Motor yağı Liqui molyden Mobil1'e geçsem mi?

d
İkisinin fiyatı yetkili satıcılarında aynıysa o zaman marka değiştirmeye hiç gerek yok hocam en azından ben büyük ihtimalle liqui molyden devam edeceğim. İkisi arasında kalite farkı var mı onu merak ederim artık

Benim aklımı malum alışveriş sitelerindeki indirimli fiyatlar karıştırıyordu kimi zaman 200-300 liralara kadar indirimlerle satılıyor bazı satıcılarda bu yağlar ama bence maceraya hiç gerek yok zaten

Bu yetkili satıcılar distribütörler bir indirim kampanya falan yapmayı hiç düşünmezler mi acaba sahte yağlarla mücadelede en çok iş yine onlara düşüyor. İnsanlar 200-300 lira cebimde kalacak diye yüzbinlerce liralik araçlarına farkında olmadan sahte yağ koyuyorlar. Sonrası malum motor patlamaya hazır geziyor vatandaş. Yazık gerçekten
Distribütörler alt satıcıların ürünü satmaları için onların satış fiyatı altına düşmezler. Düşerlerse alt satıcılara gerek kalmaz buda pazarlama stratejilerine terstir. Çoğu büyük markada böyledir. Ana satıcı alt satıcıların altına inmez ticaret ahlakı gereği.

Az önce baktım resmi satıcısında castrol yağ liqui moly ve mobilden yaklaşık 40-50lira daha pahalı😄 işin trajik boyutu da bu sitede 620 liraya da aynı castrol yağdan satılıyor. Başka yorum yapamıyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20230131_201358.jpg
    IMG_20230131_201358.jpg
    76.4 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20230131_201722.jpg
    IMG_20230131_201722.jpg
    77.5 KB · Görüntüleme: 17
hocam aracınız kaç para? Mobil e geçince edeceğiniz kâr kaç para? Liqui Moly'e devam yani

Geri
Üst Alt