Led farlar ile muayeneden geçtik

omurkadir

Katılımcı Üye

İsim
Ömür
Arkadaşlar aracımda ön ve arka farlar kayar sinyalli sonradan takma replika diye tabir edilenlerden. İçerisinde led 360 ve sislerde led ampüller ile tüvtürk muayeneden sorunsuz geçti.
Bazen bu konuyu merak edip soranlar oluyor diye paylaşmak istedim.
Yan camlar da filmli bir sıkıntı yok. Hafif kusurlu geçiyor.
Selektörde sislerin yanması özelliğini ne olur ne olmaz diye kapatmıştım.

Bu arada motor no okunamıyor, far ayarı hatalı, park lambaları fonksiyonunu yerine getiremiyor gibi aslında olmayan hafif kusurları fiks yazıyorlar. hiç tartışmadım çıktım.
Fiyat 507tl, egzos 110tl

Arkadaşlar aracımda ön ve arka farlar kayar sinyalli sonradan takma replika diye tabir edilenlerden. İçerisinde led 360 ve sislerde led ampüller ile tüvtürk muayeneden sorunsuz geçti.

Bu arada motor no okunamıyor, far ayarı hatalı, park lambaları fonksiyonunu yerine getiremiyor gibi aslında olmayan hafif kusurları fiks yazıyorlar. hiç tartışmadım çıktım.
Fiyat 507tl, egzos 110tl
Selektör sis Hafif kusur olarak geçiyor
Kusur No:5.2.4(Aydınlatma Lambaları: bir aydınlatma sistemi çalıştığında diğerini etkilemesi)

Led geçiyor hocam zaten xenonla geçirmek dert onu :)

Selektörde sislerin yanması özelliğini ne olur ne olmaz diye kapatmıştım. ( Ozaman geçmezdi iyi yapmışsın kapatarak)

Fiyat 507tl, egzos 110tl

hayırlı olsun ledler geçiyor zaten onda sıkıntı yok far uzun sis sıkıntısız...

ben de mk7.5 varken hem j ler ile hem de orjinal farda led ampüller ile muayeneden geçtim. Paylaştığımız konularda olması gerek.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Farlarınızda mercek varsa sorun çıkarmıyorlar diye biliyoruz, sizde mercek var mıydı?
Led olunca mercek olsun olmasın farketmiyor geçiyor hocam.

Xenonların geçmesi için mercek, otomatik far yükseklik ayarı ve far yıkama tesisatı olması gerekiyordu.

Selektörde sislerin yanması özelliğini ne olur ne olmaz diye kapatmıştım. ( Ozaman geçmezdi iyi yapmışsın kapatarak)

Selektörde sis farı yanması olumsuz etkilemiyor hocam, geçen sene ve bu sene iki farklı araçta da muayeneden geçtim. Şubat 2021 - Şubat 2022

@Kysr038 Merceksizde geçiyorsa kötüymüş merceksiz led ve xenon ampuller karşıdan gelenlerin gözünü çok alıyor. Benim eskiden astra h kasa aracım vardı farları orjinal bi-xenon du fakat sonradan takmaydı otomatik far yükseklik ayarı yok diye kalmıştım muayeneden. Sislerin sellektörlerle yanması hafif kusursa bende kapatmayayım bu sene muayenem var.

Fiyat 507tl, egzos 110tl
10 gün önce bende aracıma muayene yaptırdım ☺️ aynı hafif kusurları benim aracım içinde yazmışlar bende tartışmadım çıktım gittim dediğiniz gibi herkese aynı şeyleri yazıp geçiyorlar anlaşılan

Ben de bugün osramlarla muayeneden geçtim
Motor numarası okunamıyormuş(bugün bunun için resmen kavga ettim gel bakalım hangi numarasını okuyamadın diye :) )
Cam filmi
2 adet reflektör olmadığından yedim.(bunu ilk kez gördüm)

Ekli dosyalar

• 4DB7EC3E-87E1-42AC-9709-CFD027B4122B.jpeg
    4DB7EC3E-87E1-42AC-9709-CFD027B4122B.jpeg
    209.9 KB · Görüntüleme: 27
  • DCCA292F-128E-4414-B1A3-7DDF33DC0D36.jpeg
    DCCA292F-128E-4414-B1A3-7DDF33DC0D36.jpeg
    109.4 KB · Görüntüleme: 29
Ben de bugün osramlarla muayeneden geçtim
Motor numarası okunamıyormuş(bugün bunun için resmen kavga ettim gel bakalım hangi numarasını okuyamadın diye :) )
Cam filmi
2 adet reflektör olmadığından yedim.(bunu ilk kez gördüm)
Motor no yu gösterdiniz kör göze., peki buna rağmen değiştirmedi mi?

Utanma olsa onu yazmazdı zaten abi değiştiremeyiz hafif kusur birşey olmaz diye pişkinlik yaptı :) Sırf muayeneye gireceğim diye aracı yetkili serviste bakıma soktum ve cam filmi dışında bir problem çıkmayacak dediler :)))

bence motor no motorun alt kısımlarda çakılı olduğundan oralara girip bakmak yerine okunamadı deyip hafif kusurlu yazıyorlar.
yılla evvel Rusyada araç muayene istasyonunda gördüğüm: memur elinde uzun teleskobik çubukla(ucu aynalı) ışık tutarak okuyor motor no yu, bulamazsa geçemiyorsun muayeneden. o işi yıllardır yaptıklarından zaten hangi aracın neresinde olduğunu iyi biliyorlar…

bence motor no motorun alt kısımlarda çakılı olduğundan oralara girip bakmak yerine okunamadı deyip hafif kusurlu yazıyorlar.
yılla evvel Rusyada araç muayene istasyonunda gördüğüm: memur elinde uzun teleskobik çubukla(ucu aynalı) ışık tutarak okuyor motor no yu, bulamazsa geçemiyorsun muayeneden. o işi yıllardır yaptıklarından zaten hangi aracın neresinde olduğunu iyi biliyorlar…
Golf ‘ler de motor no kaputu açınca rahatlıkla görülebilecek bir konumda hocam

Geri
Üst Alt