Performans Kodlaması (ACT Modu)

@mehmetmert Hocam bu güne kadar sadece sizden ve aracında chip olan başka bir arkadaşımdan duydum farkını göremedim diye. Bence sizin araçta ki yazılım güç arttırmanın yanında bunu da yaptığı için fark göremiyorsunuz. Siz bunu açsanız da kapatsanız da değişen bişey olmuyor çünkü zaten yazılım bu işlemi yapıyor her daim.

Basınç farkı görememenizi de yukarı da yazdığım neden bağlıyorum ben.  

Bence konuyu uzatmaya, tartışmaya gerek yok. Bu kadar insan fark görüyorken, yazılımlı araca sahip siz fark göremiyorsanız yazılımdan dolayıdır diye düşünüyorum. ;)  

Moderatör tarafında düzenlendi:

Valla Hocam o zaman sorun sizde, artık ne deyim. Ya siz kendinizi fark görmemeye şartladığınız için bişey fark edemiyorsunuz, ya da bilemiyorum. 

Dediğim gibi bugüne kadar açtığım herkes çok memnun. Siz beğenmediyseniz kapatıp kullanın sorun çözülsün. 

Valla Hocam o zaman sorun sizde, artık ne deyim. Ya siz kendinizi fark görmemeye şartladığınız için bişey fark edemiyorsunuz, ya da bilemiyorum. 

Dediğim gibi bugüne kadar açtığım herkes çok memnun. Siz beğenmediyseniz kapatıp kullanın sorun çözülsün. 
Hocam memnunsanız kullanın ben birşey demiyorumki.Burda bu kod paylaşılmadan aylar önce ben zaten ispanyol forumunda bulup denemiştim.Birşeyin farkını hissetmiyorumki memnun olmayayım :D Olmayan birşeyden memnun olamam :)
Uzatmamnın manası yok ben fikirlerimi söylüyorum,siz hissettiklerinizi.Daha iyi hissediyorsanız tabiki daha iyi hissettiğinizi yapın ;)

Eren kardeşime güveniyorum. Yeni araçta alo yapacağim. 

Konuyu boşa uzatıyorsunuz. Bu kod aracı spor moda alıyor bu bir gerçek. Spor mod zaten 0-100 değeri katmaz. Tork da vermez bg de arttırmaz. Gaz pedalını daha hassas yapar. Aldığınız loglarin aynı olması çok normal.

Ha dip gaz gezen kişi bunu hissetmez zaten dip gaz geziyor. Sakin kullanan adam hemen hisseder.

İsteyen kullanır isteyen kullanmaz. Direksiyon dediginiz yerdeki diğer kodlara bakarmısınız. 

Steering assist sözcüğünü direk direksiyon asistanı olarak algılamanız ayrı bir konu zaten. Yönlendirme asistanı ve ya sürüş yardımcısı daha mantıklı değil mı?

Zaten içindeki diğer kodlara bakarsanız hepsi sürüşe yardım ile alakalı kodlar.

@mehmetmert 

-Hepsi suruse direksiyon ile yardimci kodlar... Direksiyon disinda nasil baska yardimci kodlar var 44-Steering Assistte? @yusuf

-Ayrica Araci spor moda ordan almiyorsunuz,o spor tusunun kodlamasini heryerden yapiyorsunuz.Direksiyonun adaptasyon kismi zaten tus olsun olmasin kodlu geliyor...

-Gaz pedalini daha hassas yapiyorsa ben bunu loglardan neden goremiyorum,sifir konumdan dip gaz yaptigimda neden tepki sureleri ikisininde ayni?

-Hisleriniz disinda Gaz Pedali tepkisinin degistigini kanitlayabilirmisiniz? Ben size birsey degismedigini kanitlayabilirim,iyi hissediyorsaniz kodlayim beni ilgilendirmez

-Steering assistide ister yonlendirme asistani,ister surus yardim asistani diyin, yaptigi tum is elektrikli direksiyon kutusunu ayarlamak.

