Retrofitte Son Nokta DCC

Hayırlı olsun hocam, bir ara yabancı forumlarda delme işlemi vs olduğundan bahsettiler, öyle bir durum yaşandı mı acaba?
Delme islemi derken hocam? Nereyi kastettiniz acaba? Henüz oyle bir gereklilikle karşılaşmadım doğrusu

helal hocam. ellerine sağlık. parça tedarik süreci ve maliyetler nasıl oldu. yapmak isteyen olursa ne yapmalı , nelerle karşılaşır ? çok ama çok istiyordum ama yapamamıştım. anlatacakların belki ileride yolumuzu aydınlatır.

Ben de ate ile 312 m spor disklere geçmiştim 1 ay önce. Frenlerdeki durum harika ölçüde. Hocam kolay gelsin ben de şu yurt dışından parça getirtme işini istiyorum amaaaa.

helal hocam. ellerine sağlık. parça tedarik süreci ve maliyetler nasıl oldu. yapmak isteyen olursa ne yapmalı , nelerle karşılaşır ? çok ama çok istiyordum ama yapamamıştım. anlatacakların belki ileride yolumuzu aydınlatır.
Teşekkürler İlker hocam. Kısaca şöyle anlatayım;
Yazacağım fiyatlar şuanki fiyatlar tabi zamanla değişebilir.

-4 adet amartisör Tr’ de 2. el buldum aldım. Sorunsuz 5 bin tl ( sıfırı 18 bin tl serviste)
-2 adet passat taşıyıcı Tr 2. El 3 bin tl
-2 adet porya bilyası sifir orijinal 2200 tl
-2 adet rotil sıfır orijinal Bin tl
-Kontrol modülü ve braketi 2. El Almanya sipariş hersey dahil 1100 tl ( Tr de 7 katı fiyat isteyenler oldu. Bi yedi sene daha beklerler satmayı)
-Tüm sensor ve hazir Kablaj Çin sipariş (alieks değil) hersey dahil 5 bin tl
-2 adet zimmermann disk 2900 tl

Yapmak isteyenlere tavsiyem beklemesinler. Hergecen gun fiyatlar artıyor. Temini en zor olan parça hazir kablaj ve amartisorler. Kablajı bulmak Tr ye yollatmak amortisorden daha zor. Önce kablajı siparis etmek onemli.

Maliyetler bu şekilde. Bu iş zevk işi. Maliyet kimine göre çoktur. Kimine gore azdir. 🙂

Teşekkürler İlker hocam. Kısaca şöyle anlatayım;
Yazacağım fiyatlar şuanki fiyatlar tabi zamanla değişebilir.

-4 adet amartisör Tr’ de 2. el buldum aldım. Sorunsuz 5 bin tl ( sıfırı 18 bin tl serviste)
-2 adet passat taşıyıcı Tr 2. El 3 bin tl
-2 adet porya bilyası sifir orijinal 2200 tl
-2 adet rotil sıfır orijinal Bin tl
-Kontrol modülü ve braketi 2. El Almanya sipariş hersey dahil 1100 tl ( Tr de 7 katı fiyat isteyenler oldu. Bi yedi sene daha beklerler satmayı)
-Tüm sensor ve hazir Kablaj Çin sipariş (alieks değil) hersey dahil 5 bin tl
-2 adet zimmermann disk 2900 tl

Yapmak isteyenlere tavsiyem beklemesinler. Hergecen gun fiyatlar artıyor. Temini en zor olan parça hazir kablaj ve amartisorler. Kablajı bulmak Tr ye yollatmak amortisorden daha zor. Önce kablajı siparis etmek onemli.

Maliyetler bu şekilde. Bu iş zevk işi. Maliyet kimine göre çoktur. Kimine gore azdir. 🙂

Hocam yapılabilecek en yararlı retrofitlerden birisini yapmışsınız 😅 Şimdiden hayırlı olsun. Daha sonrasında yapmayı düşünenler için parça kodlarını payalaşır mısınız? Birde zimmermann diskleri nereden temin ettiniz? Bir süredir internetten bakıyorum ancak satan yok gibi sanayide parçacı da gezmedim açıkcası.

DCC modülü ve tutamağı. En kısa sürede gerekli olan bütün parçaların parça kodlarını paylaşacağım arkadaşlar.

Ek olarak bu sistemi calistirabilmek için araçta sürüş modu lisansı olması şart.

Ekli dosyalar

• FB7B8D6B-E593-4057-8F4C-6AAA187EBBCB.jpeg
    FB7B8D6B-E593-4057-8F4C-6AAA187EBBCB.jpeg
    126.3 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleme:
Böyle işleri yapanları taktir ediyorum lakin ne işe yaradığını bilmiyorum

Hocam yola göre, hiza gore, viraja gore süspansiyonlarinizin sertlik karakterleri değişiyor. Alttaki videoları izlemenizi öneririm.
oguz hocam hayırlı olsun amortisör deki yağ kaçağında necati abi yanında görmüştük ama ordan dcc ye adım atıcağını hiç beklemiyordum :) hayırlı olsun çok güzel bir iş :)

Geri
Üst Alt