Bıktım bu kansızlardan

Benimde çarşamba günü geldi başıma. Çalıştığım teknoparkın otoparkında kapıya sürtmüş ve kendince çaktırmadan işlerini halledip gitmiş. Neyseki kamera kaydından aracın plakasına ulaştım.
Önce kendi işimi kendim halledeyim diyip karakola gittim, direk geri çevirdiler savcılığa şikayette bulun biz bişey yapamayız dediler. Ne yazikki trafikci bir akrabayı devreye sokmak durumunda kaldım.. Çok şükür göcük kırık cıkık yoktu şöför kapısını komple sürtmüş pasta cila ile giderilecek bir işlemdi ancak, yapanın yanına kar kalmamalıydı! Bugün bana yarın başkasına da aynısını yapacaktı. Uyanıklık yapıp caktırmamaya çalışıyor sözde. Ben eğer üzerine gitmezsem sonra bir başkasının daha canını yakacaktı. Neyseki akraba vasıtasıylada olsa karşı taraf bana ulaştı ve sonaxda işlemleri yaptırdılar.
İnsanların makamları mevkileri gerçekten çok önemsiz. Araca vuran kişi bir kaç şirket sahibi, maddi olarak çok çok iyi pozisyonda kariyerli biriydi. Ama böyle basit birşeyde bile kendince çaktırmamayı kendine kar saydı.
Herşeyin başı eğitim, ahlak ve vicdan…

Tekrar çok geçmiş olsun

Çok geçmiş olsun hocam başınıza gelecek kaza bela bununla kalmış olsun inşallah. Benim de başıma böyle bir hadise geldiğinden beri aracımı bir kameranın görüş açısında olan yere bırakmaya çalışıyorum. Başka türlü vuranı tespit etme şansı yok neredeyse

Herkese geçmiş olsun dilekleri için teşekkür ederim. Böyle bir konu için başınızı şişirdiysem kusura bakmayın. O kadar fazla dejenere olduğumuz için içimi dökmek istedim.
Bu arada bir arkadaşın tavsiyesi ile göçükçü birinden fiyat aldım, 750 TL demişti. Yarım günde arabayı teslim etti, bu işin hakkı 600 TL deyip anlaştığımız fiyatın altında bir para aldı. Allah herkesi iyilerle karşılaştırsın.

Ekli dosyalar

• 20221010_151022.jpg
    20221010_151022.jpg
    367.1 KB · Görüntüleme: 49
  • 20221010_151019.jpg
    20221010_151019.jpg
    446.6 KB · Görüntüleme: 49
Herkese geçmiş olsun dilekleri için teşekkür ederim. Böyle bir konu için başınızı şişirdiysem kusura bakmayın. O kadar fazla dejenere olduğumuz için içimi dökmek istedim.
Bu arada bir arkadaşın tavsiyesi ile göçükçü birinden fiyat aldım, 750 TL demişti. Yarım günde arabayı teslim etti, bu işin hakkı 600 TL deyip anlaştığımız fiyatın altında bir para aldı. Allah herkesi iyilerle karşılaştırsın.
Tekrar geçmiş olsun hocam, gayet temiz iş olmuş.

sevindim hocam, güzel olmuş, bu tarz olaylarda bi nebze de olsa koruma için PPF yaptırmak mantıklı olabilir

Helal olsun ustaya. Böylesi esnaflar kaldı mı dedirtenlerdenmiş 👍🏻

Öncelikle geçmiş olsun. Bundan 1 ay önce sol ön kapıma araç otoparkta dururken kapıya birisi ya yumruk ya da dirsek attı. Kapıda fındık büyüklüğünde çok da göze batmayan bir göçük var. Bir göçükçüye götürdüğümde döşemeyi sökmeden tam olarak düzeltemem deyince yaptırmaktan vazgeçmiştim. Oluyor böyle şeyler fakat insanın mutlu gününü bile zehir edebiliyor.

dün biri sitede aracıma çarpmış gitmiş.

güvenlikten görüntüleri açtık , adam gayet rahat geri geri geliyor geçiriyor. inmeye tenezzül bile etmiyor aracından. basıp gidiyor.

neyse bulduk adamı , birinin misafiriymiş.

boyamalık durmuyor değil mi ? işaretlediğim tam çamurlukla birleşim yeri esnemiş biraz.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-10-10 at 12.30.55.jpeg
    WhatsApp Image 2022-10-10 at 12.30.55.jpeg
    135 KB · Görüntüleme: 46
@Rust

Boyamalık durum varmı?

Üzerinden siz pasta ile gecmeden anlayamayız.

Pasta uygulayın , yaranın ne kadarı kalacak ? Bakalım ?

@Rust

Boyamalık durum varmı?

Üzerinden siz pasta ile gecmeden anlayamayız.

Pasta uygulayın , yaranın ne kadarı kalacak ? Bakalım ?
hocam pasta yok oto şampuanla giriştim.

işaretlediğim yer biraz kasmış.

Ekli dosyalar

• 746c19d2-7a14-4a06-9158-ba0630fb3243.jpg
    746c19d2-7a14-4a06-9158-ba0630fb3243.jpg
    192.8 KB · Görüntüleme: 38
İsaretli yerin ısıtmalı bükme ile düzlenip (tampon tamircisi)

Tamponun LOKAL boyanması benim şahsi fikrim.

Yaralar 4-5 tane yerde benim gözüme batıyor.

2 yerde olsa es gecilebilirdi ?

Vur-kaç ? Ne güzel iş

Manevra kaçış fonksiyonu millete standart donanım olmuş

İsaretli yerin ısıtmalı bükme ile düzlenip (tampon tamircisi)

Tamponun LOKAL boyanması benim şahsi fikrim.

Yaralar 4-5 tane yerde benim gözüme batıyor.

2 yerde olsa es gecilebilirdi ?

Vur-kaç ? Ne güzel iş

Manevra kaçış fonksiyonu millete standart donanım olmuş
teşekkürler

kamera olmasa ses bile çıkarmayacaklar.

bulunca da "ben bir şey olmadı sandım , acelem vardı" gibi söylemlerle komik duruma düşürdüler kendilerini.

@Rust Tırnağınızın ucuyla darbeli yerlerde aşağı yukarı gezdirin. Tırnağa takılmayan yerler pasta cilayla hallolacaktır. Ama lokal de olsa boya istiyor gibi görünüyor. İyi bir göçükçü tertemiz yapar bunu. Geçmiş olsun.

@Rust Tırnağınızın ucuyla darbeli yerlerde aşağı yukarı gezdirin. Tırnağa takılmayan yerler pasta cilayla hallolacaktır. Ama lokal de olsa boya istiyor gibi görünüyor. İyi bir göçükçü tertemiz yapar bunu. Geçmiş olsun.
son hali artık takılan yerler boya kalkmış hep.

Geri
Üst Alt