Google Maps Benim Ruhum Gibi Çalışıyor :(

HONEY

İsim
BÜLENT
Ustadlar,

iPhone 8plus bir cihazim var google maps yola cikinca benim ruhum gibi degisken stabil calismiyor otobanda geri döndürüyor

Surekli kararsiz rota cikariyor 100metre sol diyip sacma sapan anlik farkli yöne çeviriyor

Bazende sikintisiz calisiyor

Apple haritalar sorunsuz
Yandex sorunsuz

Telefon guncel yazilim ve uygulamalar

Google maps sildim yeniden yükledim herseye konuma izin verdim ama stabil saglikli çalışmıyor

Benzer sorun yaşamayan yada aklina çözüm gelen ustadlar var mi ?

Rota seçeneklerinde herhangi bir şey seçili mi Bülent abi?

Ustadlar,

iPhone 8plus bir cihazim var google maps yola cikinca benim ruhum gibi degisken stabil calismiyor otobanda geri döndürüyor

Surekli kararsiz rota cikariyor 100metre sol diyip sacma sapan anlik farkli yöne çeviriyor

Apple haritalar sorunsuz
Yandex sorunsuz

Google maps sildim yeniden yükledim herseye konuma izin verdim ama stabil saglikli çalışmıyor

Üstadım daha önce böyle bir durumla karşılaşmadım hiç. Fakat çözüm olarak birtanesini yapmışsın zaten silip tekrar yüklemşsin.
2.Çözüm olarak "çevrimdışı" belirli bir bölgeyi indirmeyi dene.
Onun dışında Navigason ayarları bölümünde

*Otoyolları kullanma
*Ücretli yolları kullanma
*Feribot kullanma

seçeneklerinin aktif olup olmadıklarını kontrol et.

Ekli dosyalar

• E20B6560-ABF3-413A-85E7-0FE8C8B9236E.png
    E20B6560-ABF3-413A-85E7-0FE8C8B9236E.png
    245.4 KB · Görüntüleme: 5
Yok degil modum

Yanlis secenek olsa bile otobanda U çektirmeye çalışıyor :)
Aklıma ilk gelen @Recep Gül 'ün de bahsettiği rota seçenekleri oldu, onlardan biri seçili değilse neden böyle yapar bilemedim.

Sürekli Google maps kullanırım, sadece otoyolları kullanma seçeneğini seçili bıraktığım zaman böyle bir problem yaşadım.

Google , baklava istiyor olabilir mi? :)

Şaka bir yana ciddi bir durum..

@Recep Gül Hocamın yazdıklarına ek , kalibrasyon da tekrarlanabilir.(gerçi diğer uygulalamalarda sorun olmuyor olabilir ancak farklı bir işleyiş de olabilir)

Bülent hocam, oturduğun şehrin çevrimdışı haritasını indir. GPS ten ve internet bağlantısından kaynaklı bir problem olma ihtimali yüksek. Fakat Google Maps te böyle birşey olması biraz garip.

Ustadlar,

Apple haritalar sorunsuz
Yandex sorunsuz

Honey hocam selamlar, telefonun gprs modülü arızalı büyük ihtimal. Google haritaları aç durmadan seni bulmaya çalışıyor ve devamlı 50 metre 100 metre yerin oynuyor ise dediğim modül arızalı. Navi programın ile bir bağlantısı yok işin. mib 2.5 alıp gprs anteni bağlamamak gibi düşün. telefon uyduyu görmüyor.

El cevap: telefonu satıp yeni telefon almak. (işyerinden bir arkadaşımın telefonuna oldu ne yapsa düzelmedi)

bahsi geçen durumu bazen eşimin iphone telefonunda yaşıyoruz saçmaladığı zamanlar çok oldu bizde de mesela olmayan yoldan yönelndirme yaptı vs.
Sonra kendim samsung telefonumla çözüyoruz olayı. Android candır :)

Gecen google maps beni tünelin icindeyken hedefe vardınız deyip navigasyonu sonlandırmıştı. Arkadaşın evi tam tünelin üstü olduğu için konumu tünelin üstüne denk gelmis fakat konum olarak tünel isaretli degildi... Yanlis yol tarif yetmiyormus gibi yola ekstra ucret vermek zorunda da kaldim. O gün bugündür ios haritaları kullanıyorum

Gecen google maps beni tünelin icindeyken hedefe vardınız deyip navigasyonu sonlandırmıştı. Arkadaşın evi tam tünelin üstü olduğu için konumu tünelin üstüne denk gelmis fakat konum olarak tünel isaretli degildi... Yanlis yol tarif yetmiyormus gibi yola ekstra ucret vermek zorunda da kaldim. O gün bugündür ios haritaları kullanıyorum
İşim gereği navigasyonla çalışıyorum. Birgün Berlin dışı turum vardı, adresi girdim 1:30 saat yol. Yola çıktım,zamanın yarım saatini ilerideki dönel kavşaktan sırf beni tekrar geri döndürmek için götürmüş. Kafayı yedim😅 biz zamanla yarışıyoruz navi bizimle eğleniyor

Ustadlar,

Apple haritalar sorunsuz
Yandex sorunsuz

abi bir de bluetooth ve wifi ı denetim merkezinden kapalı şekilde deneyin.

Üstadım daha önce böyle bir durumla karşılaşmadım hiç. Fakat çözüm olarak birtanesini yapmışsın zaten silip tekrar yüklemşsin.
2.Çözüm olarak "çevrimdışı" belirli bir bölgeyi indirmeyi dene.
Onun dışında Navigason ayarları bölümünde

*Otoyolları kullanma
*Ücretli yolları kullanma
*Feribot kullanma

seçeneklerinin aktif olup olmadıklarını kontrol et.
Hocam istanbul haritasinj indirdim deneyecegim

Mevcut ayarlar sizin attiginiz gibi

bülent abi iosun fısktık gibi haritalar uygulaması varken ne gerek var google mapse benim eşim android telefon kullanıyor bi kaç defa onun telefondan navi açtırıdım yolda dikkatim dağılmasın diye allah belasını versin beni hep abuk subuk yerlere soktu ios haritalar nokta atış hiç sapma yok bana kalırsa ios haritalar kullanman en azından başın ağrımaz :=)

Google , baklava istiyor olabilir mi? :)

Şaka bir yana ciddi bir durum..

@Recep Gül Hocamın yazdıklarına ek , kalibrasyon da tekrarlanabilir.(gerçi diğer uygulalamalarda sorun olmuyor olabilir ancak farklı bir işleyiş de olabilir)
Baklava isi kolay hocam

Kalibrasyon ayari otomatik yapıyor galiba benim 8 plus

Manuel kalibrasyonu bulamadim cok karistirdim

Geri
Üst Alt