Lastik Şişirme Pompası Tavsiye

MLTHR

Yeni Üye
İsim
Tahir
Merhabalar;

Lastik şişirme pompası almayı düşünüyorum. Daha önce kullanan tecrübeli arkadaşlar vardı. Tavsiye edeceğiniz marka model var mıdır.

Hürmetler

Merhabalar;

Lastik şişirme pompası almayı düşünüyorum. Daha önce kullanan tecrübeli arkadaşlar vardı. Tavsiye edeceğiniz marka model var mıdır.

Hürmetler

Hocam indirime girmiş bi bak istersen

Ben de geçen yıl osram almıştım yeni ışık oto’dan.Bu tür bir ürün için fazla para vermek istememiştim dijital olmayanı tercih ettim

Ekli dosyalar

• EEDD74A3-80FC-4D62-B204-86975E673D19.jpeg
    EEDD74A3-80FC-4D62-B204-86975E673D19.jpeg
    55.1 KB · Görüntüleme: 24
Merhabalar uzun zaman michelin markayı kullandım taa ki arkadaşıma el koyana kadar memnundum, biraz ısınıyordu yani birazdan fazla el değmiyordu benimkine herkesinki öylemi onuda bilemiyorum tabiki ne beklediğinizede bağlı hop diye biranda şişmiyor reklamlardaki gibi, xiaomiyide araştırdım ama almaktan vazgeçtim xiamonin kötülüğünden değilde ekonomik nedenlerden ötürü. Xiamonin garanti şartlarına ve servis desteğine bakmak gerek eğer şartlar uygunsa denenebilir henüz xiaominin kötü bir ürün yaptığını görmedim 😊

Dört yildir michelin kullaniyorum, cok kaliteli, arasira A101'e geliyor, takib edin yari fiyatina alirsiniz
https://www.hepsiburada.com/micheli...asinc-gostergeli-hava-pompasi-p-HBV000003GMDI
A101 ürünleri farklı olabilir.
Kodları zaten farklı, A101dekiler piyasa+1, yazın hem basınç ölçme hem de kompresör almıştım.
Basınç ölçer ergonomik olarak güzel, ekranı iyi filan ama doğru ölçmüyor, 1-2 psi fark var.
kompresörün açıp kapatma tuşunda sorun var, göstergesi doğru mu hatırlamıyorum.

A101 ürünleri farklı olabilir.
Kodları zaten farklı, A101dekiler piyasa+1, yazın hem basınç ölçme hem de kompresör almıştım.
Basınç ölçer ergonomik olarak güzel, ekranı iyi filan ama doğru ölçmüyor, 1-2 psi fark var.
kompresörün açıp kapatma tuşunda sorun var, göstergesi doğru mu hatırlamıyorum.
Dogrudur, ben A101'den almadim, bauhaus'dan almistim, hem pompa hemde usb stick tarzinda basinc ölcer aldim, ayni degerleri veriyorlar, A101'de cok ucuzdu, ucuz etin yahnisi durumu olabilir

Lastik hava pompalarında ayaktan basarak şişirme tipliler nasıl, iyi midir? Michelin hem ayaktan hem çakmaklığa bağlanılanları var. Hangisi daha iyi olur?

Lastik hava pompalarında ayaktan basarak şişirme tipliler nasıl, iyi midir? Michelin hem ayaktan hem çakmaklığa bağlanılanları var. Hangisi daha iyi olur?
Her ikisini de kullandım. Çakmaklıkan olan örneğin 10 PSİ basılacaksa tercih ediyorum. Ama 1-2 PSİ değişkenlikte ayak pompası daha işlevsel. Yani 1 PSİ için yaklaşık 10 defa pompalamak gerekiyor. Ayak pompası da öyle basit bir malzeme değil. Buna göre tercih edebilirsiniz.

Her ikisini de kullandım. Çakmaklıkan olan örneğin 10 PSİ basılacaksa tercih ediyorum. Ama 1-2 PSİ değişkenlikte ayak pompası daha işlevsel. Yani 1 PSİ için yaklaşık 10 defa pompalamak gerekiyor. Ayak pompası da öyle basit bir malzeme değil. Buna göre tercih edebilirsiniz.
Bir de ayak pompalı da tek ve çift pistonlu var. Ciddi fark yaratır mı? Genelde max 3-4psi hava basmak için kullanılacak. Uzun yola çıkmadan önce lastiği biraz daha şişirmek gibi. Sizde ki Michelin mi, hava borusunu çıkartırken hava kaçırıyor mu, 1 psi gibi fazla hava basmak gerekir mi?

Bir de ayak pompalı da tek ve çift pistonlu var. Ciddi fark yaratır mı? Genelde max 3-4psi hava basmak için kullanılacak. Uzun yola çıkmadan önce lastiği biraz daha şişirmek gibi. Sizde ki Michelin mi, hava borusunu çıkartırken hava kaçırıyor mu, 1 psi gibi fazla hava basmak gerekir mi?
Çift pistonlu olan, 1 psi için 5 pompalamak anlamı taşır. Zorlanmadan basılabiliyor.
Ben Michelin tek pistonlu ayak pompası kullanıyorum. Ama ben kalp masajı yapar gibi el ile kullanıyorum. Yani kolaylığını buradan anlayabilirsiniz.
Ben 32 psi basacaksam, 32'ye geleceğinde pompalama hızımı düşürüp 32 görünce durduruyorum. Bekleme anında 31.5 olursa bir daha basıyorum. 32 psi oluyor. Aslında ince ayarlama yapılabiliyor ve sonra çıkarıyorum. Hava kaçırma olmuyor "pıst"diye bir ses sadece.

Ben de geçen yıl osram almıştım yeni ışık oto’dan.Bu tür bir ürün için fazla para vermek istememiştim dijital olmayanı tercih ettim
Bende osramın bu modelini aldım. Lastik havası indiğinde veya patladığında beni lasitkçiye kadar götürsün stepne vs. uğraşmayım düşüncesindeyseniz fiyat performans ürünü tavsiye ederim. Fiyat 600-700 TL arası

1693562142981.png

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt