Bıktım bu kansızlardan

GokhanG

Üye
İsim
Gökhan
İki ay önce park halindeyken şirket aracımın sağ ön çamurluktan vurup, kapıya kadar sürtüp aynayı da kırarak kaçmışlardı. Polis çağırdım tutanak tutturdum hiç bir şey elde edilmedi mecburen kaskodan yaptırdık.
Dün de şahsi arabama vurup kaçmışlar. Dikey park halinde nasıl vurdular akĺım almıyor. Çevresinde kamera da yoktu tespit edemedim. Polise gittim bir şey çıkmaz bundan, masrafı çok yok uğraşmana değmez, gel kaydını açalım ama 6 tane ifade alınacak daha üç saat beklersin gibi cümleler duyunca lanet olsun dedim ama insanların dişinden tırnağından artırdığı malına zarar verip nasıl rahat uyuyorlar aklım cidden almıyor.

Edit: Çarpanı bulduk. Eşim beldede görev yapıyor. Okulun önünden geçen inek çarpmış 🤷‍♂️

Ekli dosyalar

• 20221007_082125.jpg
    20221007_082125.jpg
    226.1 KB · Görüntüleme: 204
  • 20221007_082123.jpg
    20221007_082123.jpg
    289.1 KB · Görüntüleme: 197
Son düzenleme:

@GokhanG geçmiş olsun hocam. tampon temiz görünüyor, tampona vurmadan böyle bir göçük olması da ilginç olmuş hakkaten.

Çok Geçmiş olsun.geçtiğimiz yıllarda benimde şirket aracımın ön camını kırmışlardı evin önünde.Kamere kaydına kadar verdim.Hiç bir şey çıkmadı.
Bir de saolsun polislerin nazını çektim.Bunun için mi geldik,nasıl olsa şirket aracı diye

Geçmiş olsun boyada da hasar yok boyasız onarım temiz sonuç alır gibi gözüküyor.Emniyete iş düşmesin vazgeçirmek için uğraşıyorlar şikayet etmesin vatandaş diye.

İki ay önce park halindeyken şirket aracımın sağ ön çamurluktan vurup, kapıya kadar sürtüp aynayı da kırarak kaçmışlardı. Polis çağırdım tutanak tutturdum hiç bir şey elde edilmedi mecburen kaskodan yaptırdık.
Dün de şahsi arabama vurup kaçmışlar. Dikey park halinde nasıl vurdular akĺım almıyor. Çevresinde kamera da yoktu tespit edemedim. Polise gittim bir şey çıkmaz bundan, masrafı çok yok uğraşmana değmez, gel kaydını açalım ama 6 tane ifade alınacak daha üç saat beklersin gibi cümleler duyunca lanet olsun dedim ama insanların dişinden tırnağından artırdığı malına zarar verip nasıl rahat uyuyorlar aklım cidden almıyor.
Hocam geçmiş olsun öncelikle.Malesef ülkemizde çok raslanan bir durum,imkanı olup aracını kapalı otoparklara bırakanlar yada garajı olanlar çok şanslı.Bence bizim insanımız ikiye ayrılıyor,ya aşırı duyarlı,misal böyle birşey yapınca sabahtan akşama kadar o aracın sahibini bekler orada helalleşmek için yada tam tersi duyar muyar hak getire!Yani toplum olarak bir standart yok,bunun neden böyle olduğunun detaylarına girmeyeceğim,azçok hepimiz neden olduğunu biliyoruz.
Gelelim oluşan göçüğe,resimden görünen şekliyle yorumlarsak boyasız göçük düzeltme işlemiyle rahatlıkla halledilebilir gibi duruyor,stop lambasının kırılmamaması durumun genelinde şans olmuş sizin için.

Geçmiş olsun hocam, yapanın aynı şeyleri yaşaması temennisiyle...

Hocam daha 2 gün önce benim de dünyam başıma yıkıldı neredeyse. Aracın tüm etrafını sanatkâr bir insan evladı anahtar yardımıyla çizmiş. Neyse ki çoğunluğu hafif ve yüzeysel çizik bile olsa da aralarda derinler de bulunuyor. Detaylı temizlik ve pasta cila zamanım gelmiş diyerek kendimi avuttum maalesef.

Gecmis olsun.

