Golf 7 - 1.6 - DSG Kullanma Süresi ?

Golf 7 -1.6 - TDI - DSG Km'den dolayı araç değiştirilir mi ?

• Kullanılan toplam oy
    27

Rigel

Üye
İsim
Reşat
Herkese merhaba . Genel bir konu aslında.
Bugüne kadar Golf 4 - Golf 6 ve son olarak Golf 7 1.6 - TDI - DSG - Comfortline 2016 Aralık ayından 38.000 'km de satın aldım. İkinci sahibiyim. Aracı aldığım kişi ve bende sadece yetkili servise gidiyorum. Güncel km'si 85.000 civarında . Allah'a şükür herhangi bir problem yaşamıyorum. Etrafımdaki bir çok kişi km'si daha fazla yükselmeden satıp daha düşük km araç almamı söylüyorlar. Bu konuda sizin fikirlerinizi merak ediyorum . Araç olarak sadece bugüne kadar Golf kullanmış biriyim ?

Dsg saatli bomba gibi 10 bin km de bozulabilir 120 bin km olup saat gibi calisan dsg de var

Km dusuk araca gecmek su zamanda buyuk makas farki cikar degmez bence

Abi arabanın ilk sahibi gibisin geçmişini biliyorsun 85 bin km yüksek değil, Araba fiyatlarıda iyice yükseldi, değiştirmene gerek yok
en kötü 100 bınde bir kavrama volant yada kart değiştirirsin. en fazla 15 bın tutar,Düzgün kullanırsan , bakımlarını düzgün yaptırırsan sıkıntı olmaz.

Son düzenleme:
Düzgün hakkını vererek kullanılırsa bana göre yolda bırakmaz 👍

ben aracımı 8000 km'de almıştım. 103 bine kadar kullandım. 7 yıl dolmadan serviste kavrama değiştirdik. şu an 120 binde... Servisin söylediği 130 bine kadar kavramayı değiştirmeden idare edebileceğim yönündeydi. Ki çok dikkatli bir dsg kullanıcısı olduğum söylenemez.

Etrafımdaki bir çok kişi km'si daha fazla yükselmeden satıp daha düşük km araç almamı söylüyorlar. Bu konuda sizin fikirlerinizi merak ediyorum .
Etrafınızdakiler aracınızı beğenip, talip olmak istiyor olabilirler mi?:)

Şaka bi yana ekonomik olarak tek bir açıdan bakılarak , çıkaracağı masraf düşünülerek hareket edilmesi pek mantıklı gelmedi.

Bu ; yakıt fiyatları artıyor , elektrikli araca mı geçsem durumuna benzer.

Bende bunu anlamıyorum km yükseldi arıza çıkarabilir satsak mı binsek mi o kadar binmişsiniz emektar olmuş artık araba aranızda duygusal bir bağ oluşmuş masraf çıkartırsa çıkartsın en kral yerde yaptırır binerim. Zaten motor ömürlük yağını suyunu değiştirir devam ederim. Hee dersem param çok bana batıyor giderim sıfır Golf 8 R line alırım. Ancak golf 7 den inip impresion veya life kesinlikle binmem orası kesin.

"Bende bunu anlamıyorum km yükseldi arıza çıkarabilir satsak mı binsek mi o kadar binmişsiniz emektar olmuş artık araba aranızda duygusal bir bağ oluşmuş masraf çıkartırsa çıkartsın en kral yerde yaptırır binerim. Zaten motor ömürlük yağını suyunu değiştirir devam ederim. Hee dersem param çok bana batıyor giderim sıfır Golf 8 R line alırım. Ancak golf 7 den inip impresion veya life kesinlikle binmem orası kesin."

Açıkçası düşüncem bakımını yapıp uzun soluklu binmek . Aracımı çok seviyorum . Ama bazen tedirgin olmuyor değilim. DSG den dolayı .

merakımdan soruyorum şu an dışarıda iyi bir yerde dsg onarımı maks. ne kadar tutabilir ? mekatronik + kavrama komple değişse mesela?
bence 10-15 bin civarı bir tutarsa değiştirmeye kesinlikle değmez tabii ki az bi tutar değil fakat araç değiştirmekte riskli bence.

Herkese merhaba . Genel bir konu aslında.
Bugüne kadar Golf 4 - Golf 6 ve son olarak Golf 7 1.6 - TDI - DSG - Comfortline 2016 Aralık ayından 38.000 'km de satın aldım. İkinci sahibiyim. Aracı aldığım kişi ve bende sadece yetkili servise gidiyorum. Güncel km'si 85.000 civarında . Allah'a şükür herhangi bir problem yaşamıyorum. Etrafımdaki bir çok kişi km'si daha fazla yükselmeden satıp daha düşük km araç almamı söylüyorlar. Bu konuda sizin fikirlerinizi merak ediyorum . Araç olarak sadece bugüne kadar Golf kullanmış biriyim ?
Yükü şanzımana bindirme vites değiştirirken acele etme yani R den D ye gibi manuelede fazla çekme hiç birşey olmaz allahın izniyle

"Yükü şanzımana bindirme vites değiştirirken acele etme yani R den D ye gibi manuelede fazla çekme hiç birşey olmaz allahın izniyle" @FATTİE58
Oldukça dikkat ediyorum . Eşimde dahil. İnşallah sorun yaşamadan uzun süre binerim. Fikirleriniz için çok teşekkür ederim.

"Yükü şanzımana bindirme vites değiştirirken acele etme yani R den D ye gibi manuelede fazla çekme hiç birşey olmaz allahın izniyle" @FATTİE58
Oldukça dikkat ediyorum . Eşimde dahil. İnşallah sorun yaşamadan uzun süre binerim. Fikirleriniz için çok teşekkür ederim.
Evet özellikle park ederken N konumuna alıyorum el freni çekip ayağımı bırakıyorum frenden yük el frenine biniyor sonra P ye alıyorum

Geri
Üst Alt