Sonradan takilan led stop

merhabalar golf 7 hıghlıne paket aracım var yenı led stop aldım margetti marelli dıs stopdakı sınyal ve frenın kesıstıgı ,ıc stoplardakı sınyaller calısmıyor sadece dışlar calışıyor ve frene basınca iç kısımdakı fren yeri yanmıyor neler yapılması gerekiyor ben elktrikten anlıyorum kod dışında koduda birisine attırırız yardımcı olurmusunuz luften kabaca anlatsanız yeter nelerın sokulup neye baglacagını yanı tel numaram:0546 455 45 46 şimdiden sagolun

c8df89d2-fcc8-420f-b060-1f3f0950182b.jpg

@Alidgnci Dilerseniz BCM'den hat çekerek orijinal montaj şeklinde yapabilirsiniz bunun hakkında tam donanıma sahip değilim ancak basit bir çözüm önerebilirim. Sorunsuz kullanacağınız şekilde. 2 adet 10cm kablo alınız Pin1 ve Pin4 arasına bu kabloyu paralel olarak bağlarsanız kesişimdeki ledler aktif hale gelecektir. Bagaj kısmındaki iç stop lambasının frenlerde yanması için VAGCOM üzerinden kodlama yapılması gerekiyor. O kodlamaların paylaşıldığı konuya buradan ulaşabilirsiniz.

Fotoğraflar:

qvaQp5.jpg

RD48R1.jpg

Not: Fotoğraflar başka bir forum sitesinden alıntı yapılmıştır. Kendi uygulama fotoğraflarım değildir, bilginize.

Moderatör tarafında düzenlendi:
dış stoptalı sınyal ve kırmızı ışıgın kesıstıgı yer bu kadar kolaymı pın1 pın 4 baska birsey gerekmıyormu vede basitse neden yapmamıslar

@Alidgnci Montajı genelde uğraşmamak adına soket sokete yapıp bırakıyorlar. Maalesef araçlarımıza aftermarket desteği bu kadar kötü ülkemizde.

hocam bu bcm nedir nerede bu kutu aracın ben bcmsiz yapsam stopa zarar verırmı

@Alidgnci Hocam BCM aracın elektronik kontrol ünitesi. Halk ağzında aracın beyni diyebiliriz. Bu paralel kablo çekme işlemi sıkıntı yaratmaz. Konya'dan Ankara'ya geçme ihtimaliniz var ise foruma da üye olan Necati Kaygusuz ile iletişime geçebilirsiniz kendisi bu konularda oldukça donanımlı biri.

Arkadaşlar yeni konu açmadan buradan bir soru sormak istiyorum. Led stop için bcm den kablo çekerek ve kodlama yapan montaj yeri arıyorum. Erzurumdayim. Çevre iller tercihimdir fakat Trabzon, Samsun ve Ankara illeride olabilir. Teşekkürler. 

@MSE  hocam bu kod tam olarak o tek yanmayan led için mi yoksa frene basınca içteki ledlerin de yanması için mi

İşler sebebiyle 10 dk'lık süreyi aştım kusura bakmayın :) @dgn

Sol için;

(16)-Leuchte23SL HLC10-Lichtfunktion G 23             > Brake light

(18)-Leuchte23SL HLC10-Dimmwert GH 23              > 100

(19)-Leuchte23SL HLC10-Dimming Direction GH 23   > maximize

Sağ için;

(16)-Leuchte24SL HRA65-Lichtfunktion G 24              > Brake light

(18)-Leuchte24SL HRA65-Dimmwert GH 24               > 100

(19)-Leuchte24SL HRA65-Dimming Direction GH 24    > maximize

@MSE  hocam bu kod tam olarak o tek yanmayan led için mi yoksa frene basınca içteki ledlerin de yanması için mi
Araç fabrikasyon Led stop lambalarıyla geldiyse sinyalle park kesişimindeki iki küçük ledin kanalları 

arac halojen stoplarla geldiyse ki muhtemelen bunu o sebeple yazmışımdır, frende iç tarafın yanması içindir. 

@MSE yok orjinal highline led stoplar sinyallerin ordaki ledler parklarla yanmıyor frene basınca yanıyor bu kod işime yarar o zaman

Konuyu hortlatacağım ama arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. Sarı site üzerinden kendi şehrimde birinden magnetti marelli marka led stop buldum sıfır hata aldım. 2.750₺ ye üzerinde magnetti marelli yazmıyor. Nasıl orijinal ürün olduğunu anlayacağım? Ne yazması gerekli. Kutusu var ama içeriği doğru mu teyit etmek istiyorum kalben. Yardım ederseniz çok sevinirim. Saygılar. 

Konuyu hortlatacağım ama arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. Sarı site üzerinden kendi şehrimde birinden magnetti marelli marka led stop buldum sıfır hata aldım. 2.750₺ ye üzerinde magnetti marelli yazmıyor. Nasıl orijinal ürün olduğunu anlayacağım? Ne yazması gerekli. Kutusu var ama içeriği doğru mu teyit etmek istiyorum kalben. Yardım ederseniz çok sevinirim. Saygılar. 
Üretim yeri olarak ne yazıyor ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt