Bireysel Lastik Hava Pompası Kullanıyor musunuz?

thelordof

Katılımcı Üye

İsim
Samet
Araç
Tiguan Elegance
Mevcutta lastik hava pompam var ama 15 yıllık ve lastiğin havası kaç psi da göremiyorum, lastik çok indiği zaman zor durumlarda hayatımı kurtarıyor. Aylık hava kontrolü yaparım, her defasında , benzinliğe gitmek yoruyor. Bir de bazen cihazları doğru ölçmüyor. Dolayısıyla lastik hava psi değerini gösteren bir cihaz düşünüyorum ama bir çok marka ve farklı türde mevcut. Çakmaklığa bağlanan, şarjlı ve ayak pompası şeklinde modeller mevcut.

Sizce hangi tür uzun ömürlü ve kullanışlı olur?

Michelin markasının çakmaklığa bağlanan modeli, ayak pompası ve şarjlı olarak türleri mevcut.

Bosch markasının şarjlı olarak modeli mevcut.

Einhel markasının şarjlı olarak mevcut.

Kobb diye markanın da çakmaklığa bağlanan mevcut.

Yurtdışında satılan Sytung diye bir marka var o da çakmaklığa bağlı fiyatı diğerlerine nazaran uygun.

Sizlerin aldığı kullandığı bir lastik pompası var mı?

@thelordof Hocam en güzeli aliexpressten TMPS sistemi alıp montajını yapmak.
İçime sinen aracı ayarlıyım o aklımda. TPMS i de aliexpresten mi yoksa vagcı lardan mı alsam diye kararsızlığım var. Bi fark yoksa ali den alırım.

İçime sinen aracı ayarlıyım o aklımda. TPMS i de aliexpresten mi yoksa vagcı lardan mı alsam diye kararsızlığım var. Bi fark yoksa ali den alırım.
Ben aliexpressten aldım, bi sorun yaşamadım. Vagcılar da oradan alıyor zaten.

Michelin ayaklısı var bende bir işe yaramaz.
Mümkünse çakmaklıktan çalışan alın. Bende öyle birşey almıştım araştırıp ama markasını hatırlamıyor. Araştırıp alın derim.

Son düzenleme:
Michelin ayaklısı var bende bir işe yaramaz.
Mümkünse çakmaklıktan çalışan alın. Bende öyle birşey almıştım araştıtıp ama markasını hatırlamıyor. Araştırıp alın derim.
Teşekkür ederim. Bir de kışın ayaklı pompalar sıkıntı olur gibi.

Teşekkür ederim. Bir de kışın ayaklı pompalar sıkıntı olur gibi.
Michelin ayak pompası kontrol etmek için ideal. Diğer türlü kablo ile çakmaklık vs uğraşmak kışın daha zor olacaktır. Yani 2-3 psi basım için en pratiği ayak pompası. Çakmaklık ile olan da fena değil ama bana pratik gelmiyor.

Michelin ayak pompası kontrol etmek için ideal. Diğer türlü kablo ile çakmaklık vs uğraşmak kışın daha zor olacaktır. Yani 2-3 psi basım için en pratiği ayak pompası. Çakmaklık ile olan da fena değil ama bana pratik gelmiyor.
Şarjlılar da işlevsel ama uzun vadede ne olur belirsiz.

Şarjlı Xiaomi pompa kullanmaktayım. Fiyatı yüksek ama araç yıkarken de kullandığım bir malzeme olduğu için fazlasıyla işimi görüyor. Şişirmesi biraz yavaş ve gürültülü gelebilir

Şarjlı Xiaomi pompa kullanmaktayım. Fiyatı yüksek ama araç yıkarken de kullandığım bir malzeme olduğu için fazlasıyla işimi görüyor. Şişirmesi biraz yavaş ve gürültülü gelebilir
Epoca tarzı şeyler için kullanan duymuştum, onlar için iyi olur evet :)

Geri
Üst Alt