Uzun ve zorlu bir süreçten sonra sonunda bir Golf 7 sahibi olup aranıza katıldım.

Tabii, focus aracım vardı 2013 model ama kazası değişeni boldu maşallah uygun bi fiyata verdim sonrasında golften başka birşey bakmadım 2 hafta boyunca kafaya koymuştum. 16 model 74 binde comfort paket ( ışık veya sürüş konfor paket yok ). 1.4 125 lik 74 binde sol yanda 3 parça boyalı (tamponlarda boya yok) 303 bine vavacarstan aldım. Uygun mu pahalı mı bilmiyorum ancak yaz dönemi gelmeden araçlar arasındaki makas daha fazla açılmasın diye alayım bitsin dedim. Bu arada Vavacars ile ilgili sorularınız olursa da yanıtlayabilirim teşekkürler
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Yağını alınca değiştirmişsinizdir sanırım. Naçizane birkaç tavsiye;

-Tercihen orjinal parça yada OEM filtre ve yedek parça kullanın.

-Dışarda bakım yaptıracaksanız eğer; aracın yağ hacmi 4 lt'dir. 4 lt lik bidon alıp ustanın direkt boşaltmasına izin vermeyin. 3.9 lt koysun sonra arabayı kullanıp gerekirse ufak eklemelerle ideal seviyesine getirin (yağ boşaltığında her zaman motorun içinde belli bir miktar kalıyor!)

-Yağ değişiminde ideal olarak 7500 km geçmeyin. Aracın geçmiş bakımları eğer 15.000 km de bir yapıldıysa ilk yağınızı 3000 km sonrakini 5000 km yaparak biraz motor yağ kanallarında ve özellikle piston yağ sekmanlarında muhtemel kirliliğin önüne geçmeye çalışabilirsiniz.

Tekrardan iyi günlerde...

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Yağını alınca değiştirmişsinizdir sanırım. Naçizane birkaç tavsiye;

-Tercihen orjinal parça yada OEM filtre ve yedek parça kullanın.

-Dışarda bakım yaptıracaksanız eğer; aracın yağ hacmi 4 lt'dir. 4 lt lik bidon alıp ustanın direkt boşaltmasına izin vermeyin. 3.9 lt koysun sonra arabayı kullanıp gerekirse ufak eklemelerle ideal seviyesine getirin (yağ boşaltığında her zaman motorun içinde belli bir miktar kalıyor!)

-Yağ değişiminde ideal olarak 7500 km geçmeyin. Aracın geçmiş bakımları eğer 15.000 km de bir yapıldıysa ilk yağınızı 3000 km sonrakini 5000 km yaparak biraz motor yağ kanallarında ve özellikle piston yağ sekmanlarında muhtemel kirliliğin önüne geçmeye çalışabilirsiniz.

Tekrardan iyi günlerde...
Tamamdır bunları dikkate alacağım saolun.

Hoş geldiniz. Hayırlı olsun.

Vavacars tecrübenizi baştan sona merak ediyorum
Tabi hemen tüm tecrübelerimi aktarıyorum;

*Öncelikle çalışma şekilleri oldukça avrupai, yani yurtdışında araç alım satım yapan kişiler araçların 360 derece videosunu ve fotoğraflarını çekiyor. tırnak kadar çizik vuruk boya atması ezik gibi şeylerin hepsi rapor ediliyor. Beni bu çalışma şekli ve şeffaflık etkiledi. Güven hissi oluşturdu.

*Araçlar öncelikle kendi sitelerinde yayınlanıyor ve eğer rezerve edilmezse bir iki gün içerisinde sahibindende de yayınlanıyor. Kesinlikle öncelikli olarak site takip edilmeli.