Polis'in sucu yok, cünkü böyle kücük olaylara vakit ayirsalar zaten sayilari az, kaos cikar. (benimde benzer olay basima geldi), mevzu insanlarin ne kadar medeni olduguna kaliyor, almanyada komsunun arabasina kapinin önünde carptilar, adam kapiyi caldi, özür dileyip masraflari üstlendi, almanyada da olsa adam basip gitse polis ugrasmaz.

Boyasiz göcük düzeltme ile tertemiz olur ama vakit kaybi-masraf ve sinir.

@Turhan Türkiyenin en büyük siteye ait kapali otoparkinda yerim var, otopark stadyum gibi, 2020'de golfüme 2021'de passatima ufak tefek göcükler kondurdular, hatta gecen ay adamin biri tavana oturmus- sigara icmis, ayak izleri heryerde, kilacal cizikler olustu, hertaraf sigara külü, adami kamerdan tespit ettik ama bulamadik, yani kapali garajin olsa bile sansli olmuyorsun, yazin araba 3 ay Canakkale'de disarda kaliyor, simdiye kadar hic sorun yasamadim.

Çok geçmiş olsun. Aynısı 3 sene önce benimde başıma geldi kamera kaydı olmaması nedeniyle bir çözüm bulamadık... en güzel çözüm güzel bir göçükçü ustasına arabanızı yaptırmanız. Bazen otopark yada kapalı garajda bile olsa araca birileri sürtebiliyor en güzeli tek kişilik şahısa özel garaj (y)

Geçmiş olsun. Dikkatsiz bir sürücü geri manevra yaparken dokunmuş gibi görünüyor, belki kendisi bile farketmemiştir. Farkedip kaçtıysa da muhakkak kendisinden çıkar bir vakit… Tırnak ucu kadar bile çizilse insanın canı sıkılıyor, o yüzden ben artık ufak çiziklere takılmamaya çalışıyorum çünkü yapanı tespit etseniz bile yeniden uğraşması ayrı bir stres süreci.

Şansınıza boya kalkması yok, stopta kırık çatlak yok, içeriden düzeltme yapılması gerekirse sökülecek parça basit bir parça. Hatta amatör olarak 8-10 sıcak silikonu göçük bölgeye yapıştırıp çekerek görüntüyü düzeltebilecek kadar kolay bir hasar olmuş. En azından videolarda kolay görünüyor. :) İyi bir göçükçü bunu gözü kapalı düzeltir.

Geçmiş olsun polisin derdi seni vazgecirtmek bişey çıkmayacağı da belli zaten ilgilenmiyorlar ama 3 saat felan hikaye kalabalık değilse alirlar 10 dk ifadeni yazdirirsin çıkarsın sonuçta bişey cikmayacak çıksa bile boşa gidiyor emin ol biraz şans işi

Eski aracıma kaç kez hırsız girdi hic birinde bişey çıkmadı bi sefer ümitsiz bir şekilde ifade verdim kameraya bakmalari için rica ettim zar zor baktılar bi sürü araç var hangisini suclayalim felan dediler ayni gece başka araç açarken yakalanmışlar ordaki kameradan buldular yakalandılar ödemediler hapise girdiler 1 yıl yattilar pandemiden hepsi çıktı ben yine paramı alamadım

Düzenden memnun olanlar !
Demokraaaatik olarak biz memnunuz diyecekler 9 ay sonra.

Yaşasın Sandık demokraaasisi !!

Gecmis olsun ben demiycem ? (Gecmiyor)

Siyasetle bu maddi hasarın ne alakası var ?

Ülkenin bireylerini insanlarını yetistirmek gercek egitimle okulla olur.

olmayınca vurur kacarlar böyle iste
kimseninde de umrunda olmaz

O göçüğü gördüğünüz andaki çaresizliğinizi çok iyi anımsıyorum, en ufak bile olsa gözünüz gibi baktığınız araca hıyarın biri göçük yapıp bırakıp gidiyor,

POLİS aynısını banada demişti " o göçükten bişey olmaz öyle kullan gitsin rapor tutmaya değmez".....
maalesef hocam bu tür durumlarda polisle falan hiiiç zaman kaybetmeye değmiyor. Paşa paşa elini cebine atıp kendi paranla yaptırmak zorunda kalıyorsun. Hıyarın yaptığıda yanına kâr kalıyor.

"Kim yaptıysa cebinden misli misli çıksın" diye beddua etmekten başka bişey gelmiyor elimizden maalesef

Buda bizim hıyarın eseri... Duran arabaya vurabilecek kadar becerikliler.

E5DB59B1-201B-45BB-BA8E-65C407842F13.jpeg

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt