Bijon yalama yapti

Şifreli bijonlar daha da hassas. Mutlaka el il sıkılması gerek, ya da basınç ve torku doğru ayarlanmış hava tabancası ile.

Lastikçilerde bijonları önce elle sıktırın sonra makina sıksın. Doğrudan makina ile sıkanlarda yalama olma ihtimali çok yüksek çünkü makinaların tork değerleri genelde yüksek ayarlı oluyor.

Geçmiş olsun.

Dun ustaya gittim.oraya dis acariz bijon yok elimde dedi bende servisten bijon siparis ettim cumartesi gidip alacagim ve takilacak.verdiginiz fikirler ve desteginiz icin tesekkur ederim arkadaslar

arkadaşlar selam cümleten aynı sorun benim de başıma geldi sol arka 1 bijon yalama olmuş şifreli takılacaksa 600 tl dedi avek işçilik dahil komple değişiyormuş, ama ellerindeki parça uyarsa 150 tl gibi bir fiyat dedi tornacı mı ne geliyormuş onun için sizce ne yapmak gerek.

arkadaşlar selam cümleten aynı sorun benim de başıma geldi sol arka 1 bijon yalama olmuş şifreli takılacaksa 600 tl dedi avek işçilik dahil komple değişiyormuş, ama ellerindeki parça uyarsa 150 tl gibi bir fiyat dedi tornacı mı ne geliyormuş onun için sizce ne yapmak gerek.
Hangisi yalama oldu., normal bijon mu şifreli olan mı., bijon diş sıyırdıysa işiniz zor başınız ağrır., bunun sebebi lastikçiler havalı tabanca ile bijonları sıkmasından oluyor.. hiç bir şekilde havalı tabanca kullanmalarına izin vermeyin., hem sökerken hem de takarken anahtar ile yapılması lazım.. vahim durumdaysa tornacı gelip yeni diş açmaya çalışır ne kadar sağlıklı bir işlem tartışılır., doğrusu poryadaki göbeğin değişmesi ama masraf yükselir., bijon sökülebiliyorsa dişlerini kontrol ediniz., umarım diş sıyırmamıştır..

Hangisi yalama oldu., normal bijon mu şifreli olan mı., bijon diş sıyırdıysa işiniz zor başınız ağrır., bunun sebebi lastikçiler havalı tabanca ile bijonları sıkmasından oluyor.. hiç bir şekilde havalı tabanca kullanmalarına izin vermeyin., hem sökerken hem de takarken anahtar ile yapılması lazım.. vahim durumdaysa tornacı gelip yeni diş açmaya çalışır ne kadar sağlıklı bir işlem tartışılır., doğrusu poryadaki göbeğin değişmesi ama masraf yükselir., bijon sökülebiliyorsa dişlerini kontrol ediniz., umarım diş sıyırmamıştır..
hocam dediğiniz gibi havalı tabancadan oldu tam oturmadan direk havalı tabancayı basınca yalama oluyor, ama hangisi yalama oldu bilmiyorum kış gelmeden taktırmıştım kışlık lastikleri jantlarla beraber o zaman sökerken söyledi tam hatırlamıyorum  şifreli olan sanırım ama diş açılması lazım falan dedi ordaki eleman servise bırakmam daha mı mantıklı olucak avekteki usta görmek lazım dedi 

Geri
Üst Alt