Performans Kodlaması (ACT Modu)

@kimi-emd @ansolak

Teşekkür ederim değerli hocalarım, sizler sayesinde varız. Sizlerle tanışıp böyle bir ekiple beraber olmak muhteşem olur benim için, zaten farklı otomobiller bulabilirsem test edeceğim yine, sıra da bir arkadaşımdaki 1.2 tsi jetta var, fırsat olunca halledeceğim inşallah.

@kimi-emd @ansolak

Teşekkür ederim değerli hocalarım, sizler sayesinde varız. Sizlerle tanışıp böyle bir ekiple beraber olmak muhteşem olur benim için, zaten farklı otomobiller bulabilirsem test edeceğim yine, sıra da bir arkadaşımdaki 1.2 tsi jetta var, fırsat olunca halledeceğim inşallah.
Estağfirullah hocam sen de cevher var çekiyosun vidyolar ben töbeler olsun kamera karşısına geçemem. Jettaya gelince  vw grubunun üvey evladı gibi muamele görüyor iyi yapsalar arabayı passat ve golf satılmaz  jettaya çöpümsü demek geliyor içimden malzeme kalitesi filan sıfır hala elektromekanik park freni bile yok yaw anca farlara makyaj yapıp duruyolar. :(  

yabancı kaynaktan bulduğum:

Seat Leon -13 Stil direksiyon tepkisi ayarlamak mümkün olacak.

İşte ayarlama için bilgiler aşağıdaki gibidir:

1.STG 44 (hidrolik direksiyon)
2.Security Erişim 16, erişim kodu 19249
3.the kutusu> kodlama> uzun kodlama> bayt 0> Bit 7 (Sürüş Profil Seçimi aktif) elektrikli direksiyon modülü-assist 44 altında etkin
direksiyon 4. Adaptasyon 10 Kanal Karakteristik eğri assistance-> yeni değer Dinamik
5. Adaptasyon 10 Kanal Sürüş profil switchover-> yeni değer Direk; Eşik değerinin üzerinde kontrollü

Sonuçta, hissediyorum direksiyon Ben standart ayarlarla çok daha iyi hissediyorum. Kontrol merkezi bölgede artık ışık daha iyidir. Araba Continental'in sezon lastikleri altında 15 inç vardır. bilge Birisi değerlere eklerinde pratikte ne demek ve ayarlarını istediğiniz ne olabilir bildirmek için.

sanırım bu direksiyon tepkisi ayarı arkadaşlar. performansla alakalı olduğundan emin misiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli Hocam, aynı ekranda direksiyon ayarı için seçenekte bulunmakta. Bizim yaptığımız başka birşey, direksiyon için olan başka.
eren çorumdan Abdullah hocamla konuştuk şimdi. dh daki hasfer nickli bilirsin. bizim forumda da aynı nickle kayıtlı. sana yönlendirdim seni arayacak. kodlamalar konusunda yardımcı olursun bir zahmet.

@hasfer

Moderatör tarafında düzenlendi:
44-Steering Asist yani direksiyon bolumunden yapilan bir kodlamadan performans beklemek bence cok gereksiz :)  Yil oldu herhalde dirext olarak duruyor,eski haliyle yenisininde hicbir farki yok.Teknik bir aciklamasida yok bence,direksiyonun kanalida gaz tepkimesini degistirmeyecektir

bu özelliği yaklaşık 5 aydır filan açık kullanıyorum TSİ DSG benim araç, önümüzde ki günlerde kapatmayı düşünüyorum bakalım bir değişiklik hissedecek miyim.Yakıtta hiç bir artış yada azalış fark olmadı bu 5 aylık sürede.Farkında olmadan araçta bir performans var mıymış kapatınca anlayacağız onu artık.

Tuş takılıp ayarlanması olmazmı beyler mod tuşu olup bu kodlama gerçekleştirilse güzel olur bence.

Sent from my iPhone using Tapatalk

bu özelliği yaklaşık 5 aydır filan açık kullanıyorum TSİ DSG benim araç, önümüzde ki günlerde kapatmayı düşünüyorum bakalım bir değişiklik hissedecek miyim.Yakıtta hiç bir artış yada azalış fark olmadı bu 5 aylık sürede.Farkında olmadan araçta bir performans var mıymış kapatınca anlayacağız onu artık.
Çok iyi tecrübe olur hocam bizim için de. gelişmeleri yazarsınız.

Arkadaşlar en iyi sürüş modu nedir hangisini tavsiye edersiniz 1.2 manuel araç için? Biraz performansı artsın istiyorum.

Bir de Ankara'da bu modlardan birini aktive ettirebileceğim bir yer ya da forum üyesi arkadaşımız var mı ?

Çok teşekkür ederim şimdiden.

tuş takımıyla olmuyor benim bildiğim hocam . muhammed hocama soralım.

@MSE
Kodlama ekranında sürüş modunun butona bırakılması gibi bir ekran vardı yanlış hatırlamıyorsam ama butonun monte edilmesi tabi meşakkatli bir süreç olabilir.

Peki bu direksiyon ile ilgili kodlama işe yarıyor mu. Fabrika değeri tuş seçmeli olarak ayarlanmış Auto veya comf. falan yapınca değişiklik oluyor mu yoksa buda psikolojik mi :))
Direksiyon ile ilgili kodlamayı ben yaptım. Auto moda aldım ve özellikle duru vaziyetteyken belirgin bir yumuşama oldu. Yani eskiden yeni pololara felan bindiğim de diyordum "Arkadaş şu yumuşak direksiyon niye bizim Golf'te yok." diye. Auto moda aldığımda aynı yumuşaklığı sağladı bana. 

44-Steering Asist yani direksiyon bolumunden yapilan bir kodlamadan performans beklemek bence cok gereksiz :)  Yil oldu herhalde dirext olarak duruyor,eski haliyle yenisininde hicbir farki yok.Teknik bir aciklamasida yok bence,direksiyonun kanalida gaz tepkimesini degistirmeyecektir
Belki de yıl olduğu için size farklı gelmiyordur. Şahsi düşüncem, bence çok güzel bir kod ben çok memnunum. Özellikle uzun yolda çok iyi. 

Geri
Üst Alt