5 inç yeni Mib 2 MirrorLink ünite taktırdım. Tecrübelerim...

öğlen aramdan feragat ederek bayağı bir okudum sorularıma yanıt aldım sayılır.. 

son olarak, ciddi şekilde apple music kullanıyorum. kullanan varsa nasıl çalışıyor. oradan liste yapınca ileri geri yapmada şarkı geçiyor mu, çalan şarkılar isim olarak ekranda gözüküyor mu gibi sorularım olacak.. eğer sorunsuz ise bugün siparişimi vereceğim.. sonrasında montaj için istanbulda bulunan arkadaşlardan yardım alabilirim diye ümit ediyorum.

selamlar....
Hocam apple music gayet sorunsuz ;)

Araçtan gelen ikili kabloyu birbirinden ayırmadığınız müddetçe(ki ayırmak için kırmak lazım sanırım) girmiyor benim bildiğim kadarıyla. Siz nasıl yaptınız, ben kırmak istemediğim için çevirici almayı düşünüyorum. Basit bir işlemse çevirici almayım.
inan olmayacağı aklıma bile gelmedi, zaten arabadan ikili gelen anten kablosunun direksyon tarafında kalan kısmı cihazla birebir uyumlu. diyorym ya baktım dişler birebir uyumlu bastırdım ve tık diye girdi, birdahada ellemedim. sizler radyo kalitesi düştü falan yazınca bende inip garajda bi denedim. en az 7 - 8 radyo hafızaya aldım çok ama çok başarılı. zaten bizim burada çeken radyo sayısı 10 tane bile değil. trt falan mükemmel diyebilirim ve isterseniz bir video da atabilirim. benim cihaz 6.5 olandan. diğerinin girişi aynımıdır bilemem.

Bugün istanbula yolum düştü üşenmedim ender elektroniğe gittim. Cihazıda oradan aldığım için. metin bey son derece ilgili ve itina ile bütün kodlamaları yaptı.

Direksyondaki bütün tuşlar sorunsuz çalışıyor. Ahize resmi olan tuş ile hem cevaplama - hem görüşmeyi bitirme - hemde telefon menüsüne giriş yapıyorum

İngilizce olan MFA ekran türkçe oldu

Geri vitese takınca kamera uyarısı vardı onu düzeltti artık zırt pırt çıkmıyor.

Birde en önemlisi aklınızda bulunsun. (THINK BLUE) ekranı bu cihazlarda gösterebiliyormuş. ama eski teyibi takalım ve onun kodlarını öğrenelim deyince birdaha teyibi söktürüp tırnaklarına bir zarar gelmesinden korktum. hemde vaktim yoktu. Metin bey seve seve yapabileceğini söyledi. ayrıca kodlamalardan vs herhangi bir ücrette almadı Allah razı olsun.

Şayet bu menüyü de bulabilen olursa yada ender elektronikte taktıran olursa kodlamayı aklınızda tutun bütün arkadaşlar faydalansın. 

Ben araca yağmur ve ışık sensörü taktırmayı düşünüyorum. bunun için tekrar istanbula yolum düşerse o menüyüde ayarlamasını isteyeceğim.

konu başlığı 5 inç olduğu için 5.8 inç için ayrı başlık açılsa faydalı olur mu?

Biraz karışmaya başladı.

Bu arada ben 5 inç'lik getirttim Patrick'ten. 5 günde elime ulaştı.  

Ankara'da uygun fiyata taktırabileceğim yer önerebilen olursa çok memnun olurum.  

@skysoblue85 Bu videodaki kodlamayı yaparsa düzelecekmi şimdi hocam? Yarın gideyim, göstereyim eğer öyleyse.

Bluetooth ekrana geldi, onda sıkıntı yok. Bu video sanki opc için gibime geldi benim. Bende ön arka park sensörü fabrika çıkışı vardı. Bunların yapılmasına gerek varmı bilemedim. @yusuf ve @fcsrn hocamda bi bakarsa sevinirim.
@fcsrn Eren hocam bu kodlama için hangi kablo gerekli? Sadık hocamla konuştuk, ondaki kablo 15.7 , bu videodaki kodlamaları yapabilirmiyiz? 

Sorunu tekrar yazayım, 

1- Direksiyondan ses ve parça geçişlerini kontrol edemiyorum. 

2-Görsel park desteğim gitti.

3- Gelen aramayı direksiyondaki sağ taraftaki tüm tuşlardan cevaplıyorum nerdeyse ? Herkezde böyle değil dimi? 

4-Bluetooth ekranı mfa da gözüküyor. Aranan kişinin tel numarası gözküyor. Doğrumudur?  

Teşekkürler

@Beşiktaş1903 Bt gibi büyük bir fark var hocam daha ne olsun :)  Radyoda hiçbir fark olmuyor, tek kötü yanı hafızada olan kanalların adının yazmaması
hocam benim araçta bluetooh orjinade vardı ondan benim için değişen tek şey ekran olacak, aslnda bende bişeyler yapmak istiyorum ama olmuyor :)  

bu nevcox sistemine takılmıştım ama gördüğüm kadarıyla menü geçişlerinde vs.. bayağı bir sorun var yazıyor internette

aliexpresde baktıklarım hemp golf 6 için golf 7 için satılanlara mesaj attım tam net cevap veremiyorlar,

tam olarak aldığım cihazın internet bağlantısı olması istiyorum, başlıca nedenleri bulunduğum yerde radyo sadece trt

online radyo ve tv nin ekranda olmasını ve navigasyon olmasını istiyorum, bunları sağlayacak cihaz göremedim

forumda satılan 2. el 6'' lık cihaz 2600 civarı o aklıma yattı ama parası çok :) ayrıca bazı özellikleri benim araçta çalışmıyor galiba

en azından aplle carplay veya android auto uyumlu bir cihaz olursa çoğu sorunumu aşıyorum, bu patriğe dedim yap söyle bir cihaz :)

maalesef dedi , bazı arkadaşlar diyebilir tak telefonu vantuzla oraya ama telefon uzun süreli kullanımlarda alev topuna dönüyor ve bataryası zamanla ölüyor :(

şimdi arkadaşımda hyundai tuscon 2007 model galiba var 45 bine aldı orta konsol duble dın denilen standart çerçeveye sahip bir alet aldı 1500 tlye 

tv var, dvd video var, internet var, navigasyon var, var oğlu var :)  

cem yılmazın bir repliği vardı eski telefon sahibi yeni telefon sahibine benden ondan bende ondan istiyorum diyordu

yani eski teknolojiye yeni teknoloji uyarken benim 2016 model aracıma hiçbir şey uymuyor, sırf ekranı büyültüp bir sürü riske girmek istemiyorum

aliexpress kesinlikle gelme garantisi yok gelip kırık olma şansı var gelip de çalışmama riski var gümrük var aracı sökerken çerçeveyi kırmak çizmek sonradan trim sesi bir sürü risk

kendi adıma ( 2000 yılından beri bu tür sitelerden alış veriş yaparım daha önceden ipmart vardı)  sırf ekran için değmez diyorum, bende bluetooth var ama olmasaydı yine girmezdim, yani telefondaki müzikleri dinlemek çok elzem değil usb var sonuçta

atıyorum yolda giderken bir şarkı aklına geldi indir telefondan yükle usb otg diske olsun bitsin, telefon konuşmasına gelirsek ben yanımda biri varken aracın 6 hoparlöründen ses gelmesine karşıyım, karşıdaki vatandaşın ağzından ne çıkacak belli değil bende olmasına rağmen çok kullanmadım inanın.

tabiki herkezin zevki kullanım amaçları farklı

indir.jpeg

@fcsrn Eren hocam bu kodlama için hangi kablo gerekli? Sadık hocamla konuştuk, ondaki kablo 15.7 , bu videodaki kodlamaları yapabilirmiyiz? 

Sorunu tekrar yazayım, 

1- Direksiyondan ses ve parça geçişlerini kontrol edemiyorum. 

2-Görsel park desteğim gitti.

