Ses yalıtımı, iç denetim sensörü ve alarm retrofit.

Çok zor iş ben sırf bagajı yaparken pes etmiştim 😂 farkı kullandıkça anlaşılır zaten şimdiden ses sisteminde büyük fark vardır. Hayırlı olsun elinize emeğinize sağlık

Bu kadar sökmüşken dynaudio yapsaydin bari 🙂 ilerde yapilabilecek işlemler icin kablajlari temin edip araca serseydin. Hersey hazir olurdu

Hayırlı olsun hocam, elinize sağlık. Yalıtım için öncesi ve sonrası ses desibel ölçümü aldınız mı acaba hiç? Bize de güzel bir fikir verir varsa sonuçlar.

@pharmacisth sağolun. Öncesinde ölçecektim vakit bulamadım ama sonrasını ölçüp yazabilirim az çok değerleri bellidir zaten. Bence yapılacaksa kapılara ilk başta yapılmalı ses bariz şekilde fark ediyor. Bugün birde kaput altına yapayım dedim basit bi şekilde hallettim.
IMG_20220819_141330.jpgIMG_20220819_153137.jpg

Eline sağlık insanın ömründen ömrü gidiyor yapan için zor iş ben yarı zamanlı 15 gün uğraştım bir daha yapar mıyım zor :) Kapıları kaynar su ile yıkamalar balmumu aksın diye çif le temizleme.:)
Fiyatlar çok artmış 800 lira olan standart pro 2 binlira // premium (2.400TL) 3 kutu + Els 4500 Top: 12 bine yakın malzeme parası işçilik hariç herkes cesaret edemez tebrik ediyorum.. :) Neye el atsan ciddi külfet..

Çok az bütçesi olanlara tavsiyem : Depo üstünü arka koltuk altına 4/4.5 mm ürün uygulasınlar pompa sesi ve yakıt çalkalanma sesi gidiyor. Yol sesine etkisi de çok sonrası işin zor kısımları zemin kapılar, sökmeden olmuyor. Yapacağınız yer serin olmalı zifti çok kötü kıyafetlere bulaşırsa çıkmıyor.:) İlk hafta camlar 1 parmak açık kalırsa iyi olur.
Kapı fitillerine mutlaka dolgu yapılmalı ev kapılarına uygulanan 2li bitişik yapışkanı açıp birleştirip 110 km de gelen rüzgar sesi 140 km hızlarda çok az bunu da mutlaka yapmalı.. Kapıların kapanma sesi iyice toklaşıyor. :) !

Eğimli küçük bölgelere uygulamadan önce şablon yada ürünün yapışkanını açmadan yapacağınız yere koyup üstüne basınca izi çıkıyor sonra kesiyorsunuz.. :)

Geri
Üst Alt