ilk değişim oldu.

Ekli dosyalar

• IMG_4067.jpeg
    IMG_4067.jpeg
    88.3 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_4113.jpeg
    IMG_4113.jpeg
    133.3 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_4116.jpeg
    IMG_4116.jpeg
    689.2 KB · Görüntüleme: 15
Upvote 0

Geri