Motor yağı Liqui molyden Mobil1'e geçsem mi?

Tulkas

Üye
İsim
Emre
Aracı aldığımdan beri 2 bakımdır liqui moly 4200 kullandım. Yağı genelde internetten kendi satıcısından almaya çalışırım sahte yağa denk gelmekten çekindiğim için ucuz fiyatlı satıcılardan kaçınırım o yüzden malum fiyatlar pahalı, mobil1 ile arasında yaklaşık 200 liraya yakın fark var çok bir fark değil biliyorum ama, markayı değiştirip değiştirmemek konusunda çok kararsız kaldım. Acaba üstadlar ne der bu değişime?

Sürekli yağ değiştirmek çok iyi olmaz iki bakımdır kullanıyormuşsunuz bence devam edin derin o farka katlanıp.Mobil'inde orjinal olup olmadığının garantisi olmayacak.Ben toptec 4200 ü servise bile götürüp yetkili de onunla değiştiriyorum.

Siz yazınca fiyatlara bakayım dedim malesef Liqui moly fiyatları da enflasyondan nasibini almış, https://www.birlasshop.com/top-tec-4200-5w-30-4l bu sitedeki orjinal mi bilmiyorum (yetkili satıcı listesinde ismini göremedim.) ama fiyatı diğer sitelere göre uygun gözüküyor.

Bunlar çok yazıldı çok çizildi egemot gibi bir yer var evet biz de alışveriş yaptık memnunda kaldık hatta bir ara belli başlı üyelere indirim de yapılıyordu var mı hala bilmiyorum. Eskiden 2-3 bakım mobil 1 esp koyulmuş araca ben aldığımda LM geçtim herkes öneriyor diye ( hiç bir farkta göremedim) ama şu anda fiyat farkı ciddi fazlalaştı 100 lirayı aştı ikisinin de yetkili olduğu yerleri kıyaslıyorum başka yerlere bakarsak fiyat farkı daha da açılıyor. Adetim değildir güvenmediğim yerden almam ama 2 tane link gördüm hakkında kötü bir şeye de ulaşamadım size de danışayım dedim.

Alınır mı ne diyosunuz :D

@VendeTTa

Luqui moly web sayfasındaki fiyat ile arasında 100 lira fark var?
%10 ucuz olacak diye alım degeri kıymeti pul olan 100 lira cebimde kalacak diye niye n11 satıcısından alalım?

https://www.liquimolyturkey.com/5w30-motor-yagi-tam-sentetik-top-tec-4200-5-litre-8973

Nerdeyse Bedavaya getirmek/vurgunu vurmak/ultra iskonto almak aynen şöyle olursa anlamı var maliyet olarak getirisi var

Bir tarafta doguş yetkili servisleri (2017 model) 5-6 yaş kategorisinden %25 zubuzulu indirim dahil 4450 lira 4 lü filtre + yağ bakım fiyatı verirken

Ben bu aynı bakımı kendi tedarik ettigim mann+,motul ürünlerle gelecek ay 1500 liraya halledeceksem iste bu 1/3 misli farkın anlamı var

Konu başlığı ile ilgili olarakda

1000 liraya 5 lik luqui yada motul satılıyorken

5 lik Mobil esp yada shell yada castrolü resmi web satıcısından 550-600 e verecekler ki ? Aradaki %40 lık cepte kalan paranın anlamı olsun (resmi web satış isini bile halledemeyen adamlardan çok beklentimiz yok zaten)

mobil esp yide 850 den asagı vermiyorlar anlamı kalmıyor.

Motul dan devammm

Bunlar çok yazıldı çok çizildi egemot gibi bir yer var evet biz de alışveriş yaptık memnunda kaldık hatta bir ara belli başlı üyelere indirim de yapılıyordu var mı hala bilmiyorum. Eskiden 2-3 bakım mobil 1 esp koyulmuş araca ben aldığımda LM geçtim herkes öneriyor diye ( hiç bir farkta göremedim) ama şu anda fiyat farkı ciddi fazlalaştı 100 lirayı aştı ikisinin de yetkili olduğu yerleri kıyaslıyorum başka yerlere bakarsak fiyat farkı daha da açılıyor. Adetim değildir güvenmediğim yerden almam ama 2 tane link gördüm hakkında kötü bir şeye de ulaşamadım size de danışayım dedim.