-Ayrica mode tuslu golf kullandinizmi bilmiyorum,ondaki degisimle bunun(zaten degismiyor) alakasi olmadigini deneyerekde gorebilirsiniz

Daha fazla yazmayacagim...

@mehmetmert daha fazla yazıp yazmamak size kalmış. Az önce a3 kodladim hem steering wheele modüle vardı hem steering assist. Bir direksiyon için çift modül çok değil mı :)

@mehmetmert daha fazla yazıp yazmamak size kalmış. Az önce a3 kodladim hem steering wheele modüle vardı hem steering assist. Bir direksiyon için çift modül çok değil mı :)
16-Steering Wheel ile 44-Steering Asisstin daha tam olarak neyi barindirdigini bilmeyen biriyle VCDS tartismasi yapmayacagim ;)

.....Ayrica mode tuslu golf kullandinizmi bilmiyorum,ondaki degisimle bunun(zaten degismiyor) alakasi olmadigini deneyerekde gorebilirsiniz

Daha fazla yazmayacagim...
Hani daha fazla yazmayacaktınız?

16-Steering Wheel ile 44-Steering Asisstin daha tam olarak neyi barindirdigini bilmeyen biriyle VCDS tartismasi yapmayacagim ;)
Değerli Hocam 

Bu fikir ayrılıkları bizleri de daha doğruya ulaşmamamızda vesiledir ve vesile olan kişilere de müteşekkir olurum.

Doğruyu bildiğinizi iddia etmeniz normal.

Doğrularınızı savunmanız da doğal.

Ancak doğal ve normal olmayan üslubunuz.

VCDS konussunda bilgili olabilirsiniz ancak Forumda ve fikir farklılığı son derece normal ve sağlıklı olduğundan  fikir ayrılığı durumunda tartışma kurallarını bilmediğiniz açık.

Ben konudan haberdar olmayan biri olarak her farklı fikirleri okur ve aklıma hangisi yatarsa onu tercih ederim. Sizin bu agresif tutumunuz sizi haklı kılmayacağı gibi karşı tarafın da haksız olduğunu göstermez. Daha doğrusu fikirlerin doğruluğu veya yanlışlığı adına bir katkısı yoktur.

Dilerim son söylediğinizi yapar ve tartışmayı daha fazla uzatmazsınız.

Saygılarımla 

Benim aracım 1.6 dizel yazılım ve kutu içi performans filtre mevcut. Kodlama öncesi 0-100 ve 3. 4. Vites te ara hızlanmalar demedim sonra kodladık hepsini tekrar denedim  bütün sonuçlar aynı cıktı. Yanlız farkettiğim bi olay gaza az bassanız da fazla basıyormuş tepkisi veriyordu araç bu sekilde bi 5-6 ay kodlama aktif durdu. Gecen gün kapattık kodlamayı bi eksiklik hissetmedim açıkcası, şöyle bir gözlemim oldu yakıtta yarım litre gibi bir artış  oldu uzun ortalamada.. 

Kullandığım 8-10 tane gizli özellik var en güzeli ve en önemlisi bu bence. Bu kodu bulup formumuza kazandıran bütün hocalarıma birkez daha teşekkür ederim. Yaklaşık 4 aydır kullanıyorum, sadece yakıta 0,5 lt. bir artım oldu bu da çok önemli değil.

Bende uyguladım.. Aracım tdi ve yazılımlı , birşey hissedemedim. Mantıkende düşünüyorum bu kodun teknik açıklamasını yapabilecek olan varmı ? Yani oradaki değeri, direct yapmak ne yapıyor ? nasıl birşeyi değiştiriyor ? Bu kodlamayı yurtdışındanmı aldınız ? 

Nature and cars dedi:
Gaz pedalına anlık sonuna kadar basıp çekilince (çok seri) araç bunu hissetmiyor:) güvenlik için olabilir, bu act kodlaması belki bu şeyi iptal ediyor :mad:
bilemiyorum, direksyon ayarını denedinizmi ? o etki edebilir bence... 

Geri
Üst Alt