Far Aydınlatması

İsim
mehmet
Herkese hayırlı forumlar hayırlı ramazanlar.

Arkadaşlar ben taiwan malı çift J led far satın aldım bir kaç gün önce ama aydınlatmasından hiç memnun değildim. Bu gün ampulleri değiştirdim ama şöyle bir sıkıntı ile karşılaştım

Sağ aydınlatma yine ele alınır fena değil ama sol far çok kötü ilk fotoğraf kısalar ikinci fotoğraf uzunlar.

Sol far aydınlatması resmen yok gibi bişey bu sorun neden oluyordur acaba ampulden midir yoksa merceklerden mi anlayamadım. Bilen yardımcı olursa cok sevinirim.
3C8CFFFA-E284-4AAE-9E7A-C8915B7D79DB.jpeg47E0CDE3-6DB5-43EE-98AF-1292F7EC99E5.jpeg

Arkadaşlar ben taiwan malı çift J led far satın aldım bir kaç gün önce ama aydınlatmasından hiç memnun değildim. Bu gün ampulleri değiştirdim ama şöyle bir sıkıntı ile karşılaştım

Sağ aydınlatma yine ele alınır fena değil ama sol far çok kötü ilk fotoğraf kısalar ikinci fotoğraf uzunlar.

Sol far aydınlatması resmen yok gibi bişey bu sorun neden oluyordur acaba ampulden midir yoksa merceklerden mi anlayamadım. Bilen yardımcı olursa cok sevinirim.
Ekli dosyayı görüntüle 56816Ekli dosyayı görüntüle 56817
Bende yeni taiwan yaptırdım ampul olarak photon dan memnun kaldım

Upvote 0
Ben de photon marka taktırdım da işte böyle bir sorun oldu, hangi modeli tam yazabilir misin olmadı internetten sipariş edeyim tekrar @ugur.dogan

Upvote 0

Ekli dosyayı görüntüle 56816Ekli dosyayı görüntüle 56817
Far ayarı yaptıktan/yaptırdıktan sonra tekrar bakmak lazım ama aydınlatma çizgisinin yay şeklinde olması garip geldi bana.

Upvote 0
Far ayarı yaptıktan/yaptırdıktan sonra tekrar bakmak lazım ama aydınlatma çizgisinin yay şeklinde olması garip geldi bana.
Bu işi bilecek çözecek işin ehli Furkan hocamdır demiştim bende. Bana nasıl bir tavsiyeler verebilirsin hocam bana da çok garip geliyor duruşu

Upvote 0
Bu işi bilecek çözecek işin ehli Furkan hocamdır demiştim bende. Bana nasıl bir tavsiyeler verebilirsin hocam bana da çok garip geliyor duruşu
Estağfirullah hocam, benim bilgim kumsalda bir kum tanesi...

Ben kendi far ayarımı kendim yapmıştım, aşağıdaki videoyu referans alarak. İlk olarak doğru far ayarı yapmayı deneyin derim.

Sorun çözülmezse ampul değişirsiniz, yine çözülmezse farda bir problem var denilebilir bence.

Upvote 0
Estağfirullah hocam, benim bilgim kumsalda bir kum tanesi...

Ben kendi far ayarımı kendim yapmıştım, aşağıdaki videoyu referans alarak. İlk olarak doğru far ayarı yapmayı deneyin derim.

Sorun çözülmezse ampul değişirsiniz, yine çözülmezse farda bir problem var denilebilir bence.
Bilgileriniz hepimiz için faydalı olmuştur ve olmaya devam edecek şüphesiz Furkan hocam varolun.

Ben farlarda bir sıkıntı olabileceğini düşünüyorum ki eğer farda bir sıkıntı varsa bu sorun mercekten mi kaynaklıdır yoksa beyinsel mi acaba?

Upvote 0
@forzaGilles hocam bu konuda daha işe yarar bilgiler verebilir bence, onun bilgisine de başvuralım.
Çözümü basit sanayide far ayarı yapılması lazım., far ayarı sonrası halaa aydınlatması kötüyse yapıcak pek bişey kalmıyor., replika far sonuçta., üst düzey bir aydınlatma beklememek lazım. ne kadar ekmek o kadar köfte misali malesef., hiç bir şey orjinalinin yerini tutmaz., her zaman söylerim görsellik -->işlevsellikten daha önemli değildir @mehmetciifci

Upvote 0
Bilgileriniz hepimiz için faydalı olmuştur ve olmaya devam edecek şüphesiz Furkan hocam varolun.

Ben farlarda bir sıkıntı olabileceğini düşünüyorum ki eğer farda bir sıkıntı varsa bu sorun mercekten mi kaynaklıdır yoksa beyinsel mi acaba?
Far ayarından sonra da aydınlatma çizgisi böyle yay şeklinde olursa bence merceklerde bir sıkıntı vardır.

Ben replika farlarımın aydınlatmasından memnunum. Orijinal mercekli gibi aydınlatmıyordur ama halojen fardan kat kat iyi.

Son düzenleme:
Upvote 0

Geri
Üst Alt