[/URL]

[/URL]

Alınır mı ne diyosunuz :D

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-01-31-00-29-16-097_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    Screenshot_2023-01-31-00-29-16-097_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    54.3 KB · Görüntüleme: 31
Limonotoyu araştırırken böyle bir yoruma denk geldim hocam ben internetten liqui moly alırken mekato satıcısından almaya çalışıyorum yetkili satıcı oydu sanırım

Yağ konusu çok tartışmalı ve muamma bi konu. Nete bakıyorsunuz kimden alacaksınız?, güvenilir mi? Orijinal mi? Fiyat neden bu kadar farklı? Diye say say bitmeyecek bir dünya soru geliyor insanın aklına. Adamlar yeri geliyor filtrenin bile sahtesini yapıyorlar. Genellikle piyasada çok göz önünde olan markalarda çok görülüyor sahtecilik olayı.

Nete güvenmeyip hadi diyorsun bu sefer direk satıcısı olduğu dükkana gidip direk ordan alayım. Onlarında %90 ı en az 2 yıllık yağlar. Bakın üretim yıllarına en az 2020 2021 çoğu. Tamam yağında uzun bi raf ömrü var ama misal 2023 yağ almak varken neden 2020 yada 2019 yağ alayım diye düşünüyor insan. Birazda enafın sansarlığı giryor devreye. Stokluyor yağı ucuzdan, 2yıl gecikmeli satıp max kâr marjı güdüyor.

Varmıdır LM, Mobile1, Castrol gibi markaların resmi satış kanallarını yazabilecek birisi? Yazsında şurda herkes aydınlansın.

Keza filtre olayıda öyle. Özellikle Mann yağ filtrelerinde çokça sahte ürün mevcut.

Bu birlas ne kadar güvenilir hocam
Hocam bende tam emin olamadım ama birlas'ın sitesinde hakkında bölümüne girince: aşağıdaki bilgiler çıkıyor, güvenilebilir gibi geldi ama emin olamadım.

'' Birlas 1990 yılında Sabancı Holding'in ortaklarından olan Yakup Sabancı tarafından kurulmuştur.

32 yıldır lastik, otomobil aksesuarları, motosiklet lastiği ve aksesuarları, jantlar ve yarış aksesuarları sektörlerinde hizmet vermektedir.
Birlas; Lassa ve Bridgestone lastiklerinin Türkiye’de ki üreticisi olan Brisa’nın ana bayisidir ve Bridgestone motosiklet lastikleri distribütörüdür.

Ayrıca K&N Hava Filtreleri, OZ Racing, Weather Tech, Vogtland gibi dünyaca ünlü birçok markanın Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır.

Birlas; İstanbul’da 4 mağaza ve 4 Lastik deposu ile müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik tüm çalışmalarını; güler yüzlü hizmet anlayışıyla vermeye devam etmektedir. ''

Limonotoyu araştırırken böyle bir yoruma denk geldim hocam ben internetten liqui moly alırken mekato satıcısından almaya çalışıyorum yetkili satıcı oydu sanırım
Ürünü alırken arada bayi/satıcı vs.. aracı firma olmadan bizzat Türkiye distribütöründen almak varken., neden mekato..?

bende uzun zamandır mobil kullanıyorum , fazlasıyla memnunum.. internetten alırken bikaçdefa orjinalliğinden şüğheye düştüğüm durumlar oldu. bende mobil sitesinde yetkilisatıcıyı bulup. bizzat gidip elden alıyorum. biraz zahmetli ama aklımda soru kalmıyor. enson diyarbakır serin otomotivden 680 tl ye aldım..

Cok arayıp sordugumuz Mobil web yetkili satıcısı bu

İyi güzelde

Motul / Luqui 5 lik de resmi satıcılarında 1100 lira iken

Bu eş fiyata Mobil esp niye tercih etmeliyim ?
P
https://www.cleanpex.com.tr/mobil-1-esp-5w30-motor-yagi-5-l
İkisinin fiyatı yetkili satıcılarında aynıysa o zaman marka değiştirmeye hiç gerek yok hocam en azından ben büyük ihtimalle liqui molyden devam edeceğim. İkisi arasında kalite farkı var mı onu merak ederim artık

Benim aklımı malum alışveriş sitelerindeki indirimli fiyatlar karıştırıyordu kimi zaman 200-300 liralara kadar indirimlerle satılıyor bazı satıcılarda bu yağlar ama bence maceraya hiç gerek yok zaten

Bu yetkili satıcılar distribütörler bir indirim kampanya falan yapmayı hiç düşünmezler mi acaba sahte yağlarla mücadelede en çok iş yine onlara düşüyor. İnsanlar 200-300 lira cebimde kalacak diye yüzbinlerce liralik araçlarına farkında olmadan sahte yağ koyuyorlar. Sonrası malum motor patlamaya hazır geziyor vatandaş. Yazık gerçekten

Geri
Üst Alt