Far Aydınlatması

İsim
mehmet
Herkese hayırlı forumlar hayırlı ramazanlar.

Arkadaşlar ben taiwan malı çift J led far satın aldım bir kaç gün önce ama aydınlatmasından hiç memnun değildim. Bu gün ampulleri değiştirdim ama şöyle bir sıkıntı ile karşılaştım

Sağ aydınlatma yine ele alınır fena değil ama sol far çok kötü ilk fotoğraf kısalar ikinci fotoğraf uzunlar.

Sol far aydınlatması resmen yok gibi bişey bu sorun neden oluyordur acaba ampulden midir yoksa merceklerden mi anlayamadım. Bilen yardımcı olursa cok sevinirim.
3C8CFFFA-E284-4AAE-9E7A-C8915B7D79DB.jpeg47E0CDE3-6DB5-43EE-98AF-1292F7EC99E5.jpeg

@mehmetciifci aldığınız farın Xenon ampül uyumu varsa., en iyi aydınlatmayı Xenon ampülden elde edersiniz., bu konuda Bülent hocam haklı.,

Eğer farlar Xenon uyumlu ise Philips yerine Osram marka daha iyi tercih olur., Philips marka Xenon ampüllerin çakması çok olur. piyasadaki Philips marka xenon ampüllerinin %90 sahtedir., ancak Osram 'da kendi sitesinden (%100 doğruluk ile) orjinallik sorgulaması yapılabliyor.
Evet philipsde öyle bir sıkıntı var hocam, osram bakmaya calısacağım ama bütçe biraz sıkıntılı.

Upvote 0
Fark gerçekten harika Bülent abi

Bahsettiğiniz ampul sanırım bu;

https://ty.gl/tehmvr5aw8
Philips marka Xenon ampüünü 250 tl.ye orjinal olarak bulursanız., haber verin ben de kendime 1 koli alayım :)

Orjinal bir Xenon ampülünün tanesini 600-650 tl.den aşşağı bulamazsınız.,

Not: şayet Xenon takarsanız ampülün üzerine leğimli olan (çubuk şeklinde kablonun) aşşağıya bakması gerekir.!

Yeni Işık Otomotiv (Osram yetkili satıcıs)ı;

Osram Xenarc Original D1S https://www.trendyol.com/osram/d1s-...123693&filterOverPriceListings=false&sav=true

Osram Xenarc Classic D1S
(bütçe odaklı ekonomik versiyon) https://www.trendyol.com/osram/d1s-...123693&filterOverPriceListings=false&sav=true

Upvote 0
Herkese hayırlı forumlar hayırlı ramazanlar.

Arkadaşlar ben taiwan malı çift J led far satın aldım bir kaç gün önce ama aydınlatmasından hiç memnun değildim. Bu gün ampulleri değiştirdim ama şöyle bir sıkıntı ile karşılaştım

Sağ aydınlatma yine ele alınır fena değil ama sol far çok kötü ilk fotoğraf kısalar ikinci fotoğraf uzunlar.

Sol far aydınlatması resmen yok gibi bişey bu sorun neden oluyordur acaba ampulden midir yoksa merceklerden mi anlayamadım. Bilen yardımcı olursa cok sevinirim.
Ekli dosyayı görüntüle 56816Ekli dosyayı görüntüle 56817
taktığınız ampul tipinin doğru olduğuna eminmisiniz ? yada ampullerin yerine tam oturduğundan ? Daha önce mk5 aracımda yanlış ampul olduğu için tam oturmamıştı ve buna benzer yamuk bi aydınlatma çizgisi oluşmuştu. Doğru ampulle 360 ledin performansı iyidir ben 4 senedir 360 led kullanıyorum önceki mk5 te de mk7 de de memnunum.

Upvote 0
Philips marka Xenon ampüünü 250 tl.ye orjinal olarak bulursanız., haber verin ben de kendime 1 koli alayım :)

Orjinal bir Xenon ampülünün tanesini 600-650 tl.den aşşağı bulamazsınız.,

Not: şayet Xenon takarsanız ampülün üzerine leğimli olan (çubuk şeklinde kablonun) aşşağıya bakması gerekir.!