3- Gelen aramayı direksiyondaki sağ taraftaki tüm tuşlardan cevaplıyorum nerdeyse ? Herkezde böyle değil dimi? 

4-Bluetooth ekranı mfa da gözüküyor. Aranan kişinin tel numarası gözküyor. Doğrumudur?  

Teşekkürler
Hocam @enpisagor Can Hocamız geçen günlerde 6.5" Çinli ekranı aldı ve montajını yaptı. Şuan iki sorunu var, 

1- Direksiyonda hız sabitleme vb tuşlar çalışıyor ama radyo kontrolleri çalışmıyor. 

2- Vitesi geriye taktığında optik park görüntüsü ekrana gelmiyor. 

Video da ki kodu yapmayı denedi Can Hoca ama 5F-İnformation Menüsünde adaptation kısmı aktif değil, dolayısıyla o kısma girip kodlamaları yapamıyor.  

Bu sorunlarla ilgili artık forumun milli satıcısı olan Patrick e mesaj attık, adam numarasını da verdi sabahtan beri whatsapptan yazışıyoruz kendisi ile. En son ki kararımız, Patrick yarın(muhtemelen bir kaç saat sonra, burada 16:23 iken orada 21:16 idi saat) orjinal vag com kablosu ile deneyecek kodlamayı. Bu kodlama için orjinal kablo gerekebilir yani. 

Ender elektroniğin de muhtemelen orjinal kablosu olduğu için bu kodlamaları yapabiliyor. Forumdan bir Hocamız yaptırmıştı diye hatırlıyorum. 

Sadık Hocamla bende konuştum bugün, aynılarını ona da ilettim. Şuan için beklemekten başka yapacak bişey yok. Siz yarın buluşun yine de isterseniz, istediğiniz diğer kodlamaları yapar. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar bugün yeni dikkatimi çekti. eskiden gündüz farlarını ve eve dönüş farlarını açıp kapatma gibi bir menü varmıydı. sanki vardı gibi hatırlıyorum ama şimdi baktım öyle bir menü yok. sanırım teyibi takınca onlar kaybolmuş.

Arkadaşlar bugün yeni dikkatimi çekti. eskiden gündüz farlarını ve eve dönüş farlarını açıp kapatma gibi bir menü varmıydı. sanki vardı gibi hatırlıyorum ama şimdi baktım öyle bir menü yok. sanırım teyibi takınca onlar kaybolmuş.
Far sensörü varsa eve dönüş menüsü vardır, gündüz farları da kodlama ile getirildiyse eskiden anca öyle oluyor. 

Ekranı takınca gittiyse eğer, kodlama kısmına bakmak lazım.

@fcsrn ve @Korkmaz06 hocalarıma teşekkür ederim. Kodlamalar yapıldı ve direksiyondaki tuşlar ve ops park görseli geri geldi. ☺️?? 

Hocam bu arada coming home-leaving home olayını kontrol etmedik. Önceden kapatıp açılıyordu, şimdi kontrol etmedim. Onada bir ara bakabilirsek sevinirim. Yada daimi aktif hale getirebilirsek bir ara sevinirim. Sadık hocamla konuşalım, uygun bir zamanda sizide rahatsız edebiliriz izniniz olursa. 

@fcsrn ve @Korkmaz06 hocalarıma teşekkür ederim. Kodlamalar yapıldı ve direksiyondaki tuşlar ve ops park görseli geri geldi. ☺️?? 

Hocam bu arada coming home-leaving home olayını kontrol etmedik. Önceden kapatıp açılıyordu, şimdi kontrol etmedim. Onada bir ara bakabilirsek sevinirim. Yada daimi aktif hale getirebilirsek bir ara sevinirim. Sadık hocamla konuşalım, uygun bir zamanda sizide rahatsız edebiliriz izniniz olursa. 
Şu sınavlarım geçsin istediğiniz herşeye bakarız Hocam. :)  

Merhaba arkadaşlar adaptasyon yapıldıktan sonra 6.5 inç için tuşlar ve ops park sensörü aktif olmaktadır

Geri
Üst Alt