Performans Kodlaması (ACT Modu)

@Orhan Hoca @yusuf @fcsrn 

o zaman kablo gelince yapılacak kodlamalar listesine bunu da ekledim  :'(

Birşey daha sormak istiyorum bilgisizlik zor şey :)

Bu kodlamayı yaptıktan sonra sürüş profili kodlamasını da yapabilir miyim onu auto moda almak istiyorum mesela.
Yapabilirsiniz. Ama ekrana getiremiyoruz onu. Her profil değişimi için kodlama gerekli :)

Kodlamayi bende yaptim. 1.2 tsi arac manuel. Kesinlikle fark var. Benim 1 vites neredeyse sadece kalkisa yariyordu. Kodlamadan sonra bariz bir sekilde 1 vites atiklesti.

Kodlamayi bende yaptim. 1.2 tsi arac manuel. Kesinlikle fark var. Benim 1 vites neredeyse sadece kalkisa yariyordu. Kodlamadan sonra bariz bir sekilde 1 vites atiklesti.
Helal hocam. kablon ve kodlaman hayırlı olsun. :'(

Benim kabloyu da ptt getirsede arac sahlansa  :('

bu kodlamayı bende yapayım bakalım nasıl olacak merak içindeyim yapan herkes memnun gibi farkı yaptıktan sonra tekrar paylaşacağım burdan inşallah. emeği gecen hocalarıma sonsuz teşekkürlerimi gönderiyorum :)

Bu kod ile ilgili bir kaç şey yazmak istiyorum. 

Bazılarımızın bu kodun yakıt tüketimini artıracağı yönünde çekinceleri var. Yaptırmadan/yapmadan önce de kodu anlattıktan sonra ki ilk soru tüketim oluyor. 

Kendi adıma konuşacak olursam; bence bu kod daha da az tüketmenizi sağlayabiliyor. bu koddan önce araç basıyorum ama gitmiyormuş gibi hissediyordum  ve daha fazla gaz veriyordum. Haliyle tüketim çıkıyordu. Bu kodu yaptıktan sonra gaza dokunduğunuz anda araç öne atılmaya heveslendiği ve dolayısıyla gitmiyormuş hissi olmadığı için daha fazla gaza basma gereksinimi duymuyorsunuz. Haliyle tüketimde artmıyor fazla. Benim MFA ekranda hep anlık tüketim açık. Koddan önce hızlanırken 20-25 litreleri görürdüm. Şimdi 10-15 litre max oluyor çok abartı basmadığım sürece. Zaten son uzun yol deneyimimde de bu kod sayesinde 4.4 litre kendi tüketim rekorumu kırdım. önceki rekor 5.9 idi aynı yolda.

Tabi bu saydığım değerler ayağınıza hakim olabilirseniz. Kodun bir de kötü tarafı var ki o da sizi sürekli basmaya teşvik etmesi. Buna karşı koyabilirseniz tüketimde düşüş görme ihtimaliniz var bence.

Geri
Üst Alt