Yeni Işık Otomotiv (Osram yetkili satıcıs)ı;

Osram Xenarc Original D1S https://www.trendyol.com/osram/d1s-...123693&filterOverPriceListings=false&sav=true

Osram Xenarc Classic D1S (bütçe odaklı ekonomik versiyon) https://www.trendyol.com/osram/d1s-...123693&filterOverPriceListings=false&sav=true
Umarım aldığım yerde vardır bunlar, eğer yoksa internetten sipariş edip bekleyeceğim mecbur.

Osram bildiğim kadarı ile iyi bir marka montaj İçin İstanbul’da anlayan birini bulmak lazım.

Teşekkür ederim direk ampülün adresini atmak bana çok yardımcı oldu hocam varolun.

Upvote 0
taktığınız ampul tipinin doğru olduğuna eminmisiniz ? yada ampullerin yerine tam oturduğundan ? Daha önce mk5 aracımda yanlış ampul olduğu için tam oturmamıştı ve buna benzer yamuk bi aydınlatma çizgisi oluşmuştu. Doğru ampulle 360 ledin performansı iyidir ben 4 senedir 360 led kullanıyorum önceki mk5 te de mk7 de de memnunum.
Ben de kararsız kaldım montaj yapan adam acaba yanlış mı taktı diye düşündüm, yarın ampülü 360 ile değiştireceğim ayar da yapılacak ondan sonra Bakalım nasıl olacak umarım çözülür farı değişmek zorunda kalmam.

Upvote 0
Bir sorum daha var maruz görün. İşaretlediğim kısımda aydınlatma olmuyor mu?

Bende yanmıyor orası mesela sellektör yaparken bile kısa farların olduğu bölümden yapıyor sellektörü.
E4614AAC-0B51-4D3D-AFAD-3504657EDDDC.jpeg

Upvote 0
Ben de kararsız kaldım montaj yapan adam acaba yanlış mı taktı diye düşündüm, yarın ampülü 360 ile değiştireceğim ayar da yapılacak ondan sonra Bakalım nasıl olacak umarım çözülür farı değişmek zorunda kalmam.
Valla yanlış bilmiyorsam replika J farlarda D2s ampul kullanılıyor. Belki farklı bi ampul takılmış olabilir o yüzden de oturmamış olabilir. 360 led takan herkes memnun etrafımda umarım sizinde işinizi görür far değişimine gerek kalmaz

Upvote 0
Uzunlar dediğiniz gibi kısalar da perde var (hatta sesini duyarsınız) hareket ederek kısaları uzun yapıyor.

O işaretlediğiniz kısımda da led oluyor aslında. Fabrikasyon geliyor diye biliyorum. Uzunları yaktığımızda burası da yanıyor. Ama katkısı ne kadar var emin değilim. Görüntü olarak tamamlaması adına gerekli

Upvote 0
Uzunlar dediğiniz gibi kısalar da perde var (hatta sesini duyarsınız) hareket ederek kısaları uzun yapıyor.

O işaretlediğiniz kısımda da led oluyor aslında. Fabrikasyon geliyor diye biliyorum. Uzunları yaktığımızda burası da yanıyor. Ama katkısı ne kadar var emin değilim. Görüntü olarak tamamlaması adına gerekli
Anladım benim uzunları yakınca da yanmıyor da orası o yüzden merak ettim

Upvote 0

Montajı ve kodlamayı , ve kısalara led takmayı aldığınız yer mi yapmıştı?

Benimki hazır gelmişti gerçi forumdan bir arkadaşımızdan almıştım.

İlk taktığım zamandan fotoğrafını buldum.
IMG_20220412_002207.jpg
Bu fotoda kodlama yok daha o yüzden J ler yanmıyor.

Ama sizin işaretlediğiniz yerin yandığını farkedersiniz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt