Bagaj ipini tutan plastik parça koptu

Musdi

Üye
İsim
Mustafa
Arkadaşlar merhaba,
Bagaj ipinin bağlı olduğu küçük plastik parça koptu. Bu parçayı nereden temin edebilirim? Servis 1300 + işçilik istedi yaptırmadım. Parçayı bulup kendim takacağım. Sağ taraf. Parçanın adı tam olarak nedir bilen var mıdır? sehir İstanbul Avrupa yakası. IMG_20220210_160856.jpg

Ekli dosyalar

• IMG-20220210-WA0009.jpg
    IMG-20220210-WA0009.jpg
    187.8 KB · Görüntüleme: 73
Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşlar merhaba,
Bagaj ipinin bağlı olduğu küçük plastik parça koptu. Bu parçayı nereden temin edebilirim? Servis 1300 + işçilik istedi yaptırmadım. Parçayı bulup kendim takacağım. Sağ taraf. Parçanın adı tam olarak nedir bilen var mıdır? sehir İstanbul Avrupa yakası. Ekli dosyayı görüntüle 54832
O parçayı dışarda bulamazsınız çünkü ipi tutan öyle bir parça yoktur., ipi tutan o küçük plastik kısım komple büyük plastik trim parçası ile bir bütün halindedir., o sebebten cam çerçevesindeki o büyük parçanın komple değişmesi gerekiyor., parça kaybolmadıysa sanayide plastiği ısıtıp kaynak yapan yerler var., veya çıkmacılardan sağ taraftaki trim parçasının çıkmasını alabilirsiniz., diğer seçenek olarak serviste yaptırırsanız yedek parça ve işçilikte aracınızın yaşına göre (%15-30 arası) yedek parça ve işçilikte zubizu indirimi yaparlar.

Diğer modellerin pimi alınıp alt kısmı kesilerek yapıştırılabilir oraya. Plastiğe kaynatırsanız daha da sağlam olmuş olur. Almadan önce kafa kısmı büyüklüğü satıcıya sorulmalı. Diğer tarafınkini ölçüp yaklaşık aynı olanı alabilirsiniz.

https://www.trendyol.com/oem/audi-a1-q2-bagaj-pandizot-aski-ipi-pimi-1m6867574a-p-50115673

4_org_zoom.jpg

Arkadaşlar merhaba,
Bagaj ipinin bağlı olduğu küçük plastik parça koptu. Bu parçayı nereden temin edebilirim? Servis 1300 + işçilik istedi yaptırmadım. Parçayı bulup kendim takacağım. Sağ taraf. Parçanın adı tam olarak nedir bilen var mıdır? sehir İstanbul Avrupa yakası. Ekli dosyayı görüntüle 54832
Parça no sanırım 5G68 67714 C , Right upper tailgate trim olarak arayınca bu çıkıyor.

hocam aynı şey bende de var alınık kısmına iki gün önce ilan açmıştım .Maalesef çıkmacılarda var 400 tl istiyorlar servis ücretide bu fiyata yakın 0 almak en iyisi .
parçanın servis kodu bu sağ taraf için :5G6867714C 82V

• Beğen
Tepkiler: SCC
O parçayı dışarda bulamazsınız çünkü ipi tutan öyle bir parça yoktur., ipi tutan o küçük plastik kısım komple büyük plastik trim parçası ile bir bütün halindedir., o sebebten cam çerçevesindeki o büyük parçanın komple değişmesi gerekiyor., parça kaybolmadıysa sanayide plastiği ısıtıp kaynak yapan yerler var., veya çıkmacılardan sağ taraftaki trim parçasının çıkmasını alabilirsiniz., diğer seçenek olarak serviste yaptırırsanız yedek parça ve işçilikte aracınızın yaşına göre (%15-30 arası) yedek parça ve işçilikte zubizu indirimi yaparlar.
servis cıkmacılardan ucuza geliyor gercekten .Defalarca yaşadım bu durumu . Özellkle vw grubu araçlarda 0 parça fiyatını biliyor cıkmacılar ona yakın fiyatlar söylüyorlar şaşmazda gezmediğim aramadığım yer kalmadı hepsi aynı bu parçaya 400 tl den aşağı diyen yok

servis cıkmacılardan ucuza geliyor gercekten .Defalarca yaşadım bu durumu . Özellkle vw grubu araçlarda 0 parça fiyatını biliyor cıkmacılar ona yakın fiyatlar söylüyorlar şaşmazda gezmediğim aramadığım yer kalmadı hepsi aynı bu parçaya 400 tl den aşağı diyen yok
Genelikle öyle oluyor., çıkmacıların eline düştün mü eyvah., çoğu 3 kağıtçı dolandırıcı tipler oluyor., hep söylerim dolandırıcıdan hırsızdan mal alınmaz..

Arkadaşlar herkese destekleriniz için tek tek teşekkür ederim. Bugün iki telli sanayi de parçayı 250 TL ye bulduk ve taktık. 650 TL sıfırı. Şu dandikten plastik parça kaç TL yanmışız. Araçlarınıza iyi bakın dostlar.

Arkadaşlar herkese destekleriniz için tek tek teşekkür ederim. Bugün iki telli sanayi de parçayı 250 TL ye bulduk ve taktık. 650 TL sıfırı. Şu dandikten plastik parça kaç TL yanmışız. Araçlarınıza iyi bakın dostlar.
Keşke aynı fiyata bana da bulabilsek 😄 varmıydı fazla hocam acaba oralarda bir tane daha alsak

Selamlar,

Ayni parca Tiguan aracimda koptu, bunun parca kodu nedir? Anadolu yakasinda guvenilir cikmaci tavsiye olan var mi?

Iyi bayramlar

Geri
Üst Alt