Tiguan İle Yeniden Merhaba

2018 Modelden sonra kaldırıldı diye biliyorum cam tavan ambiyans aydınlatmasını.
Valla ben hiç 2020 sonrası makyajlı kasa tiguan binmedim ama dışardan gördüğüm kadarı ile mk2 kasada highline donanımda standart olan high led stop lambaları 2023 model R line da bile standart değil. Bu arabalara mk2 kasaların comfortline basic stop lambası koyuyorlar.

Dolayısıyla led ışık yolunu da çıkartmış olabilirler. R line araçta discover pro bile vermiyorlar.

Bayağı bir maliyet azaltma yapmişlar

Güvenlik önlemi için kaldırdılar diye hatırlıyorum. Tavan döşemesi ambiyans aydınlatması yüzünden tutuşuyordu. Ailede 3 Senedir 2018 highline tiguan var bir sıkıntı olmadı çok şükür. Yeni kasada baya malzemeden kısıldı bu arada.

Güvenlik önlemi için kaldırdılar diye hatırlıyorum. Tavan döşemesi ambiyans aydınlatması yüzünden tutuşuyordu. Ailede 3 Senedir 2018 highline tiguan var bir sıkıntı olmadı çok şükür. Yeni kasada baya malzemeden kısıldı bu arada.
Tavan döşeme ambiyans olayını tam becerememiş VW o zaman.

Malzeme kalitesi konusunda kimi daha iyi kimi sizin dediğiniz gibi diyor diğer forumlarda da gördüğüm kadarıyla.

Golf 7 ile uzun süredir sürdürdüğüm yolculuğumu Tiguan ile sürdürmeye devam ediyorum. 2013 model manuel highline Golf 7 yerine 2018 1.4 TSI 150 BG Highline araca geçiş yaptım. Aslında bu geçişi mart ayında yaptım. Ancak bir türlü fırsat olup yorumlarımı paylaşamadım. Her ne kadar golften fiziksel olarak ayrılsak da (kalben halen beraberiz) Golftutkusu forumunda ayrılamadık.

Çoluk çocuk aile büyüyünce sportif ve karizmatik Golf 7 aracımızın yerini Tiguan almak zorunda kaldı. Belki aracını değiştirmek isteyenler için ihtiyaç olur diye edindiğim izlenim ve deneyimleri sizlerle paylaşmak istedim.

Golf 7 / 7.5 Tiguan'a Göre Artıları

1. Görünüşü ve imajı daha sportif
  2. Oturuş pozisyonu daha sportif yarış aracı gibi (Tiguan'a kıyasla)
  3. Aynı motor ve motor gücü için daha yüksek performans
  4. Retrofit işleminde yedek parça bulmak çok daha kolay (Tiguan Mib 2.5 ekran çerçevesini golf 7 çerçevesinin 3 katı fiyata ancak buldum)
  5. Virajlı dar otopark girişinde girişler daha kolay

Tiguanın Golf 7 /7.5 göre artıları

1. Arka yolcular için diz mesafesi 6-7 cm daha fazla
  2. Arka yolcular için çok pratik katlanır sehpa var
  3. 3 bölgeli klima var
  4. Arka bagaj 650 lt
  5. Oturuş pozisyonu çok yüksek ve jip sürüyorum havası var / Görüşü çok açık
  6. Sunroof perdesi ve camı elektrikle açılıyor
  7. Ambiyans aydınlatma daha çok ve güzel (sunroof kenarında led ışık yolu var vb.)
  8. LED farlar var ve dinamik far özelliğine sahip (Şerit takip olursa uzun far asistanı ve tabela tanımlama özelliği de geliyor)
  9. Geri vites manevra asistanı highline araçta standart (otomatik fren)
  10. DSG şanzıman ve motor çok atik. 1600 kg olmasına rağmen nerdeyse golf performansına yakın. (DSG şanzıman yağlı tipmiş)

Aracı aldıktan sonra araca aşağıdaki eklemeleri yaptım. Sağolsun her zaman olduğu gibi @zulalyol hocam titiz bir şekilde retrofitler için yardımcı oldu.

1. Front Assist + ACC
  2. Yeni arka logo
  3. Yeni Ön logo (radar için değiştirildi)
  4. R Line direksiyon
  5. Mib 2.5 Discover Pro + 9.2" Ekran
  6. Arka yeni tiguan bagaj yazısı (eski yazıları çıkarttım)
  7. 4 kapı altı orjinal ledli kapı çıkış aydınlatması
  8. Arka koltuk önü LED'li aydınlatma
  9. Çamurluk üzeri orjinal R line logo
  10. Krom R line pedal kapamaları

Memnunmusunuz derseniz evet çok memnunum. Hızlı babalara mutlaka öneririm :)
  • (DSG şanzıman yağlı tipmiş)
Bu ne anlama geliyor ? İki tip DSG var; kuru ve ıslak DSG. Sizinki hangisi ?

Tiguanlarda yağlı tip dsg var çok daha sağlam diğer tipine göre.
Üstad yağlı yağsız DSG diye bir şey yok; kuru ve ıslak DSG diye bilinen iki tip var. Islak DSG deki yağ miktarı kuru DSG'dekine göre daha fazla. Yoksa biri yağlı bir yağsız değil. Bugüne kadar bilinegelen sorunlu DSG'lerin çoğunluğu kuru DSG'lerdir. Ve bildiğim kadarıyla arkadaşın aldığı Tiguan'daki DSG de kuru DSG olmalı...

Araçtaki DSG başka bir DSG mi yoksa ıslak DSG mi diye öğrenmek için sordum ben...

Geri
Üst Alt