Manuelden DSG'ye Geçiş

leonis

Yeni Üye
İsim
Tolga
Arkadaşlar merhaba,

1.6 Tdi manuel 2015 model cxx motor a sahip Golf e sahibim. Aracım ağır hasar kayıtlı. Ciddi hasarı yok. Aklımda otomatiğe geçiş var.

Piyasadaki araçların durumunu gördükten sonra bildiğim kullandığım aracı otomatiğe çevirmeye karar verdim.

İnsanlar imkansız mümkün değil 50-60binleri bulur maliyeti diyor ama ben çok zor olmayacağını düşünüyorum.

Ufak ufak malzeme araştırması yapmaya başladım. Aklıma takılan bir konu var. Otomatik araç sahipleri araç ruhsatında aracın otomatik olduğuna dair bir ibare var mı?

Bir diğer konu ise yaptığım teknik değişikliği işletmek. Bu tarz bir değişim yapıp resmi olarak aracına işleten var mı aranızda?

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Avrupa’da yapılmış. Denenebilir. Bulduğunuz bilgileri ve aşamaları buradan paylaşırsanız öncü olmuş olursunuz.

@leonis Bu değişikliği yapmak için sarf edeceğiniz zaman, efor ve parayı temiz dsg bir golf bulmak için sarf etmenizi tavsiye ederim.

Muhtemel teknik ve evraksal problemlerle de uğraşmamış olursunuz.
Kesinlikle katılıyorum 👍🏽

Ağır hasarlı araciniz sorun olmasa da satarken çok uygun fiyata gidecek...

Dsg almaya kalkarsaniz aynı temizlikte hasar kayıtsız muhtemel 100k civarı ödemeniz olacak...

Aracın beyni değişecek sıfır 7.000 tl

Dsg sanzuman cikma full donanım alınabilir ankara yıldız sanayi sitesinde 15.000 tl

İşçilik 2.000 tl

Kodlama ve iç pedal vites takımı sıfır almaya gerek yok maliyeti 3.000 tl

Evinizin 2.golfu 1.2 tsi oldukça temiz tek değişen var ağır hasarlı tutarsiz 4 senedir bizde bende 1 aydır arastiriyorum:)

Beyini çıkma alırsanız 4.000 ne kadar var ama beyin sıfır olmalı tüm yük onda...

30.000 tl bütçe ayırdım bakalım olabilitesi var gibi...

Ruhsat ta geçmese de otomatiğe çevirince gecemez muayneden proje silinip saseye isleteceksin dediler onun için de 2.000 tl dediler muayne dahil ama bunun için araştırma yapmadım zaten muayne zamanım geldi muayne yaptırıp otomatiğe çevirmeyi düşünuyurum 2 yıl sürem var sorunsuz dsg ye çevirdikten sonra evrak isleri birsekilde hal olur die düşünuyurum...

Konuyu yakinen takipdeyim...

@leonis Bu değişikliği yapmak için sarf edeceğiniz zaman, efor ve parayı temiz dsg bir golf bulmak için sarf etmenizi tavsiye ederim.

Muhtemel teknik ve evraksal problemlerle de uğraşmamış olursunuz.
Gerekli parçalar olduktan sonra sabah 8 akşam 7 iş biter dendi bana hadi 2 gün sürsün...

İşin güzel tarafi çıkan parçalarda takasa gidiyor 2. El sanzuman aldığınız taktirde oda + oluyor sanzuman 11-12 ye kadar düşüyor araciniz dan çıkan parçaların durumuna bağlı...

Ustasını buldum gibi ankarada bakalım belki daha detaylı bilgiye sahip arkadaşımız varsa yönlendirebilir...

@Mmt0634 Konunun takipçi olacağım ben de acaba olur mu diye düşünüyordum neticeyi bekliyoruz 😊

yurtdışı forumlarında araştırırken abs pompasının da uyumlu olması gerektiğini okumuştum. Parça numaraları aynı mı diye onu da bir kontrol edin.

Ruhsata işlenebiliyorsa gerçekten geçmek isteyecek çok kişi olur diye düşünüyorum.

Dsg aracın önü daha ağır olduğu için yayları da farklı sanırım. Fabrikasyona olabildiğünce yakın olması için yay da arayabilirsiniz.

yurtdışı forumlarında araştırırken abs pompasının da uyumlu olması gerektiğini okumuştum. Parça numaraları aynı mı diye onu da bir kontrol edin.

Ruhsata işlenebiliyorsa gerçekten geçmek isteyecek çok kişi olur diye düşünüyorum.

Dsg aracın önü daha ağır olduğu için yayları da farklı sanırım. Fabrikasyona olabildiğünce yakın olması için yay da arayabilirsiniz.
Kardan da değişmesi gerekiyor vitesi gösteren dsg ekranli hepsini toplayica ne çıkar acaba

Hurdacidan arkadane kazalı 1.2 dsg 2013 2016 aralığında araç bakıyorum şöyle düşük km ama bulamadım :)

Bu işin tam tersi söz konusu olsaydı

Dsg => manuel geçişi yani

Direk benlik bi senaryo olurdu !!!

Gider/Gelir (çıkma dsg okutma)

Hesabından cebimede bi 5-10 bin kalırdı .

Aslında yapmışken teknik olarak mümkünse DQ200 yerine DQ250 takılacak tam olacak

Şimdiden hayırlı olsun.
Kolay değil elbet ancak olmaz diye de bir şey yok.

Yok mu 4motion düşünen..

Zaman ve maddi kayıp olarak görüyorum satıp dsg araç alın. Daha sonra çıkacak problemler can sıkar uyku kaçırır. Bence sunroof suz araca sonradan cam tavan takmak gibi olacaktır.

Geri
Üst Alt