IŞIK PAKETİ

@kiyak7 valla bende bir sikıntı var anlayamadık

ender hocamla yaklaşık 3 saat kolamaya uğraştık verilen kodu aynen yaptık ama olmadı

kodlama yapılmasına rağmen aktif olmuyor

@necati usta auto konumundayken parklar manuelde parka getirdiğimden daha parlak yanıyor ve sinyal verince sinyal verilen tarafın park lambası sönüyor

sanırım bcm ünitesinde yanlış yere bağlandı kablo tabi bu benim düşüncem

sanırım bu bağlantı hatasından dolayı da auto konumlu far anahtarı auto konumundayken aydınlatma arızası uyarısı veriyor.

acaba başka bir yerde bir hata yapılmış olabilir mi onu da bilmiyorum.

konu hakkında bilgisi olanlar görüş yazarsa sevinirim. iyi geceler...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Emin olabilmeniz için yazıyorum Far Anahtarı 2 pinden BCM 73C/16 cı pine kablo çekilecek kablo BCM deki pine tam oturup oturmadığını kontrol etmek gerekebilir. Hata yapabileceğinizi sanmıyorum ama kontrol etmek de fayda var tabi. Size gelen Auto konumlu far anahtarı hatalı olabilme ihtimali de olabilir size yakın bir arkadaştan rica edip far anahtarını deneme amaçlı değiştirebilirsiniz. Kodlama kısmında 2 adet kodlama olacak sadece Byte 6 ve Byte 7 de bu kadar başka kodlaması yok 

Byte 6 da Bit 0-1 de Light sensör installed işaretlenecek 

Byte 7 de Bit 5 işaretlenecek

Current codda byte 6 ya gelen kısımda aracınız da bixenon far yok ise 02 bixenon var ise 22 olacak

Current codda byte 7 gelen kısım ise FB olacak

Necati Ustam Teşekkürler. Farklı bir araçtan (benim aractan) far anahtarını denedik gelen far anahtarı nda sıkıntı yok. kodlama işlemi için de bir eksik göremedik. fakat enteresan olan kodu kabul etmesine rağmen hata kodunu vermeye devam etmesi. Birde aklıma BCM bağlantı kablosu geliyor hata verme ihtimali için. acaba kablo farklı bir tipe sahip olabilirmi küçük bir ihtimalde olsa.Yarin bahsettiğiniz şekilde kodlamayı tekrar kontrol edip deneyeceğim inşallah sorunu ortadan kaldırırız. Tekrar teşekkürler. sonucu burdan paylaşırız inşallah ?

One Life Live it.!!!

Abi o zaman geriye kablolama yı kontrol etmek kalıyor. Pin geri kaymış olabilir , her iki tarafı da kontrol etmek lazım 

inşallah pin kaymammistir da biz kodlamada hata yapiyoruzdur. pinin işi zor çünki [emoji1]

One Life Live it.!!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sorunu Hallettik Arkadaşlar. Yener Hocamızın aracına Auto konumlu far anahtarının montajını ve kodlarını yaptık Sorunsuz çalışmakta. üzerine eksik olan kadran selamlamayida bonusu olarak hallettik.Hocamizin Yüzündeki ifade tüm uğraşmayı mutlu sonla bitirdi.
0a7adb86f65d8c6c2d5aa9b2be75d190.jpg

One Life Live it.!!!

Herşey Golftutkusu Dostlarımız için. Ender Hoca VAG com Ücretsiz Her Dostun hizmetindedir [emoji1]

One Life Live it.!!!

Bugün @murat_kurt Abimle uzun sürecin son aşamasını kaydettik sonunda :)  Buraya attığım linklerden parçaları temin etmişti kendisi. Far anahtarı ve kablo geldi. Montajları yapıldı. Ama sensör bir türlü gelmek bilmedi. Neyse ki uzun bekleyişin ardından o da geldi bugün nihayet. Murat Abi ürünün montajını kendisi yaptı. "Acaba çalışacak mı?" diye heyecanlanan ben "Sıkıntısız çalışıyor." cümlesiyle daha da heyecanlandım :D  Eskiden manuel olarak devreye soktuğumuz coming home ve iç ışıklara bağlayarak yaptığımız çakma leaving home'u far sensörüne göre kodladık. On numara oldu. Üstüne birde pek umutlu olmasamda Rain Closingi denedik ve o da çalıştı. Şuan acayip mutlu ve heyecanlıyım benimde malzemelerim gelsin bir an önce diye. :D

Murat Abi konu hakkında ki düşüncelerini almak isteriz birinci ağızdan :)

Bu arada ufak bir not: Uygulamayı yapmak isteyenler fazla geç kalmasınlar bence. Bizim sensörü aldığımız satıcı 10 dolar zam yapmış bile.

Süper olmuş Eren Hocam senin adına sevindim. şu Rain closing olayını bi ben yapamadım yau?

One Life Live it.!!!

iyi akşamlar

buugun ben de rlfs sonsoru taktım auto konumlu anahtar ve kablo gelmedıgı ıcın LH\CH henuz aktıf degil fakat menude degişik seyler belirdi oto sürüş farı nedir acaba?

Ekli dosyayı görüntüle 3828

Sorunu Hallettik Arkadaşlar. Yener Hocamızın aracına Auto konumlu far anahtarının montajını ve kodlarını yaptık Sorunsuz çalışmakta. üzerine eksik olan kadran selamlamayida bonusu olarak hallettik.Hocamizin Yüzündeki ifade tüm uğraşmayı mutlu sonla bitirdi.
0a7adb86f65d8c6c2d5aa9b2be75d190.jpg
One Life Live it.!!!
Harika haber :) elinize sağlık Ender hocam :)

Bunlar güzel haberler. Yener hocam sorun neredeymiş nasıl çözdünüz? ( benim tahminim fabrika ayarları sıfırlanmadıgı için veya confort illumination kapalı oldugu için çalışmadı)

Eren hocam rain closing bende de oldu ama roof kapanmadı sizde de aynı mı?

Montajı nasıl kolay oldu mu?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bunlar güzel haberler. Yener hocam sorun neredeymiş nasıl çözdünüz? ( benim tahminim fabrika ayarları sıfırlanmadıgı için veya confort illumination kapalı oldugu için çalışmadı)

Eren hocam rain closing bende de oldu ama roof kapanmadı sizde de aynı mı?

Montajı nasıl kolay oldu mu?

Araçta sunroof yoktu Hocam o yüzden deneyemedik :) Montajı Murat Abiye sormalı :)

:) bu iyiydi. En azından için rahat olacak.

Geri
Üst Alt