Tamponu vurdum , yırtıldı... onarıldı

Serviste yaptırmanıza gerek yok bence dışarıda mini onarımla halledebilirsiniz o parçaya ellemeyin onu kullanarak o bölgeyi tamir ederler. Sadece o kısım lokal boyanır. Aracınız boya koduna göre hazırlatıyor kaportacılar opak beyaz olduğu için ton farkı falanda olmaz.

@Onur

dışarıda autoking tek var alternatif olarak. hem sanayi hem oraya bir göstereyim. teşekkürler. ortak noktamız sanırım kaskoyu deldirmemek.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayın @Rust geçmiş olsun. Aracın kaskosu varsa (ki var) ister komple değişsin ister onarılsın (servis bunu büyük olasılıkla onarmaz) kaskonuzu kullanın. En azından aracınızı satarken kasko ve servis kaydında ne olduğu hangi parçaların orjinal olarak değiştiği gibi sorular alıcının aklında soru işareti bırakmaz. Şahsen ben servis kaydı olan aracı , olmayan araç yerine tercih ederim. Ne malum ne tür bir işlem yapıldı ? nasıl bir hasar aldı? değişen vb. orjinal mi ? gibi şüphelerle uğraşmak istemem. Kaskoda delinirse delinsin. Dışarıda 300-500 yaptıracaksınız, kaskonuz yapsa  seneye 150-200 artacak en fazla, toplamda yine aynı meblağ çıkacak cebinizden. Ben dışarıda onarılmış bir tampon yerine orjinal servis işi ve sıfır bir tamponu tercih ederim. Allah kazadan beladan sakınsın hepimizi.

Saygılar.

Geçmiş olsun dışarıda iyi bi kaporta ustası için basit işlem ve lokal boyayla hallolur bence

@Onur

dışarıda autoking tek var alternatif olarak. hem sanayi hem oraya bir göstereyim. teşekkürler. ortak noktamız sanırım kaskoyu deldirmemek.
Bu hasar için kaskoyu kullanmayın hocam. Fotolar var zaten. Tamponu sıkıntı edene satmayın aracı :)

Satarken tampona bakılmaz bile boya ölçüm makinesi bile tampona tutulmaz imkanınız varsa gti ya da r tamponuda alınabilir ama orjinalden şaşmayım diyorsanız servisle görüşün autokingede çok güvenmeyin bulunduğunuz yerdeki autokingin işciliğini iyi araştırın.

@burakca  hiç işim düşmedi işte oraya , araştıracağım. servis dese yeni takacağız , ben r tampon isteyip farkı verebilir miyim  öyle bir şey olabilir mi bilginiz var mı ?

@Feyzal59 teşekkürler. dayım sanayide ona gösterdim demin , rötuşla bile hallederiz sonrasını dedi ama ben iz kalsın istemiyorum açıkçası.

@Heisenbberg sağ olun , eksik olmayın.

@neokaos teşekkürler , servisle konuşacağım. zaten mini onarım serviste . mini ile halledebilirlerse güzel olur. 

Wolfsburg dedi:
@Rust Gerekirse orayı kesin ama boyatmayın,değiştirmeyin.

Kırık dursun biraz büyük bir NAZARlık olur ;)
hocam en marjinal yaklaşım sizinki oldu :)

Wolfsburg dedi:
@Rust Nazarlık önemli hocam :000074-medium:

Zaten arabanıza kesssin birinin nazarı değmiştir bende Kırmızı renk ama araba yanıyor resmen(9N Polo)  üni'nin otoparkına çektim ilk gün hemen jant kapağını sürttüm..

Sattığıma pişmanım 21'e aldım 26'ya sattım 35 isteyen var.

(2005 Basicline Porsche kasa)
sol kapımda mini bir nazarlık gamzem vardı , 1 yıldır başıma bir şey gelmedi şükür :)

niye kesin bir dille tüm değişim onarımı reddettiniz hocam ?

Hocam geçmiş olsun değişimi sanayide bile yaptırsan parçayı orjinalden alırsan faturasıyla alırsın sorana buyur faturası dersin ama gerek yok gibi duruyor tabi ille iz kalmasın dersen o başka. Boya konusunu hiç takma birebir yapıyorlar ben tungsten gri tampon boyattım sanayide hiç bir sıkıntı olmadı. Tampon boyasına bakarak araba almaya kalkacak olan arkadaş zaten ikinci el almaz gider sıfır bakar. Bu kadar kesin konuşmamın sebebi istanbulda belden aşağı hasarı olmayan araç bulmak çölde su bulmakla falan eşdeğer olur heralde. Diğer iller için nedir bilmem ama istanbul için böyle.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Rust gecmis olsun. Tamir ediyorlar tamponu autoking vs. Servisle konusun gerekirse onlar oraya göndersin ve tamir ettirsinler. Tam bakamadım ama eger parca kopmussa sadece onu tamir ediyorlar.parcalanma ve duzeltilmeyecek birseyse degisir.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Rust geçmiş olsun hocam, ben onarlıabilir diye düşünüyorum, komple tamponu değişmeden olur bence.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Geri
Üst Alt