*Aracı beğenirseniz rezerve etmeniz gerekiyor site üzerinden dilerseniz müşteri temsilcilerini ararsınız size nasıl yapacağınızı gösteriyorlar

*Araç rezervasyon bedeli 2000 TL bu bedel araç ücretine dahil yani extra bir bedel değil

*aracı rezerve ettikten sonra kalan miktarı yatırmanız için araç tam 1 gün boyunca size ayırtılıyor ama müşteri temsilcilerini arayıp ek süre istediğinizde genelde 2 güne kadar uzatıyorlar

*Eğer aracı almaktan vazgeçerseniz rezervasyon bedeli maksimum 2 iş günü içerisinde kartınıza iade ediliyor hiçbir kesintiye uğramadan ( ben ne olur ne olmaz diye 2 araç rezerve etmiştim daha sonra detaylı karar vermek için)

*Kararınız net ise sonraki işlemler için müşteri hizmetlerini arıyorsunuz ve size site üzerinden araç alım işlemine devam et sekmesine yönlendiriyor

*Bu noktada karşınıza aracınızın referans kodu, paranın yatırılacağı IBAN ve hesap no, kimin adına yatırılacağı yazıyor ( bu kısım çok önemli buranın ekran görüntüsünü alın çünkü EFT bazen başarısız olabiliyor tekrar denemeniz için bilgileri kaydedin )

*Sadece ama sadece aracın tam bedeli kadar para yatırmanız isteniyor 1TL fazla veya eksik yatırırsanız işlem geçersiz sayılıyor ve para size iade ediliyor

*EFT veya Havale açıklamasına ise sadece ama sadece size verilen 6 haneli referans kodunu yazmanız isteniyor ( yoksa yine işlem başarısız olur para iade edilir )

*Aracı kurum olarak iyzico elektronik para hizmetleri kullanılıyor bu kadar hassas olunmasının sebebi bu

*Tutar yatırıldıktan sonra Vavacars'a vekalet veriyorsunuz vekalet örneğini size mail atıyorlar. Siz de verdiğiniz vekaleti mail atıyorsunuz aynı iş günü içerisinde araç sizin adınıza alınıyor.

*Kasko ve sigorta işlemleri için size ruhsat mail olarak gönderiliyor

*Ardından araç teslimat süreci başlıyor. Dİlerseniz kapınızın önüne cam kasalı kamyonet ile bile teslim ediliyor. Biz kendimiz teslim almak istedik

* İşin en can sıkıcı noktası bu çünkü aracı en erken 6 gün sonra teslim alabiliyorsunuz daha erken vermiyorlar

*6 Gün sonra Başakşehir/Kayaşehir Deposuna teslim almak için gittik aracı dedikleri gibi tertemiz teslim ettiler.

*Ama aracın bakımına 1700 km kaldığını gösterdim. dedim hani sitenizde araçlarımızın yakın tarihte bakım yapıldığına emin olabilirsiniz diyordunuz. dediler ki araç bizdeyken bakım ışığı yanmazsa yapmıyoruz. Orda çok canım sıkıldı buna

*Onun haricinde bir sorun yaşamadık aracın yanında denilenin harici bir durumla karşılaşmadık genel olarak memnun kaldım diyebilirim sadece bakım olayı ve 6 gün sonra vermeleri benim için keyifsizdi

Çok teşekkürler ayrıntılı açıklamalar için. Tekrar hayırlı olsun.

Herkese merhabalar ilk kez böyle bir foruma üye oldum. Golf 7'nin bendeki bu etkisi pek çok konuda ilkleri yaşatacak gibi duruyor. Her neyse aracı satın almadan önce neredeyse golf 7 ile ilgili açılan her konu başlığını okudum ve araca yapacağım şeylerin kafamda planını yaptım. Oldukça bilgiye aç birisi olarak aranıza katıldım. Bilimsel verilerin, istatistiklerin gücüne ve güvenilirliğine oldukça bağlı, fizik kurallarına saygı duyan :) otomobilci bir ruhum var. Umarım zor şartlarda elde ettiğim aracımı sizlerle fikir alışverişi yaparak ve öğrenerek en iyi kondüsyonunda tutabilirim. Bu arada aracım 16 model 1.4 tsi manuel. Otomatik 1.2 de alabilirdim fakat istanbulda olmama rağmen petrolhead'lik ağır geldi. Tamam belki biraz da arkada bağımsız süspansiyon oluşu beni cezbetmiş olabilir.

Geri
Üst Alt