Araç fiyatları daha ne kadar artacak

Egehan

Katılımcı Üye

İsim
Egehan
Merhaba arkadaşlar ,Aracımı artık değiştirmek istiyorum kmsinden ve aracın boş oluşundan dolayı. Bilmeyenler için (1.6tdi 2014 midlineplus 259 binde aracım) Geçen gün bir araç beğendim 1.2tsi comfortline manuel 80 bin civarı kmlerde 350 bin tl bandındaydı fiyatı, iletişime geçtim arkadaşla gelin bakalım araçlara dedi, Bugün fiyatı 365 bin tlye cıkarmış (galerici) bu fiyatlar daha ne kadar artıçak sizce ? Değiştirmek için beklemelimiyim ?
A074E15A-B94E-4D74-897E-0F3AEC9B547B.jpeg
Piyasa’nın özeti

Seneye bu zamanlara kalmadan en dolu Golf 8 1 milyon TL yi gececek.
Ayrica araç yok ve yatirim icin 3 - 4 tane alanlar da bayilerde...

Son düzenleme:
Hocam araç fiyatları artmıyor her geçen gün paramız değer kaybediyor. Sadece araç fiyatları artmıyor her ürüne günlük zam geliyor. Almadığım her şey için pişman oluyorum.
Hocam haklısınız ancak bakıyorum 1,2 gün önceki diğer aracın fiyatı zamlanmamış bu zamlanmış. Bu kadar serbest piyasa saçma.

Türk lirasinin deger kaybina alisigiz, alisik olmadigimiz Dövizinde deger kaybetmesi, araba fiyatlari artik sadece dövize endexli degil, euro-dolar enflasyonu, hammadde-parca-lojistik sorunlari var, durum cok kötü.

Yapilan en büyük hata, gecen sene araba su kadar euroydu, simdi de ayni euro olmasi gererktigi yönündeki inanislar.

1. Arabalar artik bize iskontolu gelmiyor, cünkü üretim kapasiteleri zaten düsük, bize niye ucuza satsinlar.
2. Firmalar iskontolu araba satmiyor, cünkü zaten araba yok, niye indirim yapsin.
3. Dövizin deger kaybi
4. Emtia fiyatlarinin ucmasi
5. Enerji fiyatlarinin tarihi yüksek seviyede olmasi
6.Transport-lojistik sorunlari ve maliyetlerinin artisi.

Gecen sene bayiden 39 bin euroya aldigim araba suan bayide 60 bin euro, kar mi ettim? hayir!!!

Araba almak isteyen acele etsin, arabanizi yenilemek istiyorsaniz cok dikkatli olun, dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmayin.

Merhaba arkadaşlar ,Aracımı artık değiştirmek istiyorum kmsinden ve aracın boş oluşundan dolayı. Bilmeyenler için (1.6tdi 2014 midlineplus 259 binde aracım) Geçen gün bir araç beğendim 1.2tsi comfortline manuel 80 bin civarı kmlerde 350 bin tl bandındaydı fiyatı, iletişime geçtim arkadaşla gelin bakalım araçlara dedi, Bugün fiyatı 365 bin tlye cıkarmış (galerici) bu fiyatlar daha ne kadar artıçak sizce ? Değiştirmek için beklemelimiyim ?
Ekli dosyayı görüntüle 58535
Piyasa’nın özeti
Hocam bugün Trakya üniversitesine birkaç cihaz için arızaya gittim (Biyomedikal) Dönüş yolunda hemen balkan yerleskesinin dibinde Renault yeri var. İçeri girip CLİO 5 OTOMATİK Boş line paket sordum 2 hafta önce ayni arabayi kuzene 375 e aldik mavi renk. Bugün aldığım fiyat ayin 18 e gelecek araba
435 bin ve bu ay %5 daha zam kesin gelecek dedi ortalama 30 bin daha koyun. Dedim ki hala araba kıtlığı varmi dediki TÜRKİYE DE KITLIK VAR BURADA ÜRETİLEN ARABALARİN İÇ PİYASAYA SATIŞI YOK HEPSİ YURTDIŞINA GİDİYOR. 5 AYDİR FULL PAKET CLİO GÖRMEDİM DİYOR 😂😂😂 Devlet baba cok kazanıyor diyor HAKLI büyükler buna çok kızgın araba getirmiyorlar diyor.

2021 ekim kasım aylarında 2015 model 1.2 tsi golf comfortline (ışık görüş ve sürüş konfor paketli) hatasız aracımız ekim aylarında 210 bin tl ye arayan soran bulamazken kasım ayına girer girmez 230-240 bandında telefonum susmadı. 235 bine anlaşıp ertesi gün (daha önceden alacağım aracı kesinleştirip kapora gönderip) 2018 model hatasız 39.000 km de ki leon fr a geçiş yaptım. Aldığımda fiyatı 283.000 tl idi. Malesef bugün piyasasında 550 - 600 bandında bir fiyat oluşumu var. Demem o ki niyetiniz var ise durmadan satıp alın. Ama satıp bekleyecekseniz en büyük hatalardan biri olcaktır. Şimdiden hakkınızda hayırlısı

Ekli dosyalar

• EA37DF62-1F0C-4090-A03B-8EE89F87A52D.jpeg
    EA37DF62-1F0C-4090-A03B-8EE89F87A52D.jpeg
    211.2 KB · Görüntüleme: 76
Otomobil ülkemizde enflasyon ve katma değer endeksli bir yatırım ve büyük bir kesim için gelir kaynağı olmuştur. Hayırlısı olsun. .

Türkiye'nin gidişatı inşallah ( iç kargaşasiz ) seçim olur. He değişim olur olmaz onu bilmem ama bir bilgisayar takilmaya başlayınca reset atilir bizim artık ülkeye format atmamiz lazim diye düşünüyorum... Yeni yönetim bu veya baskasi ne yapar bilmem ama tarafsız bir yargi ve tarafsız bir merkez bankasi dolari 7 liraya indirir ilk adımda. He faiz ne olur onu bilemem artık 🙂 Bu esnada belki fiyatlar biraz rölanti ye gelir. Yoksa mantıklı bir durum yok ülkede 450 bin liraya CLİO ALMAK akıl işi değil.

Sene 2012 sonları, B segment araçlar markaya göre 25 bin 30 bin civarı. Golf 7 42.800 tl başlangıç fiyatı...

100.000 TL'lik araçlara yuh oha o kadar parayı kim veriyor falan derdik.

Daha 10 sene geçmeden, 10 katına çıktı ve geçti fiyatlar. Sene sonuna bu hızla giderse yüzde 50 diyorum ben. Yani 400 binlik araç 600 bin...

Geri
Üst Alt