''23 Formentor Desire Red

@driver_can Güle güle kullanın. Bu aralar yollarda gözüme takılan tek araç diyebilirim.

Merak ettiğim bir durum var. Bagaj kapağı kalktığı anda örneğin Golf'te kapak kısmındaki ışık kapanıyor. Bu durum Formentor'da yok görünüyor. Acaba otomatik bagaj olmadan önce de öyle miydi? Fark ettiniz mi?

@driver_can Güle güle kullanın. Bu aralar yollarda gözüme takılan tek araç diyebilirim.

Merak ettiğim bir durum var. Bagaj kapağı kalktığı anda örneğin Golf'te kapak kısmındaki ışık kapanıyor. Bu durum Formentor'da yok görünüyor. Acaba otomatik bagaj olmadan önce de öyle miydi? Fark ettiniz mi?
Dikkat etmedim gerçekten desem:) öncesini hatırlayamadım şimdi.

@ogzogz siz belirtince videolarda aradım 4.50 zaman dilimi bagaj kalksa da inse de bagaj kapağındaki ışık yanık duruyor gözüküyor.

Golf 7.5 larda da o isiklar sönmüyor. Golf 7 lerde yanilmiyorsam sönüyor. Basitçe kodlanabilir. Yanmasını tercih ederim

@ogzogz siz belirtince videolarda aradım 4.50 zaman dilimi bagaj kalksa da inse de bagaj kapağındaki ışık yanık duruyor gözüküyor.
Evet, burada da aynı görünüyor. Bu da demek oluyor ki, led kullanıldığından ve enerji tüketimi düşük olduğu için, ihtiyaç olamayan kısımdaki ışığı söndürmeye gerek kalmaması durumu diyebiliriz.

Başta ben de yapamayacağız zannettim. Acaba dedim bilmediğimiz bir şey mi var adamlar bu kadar zaman uğraştı yapamadı. Meğer uğraşmamışlar. Araba orada üç gün yatmış. Güle güle kullan Allah kaza bela vermesin.

Evet, burada da aynı görünüyor. Bu da demek oluyor ki, led kullanıldığından ve enerji tüketimi düşük olduğu için, ihtiyaç olamayan kısımdaki ışığı söndürmeye gerek kalmaması durumu diyebiliriz.
Golf Mk7 Highline pakette de Led stop lambaları var ama bagaj kapağını açılınca iç kısımdaki Led ‘ler sönüyor, bu kasada kullanılan Led ‘ler (diode tip led) olduğu için kısa süreli (on/off) olmasından etkilenmezler,

Cupra Formentor ‘daki bagaj kapağı boydan boya (Neon Led / Tube Led) ışık olduğu için teknik bir sebebten dolayı sönmesini istememişlerdir, Mk7,5 kasada da stop lambaları (Neon Led / Tube Led) olarak geliyor onda da ve bagaj kapağı açılınca sönmüyor,

Hatırladığım kadarıyla (Neon Led / Tube Led) lambaların yapısı gereği kısa süreli (on/off) ömrünü olumsuz etkileniyor. Bu tip Neon Led stop lambaları bozulduğunda veya patladığında diode led stoplarına göre 4-5 kat daha pahalılar.

Başta ben de yapamayacağız zannettim. Acaba dedim bilmediğimiz bir şey mi var adamlar bu kadar zaman uğraştı yapamadı. Meğer uğraşmamışlar. Araba orada üç gün yatmış. Güle güle kullan Allah kaza bela vermesin.
Uğraşmayınca,masa masa gezince kafa yormayınca olmuyor maalesef abi.Pinlerin yerleri değişecek bu araba da montaj şemasında öyle diyorum hayır gerek yok deniyor.Olması gerektiği gibi tesisat çekilip kodlamaları yapılınca gayet çalışabiliyormuş.3 günde değil 5 gün yattı aracım.En son söylenen bendeki modül sökülüp çalışan bir araç bulacakmışım ona takıp çıkarıp benimkine tekrar takınca çalışacakmış.O kısmı duyunca zaten yapılamayacağına emin oldum.Boşuna pinlerin yerlerini değiştirmekle,parametre atıp kodlamalar yapmakla uğraştın 2 gün İlker abi:)

Birkaç gün önce formentor almış biri olarak kullanıcı klavuzunda şöyle bi uyarı görmüştüm paylaşmak isterim.

Geri vitesteyken ve/veya arka sis lambaları açıkken bagajı açmayın (ledlerin arızalanma ihtimalinden dolayı sanırım)

Bulursam tekrar atarım.

Bu arada kapasitif direksiyonun linki varsa paylaşabilir misin hocam?

hayırlı olsun aracınız @doruk3 link maalesef yok direksiyon için.Ben Almanya'dan denk gelince temin ettim.Hatta şuan mod ve start stoplu olanı mı taksam diye hafif kıpırdanmalara başladım.

bu da son güncellememiz olsun orta konsolun yan taraflarını deri seviyorum.Premium araçlarda güzel bir hava katıyor hemde uzun yolda diz değince acıtmıyor.Bende aracımın o parçalarını söküp Art Car'da deri kaplattım.İç dikilerimizi de aracın içinde kullanılan bakır rengiyle birebir tutturmuş olduk.Sonrasında toplamda 2 kez içine binip gördüm bu keyfi yaşadım.Salı sabahı kendisini yeni sahibine yolcu ettik.Kazasız belasız kullansınlar.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-11-30 at 23.56.26 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-11-30 at 23.56.26 (1).jpeg
    275.2 KB · Görüntüleme: 87
  • WhatsApp Image 2023-11-30 at 23.56.54 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-11-30 at 23.56.54 (1).jpeg
    341.6 KB · Görüntüleme: 86
  • WhatsApp Image 2023-11-30 at 23.56.41 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-11-30 at 23.56.41 (1).jpeg
    225.5 KB · Görüntüleme: 86
bu da son güncellememiz olsun orta konsolun yan taraflarını deri seviyorum.Premium araçlarda güzel bir hava katıyor hemde uzun yolda diz değince acıtmıyor.Bende aracımın o parçalarını söküp Art Car'da deri kaplattım.İç dikilerimizi de aracın içinde kullanılan bakır rengiyle birebir tutturmuş olduk.Sonrasında toplamda 2 kez içine binip gördüm bu keyfi yaşadım.Salı sabahı kendisini yeni sahibine yolcu ettik.Kazasız belasız kullansınlar.
Hayırlısı olsun Can Abi.
Senden araç almak kısmet olur mu ki acaba ?
Doldurup güzelleştirip tertemiz satıyorsun.

İstediğin araca kısa sürede kavuşman dileğiyle. Bakalım ilerleyen günlerde ne gelecek.

Geri
Üst Alt