Far Aydınlatması

İsim
mehmet
Herkese hayırlı forumlar hayırlı ramazanlar.

Arkadaşlar ben taiwan malı çift J led far satın aldım bir kaç gün önce ama aydınlatmasından hiç memnun değildim. Bu gün ampulleri değiştirdim ama şöyle bir sıkıntı ile karşılaştım

Sağ aydınlatma yine ele alınır fena değil ama sol far çok kötü ilk fotoğraf kısalar ikinci fotoğraf uzunlar.

Sol far aydınlatması resmen yok gibi bişey bu sorun neden oluyordur acaba ampulden midir yoksa merceklerden mi anlayamadım. Bilen yardımcı olursa cok sevinirim.
3C8CFFFA-E284-4AAE-9E7A-C8915B7D79DB.jpeg47E0CDE3-6DB5-43EE-98AF-1292F7EC99E5.jpeg

Herkese hayırlı forumlar hayırlı ramazanlar.

Arkadaşlar ben taiwan malı çift J led far satın aldım bir kaç gün önce ama aydınlatmasından hiç memnun değildim. Bu gün ampulleri değiştirdim ama şöyle bir sıkıntı ile karşılaştım

Sağ aydınlatma yine ele alınır fena değil ama sol far çok kötü ilk fotoğraf kısalar ikinci fotoğraf uzunlar.

Sol far aydınlatması resmen yok gibi bişey bu sorun neden oluyordur acaba ampulden midir yoksa merceklerden mi anlayamadım. Bilen yardımcı olursa cok sevinirim.
Ekli dosyayı görüntüle 56816Ekli dosyayı görüntüle 56817
Far ayarı yapılması lazım hocam. Bir de led 360 alın mercekli fara takılacak tek ürün bence. Fotoğrafta ne kadar belli bilmiyorum ama düz çizgiyi yakalamanız lazım ortalara doğru hafif çıkıntı olur sonra yine çizgi düz devam eder onu yakaladığınız anda oynamayın.

Ekli dosyalar

• 2748C3E7-C873-451E-8582-0079B2FE624C.png
    2748C3E7-C873-451E-8582-0079B2FE624C.png
    863.3 KB · Görüntüleme: 26
Upvote 0

Far ayarı yapılması lazım hocam. Bir de led 360 alın mercekli fara takılacak tek ürün bence. Fotoğrafta ne kadar belli bilmiyorum ama düz çizgiyi yakalamanız lazım ortalara doğru hafif çıkıntı olur sonra yine çizgi düz devam eder onu yakaladığınız anda oynamayın.
Yanlış anlamadıysam o ayarı yapmak için farı söküp ampulü ayarlamak gerekiyor değil mi? Ampulü çevire çeviren.

Upvote 0
Yanlış anlamadıysam o ayarı yapmak için farı söküp ampulü ayarlamak gerekiyor değil mi? Ampulü çevire çeviren.
Hayır., ampülü çevirmek derken demek istedikleri şey; ampülün konumunu merceğe daha iyi yansıması için çevirin diyorlar., far ayarı denilen şey far ayar makinesi ile yapılır.! Öyle ışıkları yaktım duvara yansıttım şeklinde ayar yapmaya çalışanlar ayar yaptıklarını zanneder ama sadece kendisini kandırır., far ayar makinesi olmadan ayar yapmanın mümkünatı yoktur. önce ampüldeki ledlerin konumunu sağa ve sola bakacak şekilde çevirmeniz lazım., sonrasında da sanayide far ayar cihazı ile far ayarı yaptırmanız lazım.!

Ve far ayarı yapılmadan önce ilk başta motoru rolantide çalıştırıp, sonra farları açıp öncelikle far yükseklik ayarını (sıfır konumuna) alıp., sonrasında far ayarı yapılmalıdır.!

Upvote 0
Hayır., ampülü çevirmek derken demek istedikleri şey; ampülün konumunu merceğe daha iyi yansıması için çevirin diyorlar., far ayarı denilen şey far ayar makinesi ile yapılır.! Öyle ışıkları yaktım duvara yansıttım şeklinde ayar yapmaya çalışanlar ayar yaptıklarını zanneder ama sadece kendisini kandırır., far ayar makinesi olmadan ayar yapmanın mümkünatı yoktur.
Çok teşekkür ederim hocam, ilk işim müsait zamanımda ayarı yaptırıp buraya fotoğraf paylaşmak olacak sonraki adımı oradan sonra göreceğiz.

Umarım sorun ayar veya ampulden kaynaklıdır, malum bu fiyatlarda far almak zor iş :))

Upvote 0
Çok teşekkür ederim hocam, ilk işim müsait zamanımda ayarı yaptırıp buraya fotoğraf paylaşmak olacak sonraki adımı oradan sonra göreceğiz.

Umarım sorun ayar veya ampulden kaynaklıdır, malum bu fiyatlarda far almak zor iş :))
Rica ederim.,
Far ayarı öncesi sizin yapmanız gereken hazırlıklar;

Önce ampüldeki ledlerin konumunu (sağa ve sola bakacak) şekilde çevirmeniz lazım., Yani ampüldeki led 'ler (yukarı ve aşşağı) konuma bakmaması lazım..!! Sonrasında da sanayide far ayar cihazı ile far ayarı yaptırmanız lazım.!

Ve far ayarı yapılmadan önce ilk başta motoru rolantide çalıştırıp, sonra farları açıp öncelikle far yükseklik ayarını (sıfır konumuna) alıp., sonrasında far ayarı yapılmalıdır.! ve far ayarı yaptırmadan önce yakıt deponuz %70-80 arası dolu olsun.

Bunları yaptırdıktan sonra halaa aydınlatmada iyileşme olmaz ise arkadaşların dediği gibi 360 derece led ampüllerden almanız lazım., hatta bana göre en baştan 360 derece led ampül almak daha mantıklı olur., sonra tekrardan 2. kez far ayarı ücreti vermemiş olursunuz.

Upvote 0
@mehmetciifci Ben led360 kullanıyorum, tavsiye ederim.
Bugun aldım daha ampul, umarım aldığım yerde vardır 360 , değişim yaparlar insallah. Eğer değişim yapmazlar ise 360 alacağım yine mecbur fakat bugün aldıklarımı da forumda ihtiyacı olan bir arkadaş olursa hediye ederiz.

Sağolun Furkan hocam destek için

Upvote 0
Rica ederim.,
Far ayarı öncesi sizin yapmanız gereken hazırlıklar;

Önce ampüldeki ledlerin konumunu (sağa ve sola bakacak) şekilde çevirmeniz lazım., Yani ampüldeki led 'ler (yukarı ve aşşağı) konuma bakmaması lazım..!! Sonrasında da sanayide far ayar cihazı ile far ayarı yaptırmanız lazım.!

Ve far ayarı yapılmadan önce ilk başta motoru rolantide çalıştırıp, sonra farları açıp öncelikle far yükseklik ayarını (sıfır konumuna) alıp., sonrasında far ayarı yapılmalıdır.! ve far ayarı yaptırmadan önce yakıt deponuz %70-80 arası dolu olsun.

Bunları yaptırdıktan sonra halaa aydınlatmada iyileşme olmaz ise arkadaşların dediği gibi 360 derece led ampüllerden almanız lazım., hatta bana göre en baştan 360 derece led ampül almak daha mantıklı olur., sonra tekrardan 2. kez far ayarı ücreti vermemiş olursunuz.
Hocam değerli yorumunuz ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim tekrardan. Dediklerinizi yapıp son durumu paylaşacağım fakat Furkan hocamın önerdiği 360 led alırsam sanırım ampulleri çevirmeme gerek kalmaz diye düşündüm doğru mudur?

Upvote 0
Hocam değerli yorumunuz ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim tekrardan. Dediklerinizi yapıp son durumu paylaşacağım fakat Furkan hocamın önerdiği 360 led alırsam sanırım ampulleri çevirmeme gerek kalmaz diye düşündüm doğru mudur?
(bildiğim kadarıyla) 360led alınca ampülleri çevirmeye gerek kalmıyor., bunu @HONEY ve @Furkan dostlarımız daha iyi bilir. :)

Upvote 0
Araya giriyorum :)

Led 360 taktik arkadasa onda cevirerek en uygun far cizgisi performans almistik

Belki siz cevirmeden de denk gelebilir en iyi noktasal aydinlatmasi

Upvote 0

Philips xenon 4300k

Ayni yer ayni karanlık ortam benim tercihim xenon 4300k
@mehmetciifci aldığınız farın Xenon ampül uyumu varsa., en iyi aydınlatmayı Xenon ampülden elde edersiniz., bu konuda Bülent hocam haklı.,

Eğer farlar Xenon uyumlu ise Philips yerine Osram marka daha iyi tercih olur., Philips marka Xenon ampüllerin çakması çok olur. piyasadaki Philips marka xenon ampüllerinin %90 sahtedir., ancak Osram 'da kendi sitesinden (%100 doğruluk ile) orjinallik sorgulaması yapılabliyor.

Upvote 0

Geri
Üst Alt