Cam suyu F/P öneriniz

İstanbul için Shell 4 mevsim iyi sonuç aldım geçen kış çok sert geçmedi hiç donma yaşamadım.
Hatta bu mevsimde yarı yarıya kullanıyorum gayet yeterli. kireçli şebeke suyu tercih etmeyin.
Yazlık - kışlık veya 4 mevsim cam sularını seyreltmek istediğinizde, sadece hazır ( market ) içme suyu kullanınız.

Çeşme suyu veya saf su kesinlikle kullanmayınız.

.
Teşekkürler.

Yazlık - kışlık veya 4 mevsim cam sularını seyreltmek istediğinizde, sadece hazır ( market ) içme suyu kullanınız.

Çeşme suyu veya saf su kesinlikle kullanmayınız.

.
ben sürekli saf su (yumuşak su değil) koyuyorum ne gibi zararları olur bilginiz varmıdır?

benzinciden dolduruyorum hava lastik havası basılan yerde 8 yaşında olan aracımda silecek suyu atmada geçenlerde hafif bir tıkanıklık oldu sıvı kireç çözücü sıktım puskürtme yapan ağızlara açıldı şimdilik sorun yok biraz da silecek suyu deposuna koydum kireç çözücüden sorun yok

Hocam suyla karışım yaparken market suyu mu kullanıyorsunuz?
Hocam genelde hazır suyla karıştırıyorum da üste ilave yapacağım zaman arada çeşme suyu katıyorum. Hazır su kullanmakta fayda var, uzun vadede zararı olacaktır kireç yüzünden

-Würth 32ml. (Küçük tüp) konsantre yazlık cam suyu,
-Würth 250ml. yazlık konsantre cam suyu (her ikisi de turuncu renk),
-Würth antifrizli konsantre cam suyu 500ml. ve 1 Litre (kışlık-yazlık) kullanılabilir,

Liqui Moly antifrizli konsantre cam suyu 1 Litre (kışlık-yazlık kullanılabilir),

Ve son olarak piyasadaki en kaliteli cam suyu diyebilirim;
Sonax antifrizli cam suyu 1 Litre (kışlık-yazlık kullanılabilir) ünlü far üreticisi olan (Hella Onayı) olan tek cam suyudur, içeriğinde (gliserin) olduğu için silecek lastiklerini yumuşak kalmasını sağlar ömrünü uzatır, Eskiden şişesini 40-50 liraya alabiliyordum ancak malesef şimdi ciddi pahalılandı.

Opet, Shell, BP cam suları kışın vaad ettikleri donma derecelerinin yarısına bile yaklaşamıyorlar,

Yukardaki ürünleri en az 10 yıldır kullanıyorum, ve bu zamana kadar sileceklerde ses ötme vs.. yaptığına şahit olmadım, çeşme suyu kesinlikle kullanmayın, marketten en ucuz marka içme suyundan alın doldurun, veya evde su arıtma cihazı kullanan varsa o şekilde daha tasarruflu olur.

Serviste satılan antifrizli cam suyu da fena ürün değil, kokusu biraz keski yoğun alkol kokuyor ama işini yapıyor.

Konuda o kadar söyledik, fotoğrafını da atayım silecekte ses yaptırdı dediğim ürünü. 2 farklı araçta da bu ürünü kullanmaya başlayınca ses gelmişti. Farklı ürüne geçince ses gitmişti. Temizlik kabiliyeti konusunda olumsuz bir şey diyemem. Alıp deneyimleyen paylaşabilirse sevinirim, bu sorunun benim cam veya silecekten kaynaklandığını öğrenmiş olurum. images (4) (12).jpeg

@forzaGilles sıradaki deneyeceğim ürün önerdiğiniz Würth yazlık modelinden olacak 👍

-Würth antifrizli konsantre cam suyu 500ml. ve 1 Litre (kışlık-yazlık) kullanılabilir,

Liqui Moly antifrizli konsantre cam suyu 1 Litre (kışlık-yazlık kullanılabilir),

Sonax antifrizli cam suyu 1 Litre (kışlık-yazlık kullanılabilir) ünlü far üreticisi olan (Hella Onayı) olan tek cam suyudur, içeriğinde (gliserin) olduğu için silecek lastiklerini yumuşak kalmasını sağlar ömrünü uzatır, Eskiden şişesini 40-50 liraya alabiliyordum ancak malesef şimdi ciddi pahalılandı.

Opet, Shell, BP cam suları kışın vaad ettikleri donma derecelerinin yarısına bile yaklaşamıyorlar,

Yukardaki ürünleri en az 10 yıldır kullanıyorum, ve bu zamana kadar sileceklerde ses ötme vs.. yaptığına şahit olmadım, çeşme suyu kesinlikle kullanmayın, marketten en ucuz marka içme suyundan alın doldurun, veya evde su arıtma cihazı kullanan varsa o şekilde daha tasarruflu olur.

Serviste satılan antifrizli cam suyu da fena ürün değil, kokusu biraz keski yoğun alkol kokuyor ama işini yapıyor.
Detaylı bilgiler için çok teşekkürler ederim..

Sonax ın fiyatı cidden çok yüksekmiş, Sonax ın fiyatları piyasaya göre uygun gibi olurdu, bu sefer olmadı. Petrol cam sularında özellikle Shell cam sularında çoğu kişi memnun diye biliyordum. Tabi çoğunluk derece olayını muhtemelen ölçmemiştir. Yetkili servis cam suyunu mantıklı fiyattan veriyorsa tercih edilebilir.

Şu anda eskiden aldığım Liqui Moly antifrizli konsantre cam suyu 1 Litre kullanıyorum. Memnunum. Birkaç ay daha idare eder gibi. Yeni alacağım da fiyatlardan dolayı Würth veya Shell deneyimleyebilirim.

Liqui moly'nin şu ürününü kullandınız mı hocam?
Son depoda bunu ekledim. Gerçekten güzel temizlediğini düşünüyorum. Ses vs sorunu olmadı. Würth büyük tüp, liqui moly citrus, sonax turuncu ufak ürün ve Shell 4 mevsim yeşil renk cam suyu var elimde. Şu ana kadar gözlemlerim de temizlik ve silecek sesi yapması anlamında sıralamam şu şekilde

LiquiMoly>Shell(4mevsim)>Sonax(turuncu ufak şişe)

Screenshot_2023-10-04-14-35-40-58_8e92da805446de3460a04639a669955c.jpg

Liqui moly'nin şu ürününü kullandınız mı hocam?
Son depoda bunu ekledim. Gerçekten güzel temizlediğini düşünüyorum. Ses vs sorunu olmadı. Würth büyük tüp, liqui moly citrus, sonax turuncu ufak ürün ve Shell 4 mevsim yeşil renk cam suyu var elimde. Şu ana kadar gözlemlerim de temizlik ve silecek sesi yapması anlamında sıralamam şu şekilde

LiquiMoly>Shell(4mevsim)>Sonax(turuncu ufak şişe)

Ekli dosyayı görüntüle 70168
Bu ürün gayet iyi, yağ aldığımda hediye olarak yollamışlardı güzel üründü, ama ben artık yazlık cam suyu kullanmıyorum, yazlık cam suları maliyet olarak pahalıya geliyor,

Son 2 senedir (yaz-kış fark etmeksizin) kışlık antifrizli konsantre cam suyu kullanıyorum, Kış aylarında şişenin üzerinde yazan seyreltme oranına uyuyorum., yaz aylarında ise seyretlme oranını daha da artırarak kullanıyorum, bu şekilde hem tasarruflu oluyor, hem de kışlık cam sularının yapısı gereği içeriğindeki ethanol, İPA ve gliserin hem yıkama sistemi ve tesisatının, hem silecek deposunun, hem de silecek lastiklerinin ömrünü uzatıyor,

Tabii dikkat edilmesi gereken husus; İPA, Ethanol ve Gliserin sadece kaliteli cam sularında bulunur, diğer ucuz markalar methanol, etilen glikol gibi zararlı maddeler kullanır.

Bu ürün gayet iyi, yağ aldığımda hediye olarak yollamışlardı güzel üründü, ama ben artık yazlık cam suyu kullanmıyorum, yazlık cam suları maliyet olarak pahalıya geliyor,

Son 2 senedir (yaz-kış fark etmeksizin) kışlık antifrizli konsantre cam suyu kullanıyorum, Kış aylarında şişenin üzerinde yazan seyreltme oranına uyuyorum., yaz aylarında ise seyretlme oranını daha da artırarak kullanıyorum, bu şekilde hem tasarruflu oluyor, hem de kışlık cam sularının yapısı gereği içeriğindeki ethanol, İPA ve gliserin hem yıkama sistemi ve tesisatının, hem silecek deposunun, hem de silecek lastiklerinin ömrünü uzatıyor,

Tabii dikkat edilmesi gereken husus; İPA, Ethanol ve Gliserin sadece kaliteli cam sularında bulunur, diğer ucuz markalar methanol, etilen glikol gibi zararlı maddeler kullanır.
Hocam peki yazın yaptığınız ekstra seyreltme ile camdaki sinek ölülerini falan temizlemeye yetiyor mu? Çok uzun yol yaptığım için bir hayli sinek böcek ölüsü oluyor camda, gece görüşü etkiliyor. Yazlık cam suyu bu sebeple önem arz ediyor. LiquiMoly yi uzun yolda deneyimlemedim fakat şehir içi çamurlu ve hafif sinek böcek lekeli camı gerçekten pırıl pırıl etti.

shell... mevsim yazsa yaz, kışsa kış olan ürünü...

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt