IŞIK PAKETİ

@kiyak7 Sensör sökümü biraz güç istiyor ama çok zor değil. Ben kırılacak korkusuyla fazla zorlamadım, Murat Abi söktü kendi sensörünü. Yeni sensör de yolda, gelince takıp kodlamasını yapacağız sadece, umarım aksilik çıkmaz :)
Sensör için yukarıdan elle bastırarak geliyor (dediginiz gibi iyi yapısmıs). Elle gelmiyor diyenler için düz uçlu tornavidayı sokup elinizle aşağı çekerek dikkatlı bir şekilde kanırtırsanız da geliyor

Kararan dikiz aynasının kablolaması için internette araştırmalarım sürüyor (necati üstadda saolsun yardımcı oluyor ) büyük ihtimalle tavandan bcm e kadar gelen kabloyu da baglayacagım. Oto far anahtarı için tek kablo alıp çekmek yerine komple kablo demetini seat servisten alıp bcm e bağlayarak güzel bir işçilik olsun istiyorum. Size de güzel bir video ile anlatıp desteklemeyi planlıyorum

@kiyak7 Kararan ayna olayı da iyi ama maliyetli, beni aşıyor biraz. 

BCMden kablo çekme olayını, sensör değişimi, far anahtarı değişimi vs bunları hep bol resimle, gerekirse video ile destekleyerek anlatmayı düşünüyorum bende. Yapmak isteyenlere yardımcı olacağını düşünüyorum :)

@kiyak7 Kararan ayna olayı da iyi ama maliyetli, beni aşıyor biraz. 

BCMden kablo çekme olayını, sensör değişimi, far anahtarı değişimi vs bunları hep bol resimle, gerekirse video ile destekleyerek anlatmayı düşünüyorum bende. Yapmak isteyenlere yardımcı olacağını düşünüyorum :)
dört gözle yapacağın bu işlemlerin görsellerini bekliyorum Eren :)  

Bu sensörü değiştirince yağmur sensörünün çalışabilmesi için silecek kolu hangi konumda olacak veya silecek kolu mu değişecek? Çünkü hazırdaki kolda auto konumu yok

Sent from my iPhone using Tapatalk

@atakom  silecek kolunu 1 tık yukarı kaldırınca otomatige geliyor. herhangi bir kodlamaya gerek kalmadan da suyu sensörün üzerine döker dökmez çalışmaya başlıyor

@Dursun Keleşcan Değerli Hocam, Necati Ustamızla görüştüm. Sizin ve brnim bahsettiğimiz kodlama aynı kodlama. Kadran selamlama yapmak kadar kolay bir işlem max 1 dk sürecektir. Valla malzemeleri sabırsızlıkla bekliyorum :D

@fcsrn

Vermiş oldugunuz kablonun uzunlugunu satıcıya sordunuz mu?

Orijinalini sabah seat servise giderek tedarik etmek istedim. Kablo tesisatı hazır halde satılmıyor. uzunlugu göz kararı 30 cm civarındaydı.  Eğerki servis gibi çekemezseniz kablonuz kısa kalabilir bilginize. Birde bana kodlamayı öm atarak gönderirseniz sevinirim.

@fcsrn

Vermiş oldugunuz kablonun uzunlugunu satıcıya sordunuz mu?

Orijinalini sabah seat servise giderek tedarik etmek istedim. Kablo tesisatı hazır halde satılmıyor. uzunlugu göz kararı 30 cm civarındaydı.  Eğerki servis gibi çekemezseniz kablonuz kısa kalabilir bilginize. Birde bana kodlamayı öm atarak gönderirseniz sevinirim.
Kablo kısa kalırsa ucunda ki pimleri çıkarır aynı kablodan bir elektrikçi de yeterli uzunlukta kestirir pimleri de ucuna bağlatırım :)  Ama kısa kalacağını sanmıyorum. Kabloyu kullanım amacına göre ölçüp yapmışlardır.

Kodlamayı yazıyorum özelden :)

@fcsrnbekliyoruzzz Video resim pim baglantı yerleri detaylı resim bekliyorum hayırlı olsunn 

arkadaşlar bu gün auto konumlu far anahtarından bcm kablo çekme işlemi yapıldı

yalnız şunu söyleyeyim öyle bahsedildiği kadar kolay sökülüp takılmıyor

benim işlemleri vw servisinde elektrikçi arkadaş yaptı. biraz zor şartlarda çalıştık ama söküp takma yaklaşık 1 saat sürdü 

sanırım ilk kez sökecek 3-4 saat uğraşır ona göre

@yenerhocam hayırlı olsun. İlk kez söküp takmak isteyenlere ben yardımcı olabilirim. 2.5 saat sürdü hiç bilmeden başlayarak. Necati eren ve murat üstadlara da yardımlarından dolayı teşekkürler. Müsait zamanda resimli olarak anlatımını yapacagım

Sent from my iPhone using Tapatalk

@kiyak7 evet biraz zahmetli iş ama söke taka öğrenilir :)  daha kaç kere söküp takmak gerekir o ayrı @Onur serviste bu işlemleri yaptıramıyorsunuz. serviste çalışan arkadaşa dışarda yaptırdım

Geri
Üst Alt