Bijon yalama yapti

Hocam merhaba, eksik bijonla gezmek tehlikelidir en kısa zamanda aracınızı tamir ettirin. Diğerleri de düşer tehlikeli durum ortaya çıkmadan halledin

Hocam merhaba, eksik bijonla gezmek tehlikelidir en kısa zamanda aracınızı tamir ettirin. Diğerleri de düşer tehlikeli durum ortaya çıkmadan halledin
Evet hocam o konuda bende oyle dusunuyorum. Da nerde yaptiracagimi bilemedim.sifreli olmadigi icin sanayide hallederlermi

degerli hocam geçmiş olsun diğer bijonlar iyi sıkıldıysa korkacak birşey yok 

fakat yakın zamanda servise başvurmalısınız bijonun takıldığı yer bozulmuşsa klavuz denen aparatla dişler temizlenmesi gerekir yeni bijonda takıldımı sorun olmaz 

sadece bijon boyuna dikkat ettirin normalden uzun olursa sıkıntı olur  :'(

@sedatygtHocam çok geçmiş olsun Ciddi bir durum açıkçası servise kadar aacınızı azami hızın dışına çıkmamaya çalışın lütfen

Rot-balans için gittiğim lastikçi arabayı görünce, çırağın getirdiği havalı aleti istemedi ve manuel olarak anahtarla açtı hepsini. İşi bitince de anahtarla sıktı geri. Sebebini sorduğumda vw grubunun bijonlarının biraz narin olduğunu, başına iş almak istemediğini söyledi. O zaman anlam verememiştim tabi. Klasik sanayi ağzı diye düşünmüştüm. Haklılık payı varmış.

Sent from my iPhone using Tapatalk

degerli hocam geçmiş olsun diğer bijonlar iyi sıkıldıysa korkacak birşey yok 

fakat yakın zamanda servise başvurmalısınız bijonun takıldığı yer bozulmuşsa klavuz denen aparatla dişler temizlenmesi gerekir yeni bijonda takıldımı sorun olmaz 

sadece bijon boyuna dikkat ettirin normalden uzun olursa sıkıntı olur  :'(
çok sağolun hocam.valla burdan destek alınca içim rahatlıyor.özellikle iyi sıktırdım onları.bulunduğum ilçede iyi usta olduğunu düşünmüyorum bu yüzden servise gitmeyi düşünüyorum.burdakiler emaneten iş yapar bende anlamam yaptırmışken tam yaptıralım:)

@sedatygtHocam çok geçmiş olsun Ciddi bir durum açıkçası servise kadar aacınızı azami hızın dışına çıkmamaya çalışın lütfen
sağolun hocam.en kısa zamanda yaptırmayı düşünüyorum.

hocam bu işi eğer iyi usta bulmanız sıkıntıysa kesinlikle serviste hallettirin. klavuzla yeniden diş çekilecek ve uygun bijon takılacak. yanlış bi yerde kalitesiz ebatı tam uymayan bijon takma olasılıkları var.

Lastik söküp takarken usta,sankı yangından mal kaçırıyor gibi s=alsaa  Jantların temiz olması ustayı çıldırtıyor :000059-medium:

hocam bu işi eğer iyi usta bulmanız sıkıntıysa kesinlikle serviste hallettirin. klavuzla yeniden diş çekilecek ve uygun bijon takılacak. yanlış bi yerde kalitesiz ebatı tam uymayan bijon takma olasılıkları var.
hocam benim anlamadığım diş çekilince o yuva genişlemiyomu eskisine göre.aynı bijon nasıl oluyo oraya

Sen gene iyisin kardeş, ben tem çıkışında lastiği patlatıp yağmurlu havada lastik değiştirmeye çalışırken yaşadım bijonun yalama yapması sorununu. Koskoca(!) vw in aracın üstüne taktığı bijonlar tam somun halinde değil.. 3 tanesini çıkardım 2 si yalama oldu usta bulamadım, arabayı tesadüfen geçen bi çekici ile eve götürdüm. Daracık emniyet şeridinde yanımdan geçen kamyonların tırların tehlikesini ve yağmur altında ıslanıp sıçana dönmemi söylemiyorum bile çok kötü bir tecrübeydi..

Benim aracım 2013 model sizinkilerde nasıldır bilmiyorum ama bijonlarınızı kontrol edip tam somun düzgün bijonlar ile değiştirmenizi tavsiye ederim sonradan başınız ağrımaz

Benim aracım 2013 model sizinkilerde nasıldır bilmiyorum ama bijonlarınızı kontrol edip tam somun düzgün bijonlar ile değiştirmenizi tavsiye ederim sonradan başınız ağrımaz
yetkili servisi aradım.Orduda yaşıyorum Fatih yetkili servisi var burada.biz takamıyoruz sadece bijonu temin edebiliriz dedi.set halinde 131 lira.ben de şifrelide sıkıntı olmadığını altıgenlerden birinin yalama yaptıgını söyledim.tanesi 10 liraymış.artık bi sanayide klavuzla diş açtırıp ordan aldığım bijonu taktıracağım.inşallah düzgün bişey olur

Geçmiş olsun hocam kötü ve zor bir tecrübe yaşamışsınız.Allah bir daha göstermesin size ve bize.

bijonların veya bijon yuvalarının yalama olmasını veya diş kapmasının en önemli nedeni; jant/lastiğin takılması esnasında her bir bijonun elle yuvasına oturtulup 1-2 tur çevrilmeden direk olarak havalı tabanca ile (acemi, kasap, iş bilmez kişilerce hernederseniz) torksuz olarak sıkılmasıdır.

bu nedenle jant/lastik değiştirirken herzaman bu önemli kurala riayet eden yerlere taktırırım. Ayrıca şifreli bijonların sökülmesi veya takılması esnasında şifreli bijon anahtarının bijon üzerindeki yıldız yuvaya tam olarak oturduğuna dikkat etmek gerekir. Mazallah düzgün oturtulmazsa yuva yalama olacağından sökülmesi veya takılması sıkıntı olacaktır. Diğer bir çözüm ise emniyet açısından sıkıntı olsada, şifreli bijonlar yerine standart normal bijonlardan takarak bu sorunu tamamen ortadan kaldırmaktır.

Geri
Üst Alt