bluemotion ve blue motion technology (BMT)arasında ne fark var?

kısaca bi soru sorayım hocam söylediğiniz şeye binaen.

mesela kışın 28 yapıp a/c ye basarsak ısıtmaya mı çalışır soğutmaya mı? :) mesela ben sabah giderken 25 yapıp a/c yi kapatıyorum arabanın içi ılık oluyo. a/c ye basınca soğuk üflemeye başlıyo. ki bu arada ankara sabahları 12 derece falan.

kışın ısınmak için 28-29 falan yapıp auto yapmamız yeterli olmaz mı? a/c nin bi katkısı olur mu ekstradan çabuk ısınmaya?

@MSE

@mandufla  hocam 6.5" ekranlı araçlarda ekran çerçevesi piano black değil de mat siyah oluyor.

5.8" ekrana sahip Media ekranım bu şekilde

1b8d4f623eba3ec415bd4f8e19d25ed4.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

mandufla dedi:
@MSE 

Hocam şaşkınlık içerisindeyim. Ben benim cihazı 5.8'' diye biliyorum. Umarım siz haklısınızdır :)

@yusuf

MFA ekranda bende daima anlık tüketim var hocam. Klimasız performansı bilmediğim için klimalı yakıtı kıyaslayamıyorum. Zaman içerisinde çözeceğim umarım Yusuf Hocam. Teşekkürler :)
Hocam ben de de sürekli anlık ekranı görünür ama arada açıyorum konfor tüketicisini de ;)

maniax dedi:

mesela kışın 28 yapıp a/c ye basarsak ısıtmaya mı çalışır soğutmaya mı? :) mesela ben sabah giderken 25 yapıp a/c yi kapatıyorum arabanın içi ılık oluyo. a/c ye basınca soğuk üflemeye başlıyo. ki bu arada ankara sabahları 12 derece falan.

kışın ısınmak için 28-29 falan yapıp auto yapmamız yeterli olmaz mı? a/c nin bi katkısı olur mu ekstradan çabuk ısınmaya?

@MSE
Klima daha sıcak hava vermez. Klima eğer soğuk vermesi gerekiyorsa soğuk verir yoksa sadece havanın nemini ayarlar. Siz 25 derece yapınca motordan aldığı sıcağı verir klima açınca nemini ayarlar sadece. Autoda klima açık gibi davranır muhtemelen fan hızıyla oynar.

@MSE

Hocam çok teşekkür ederim. Aracı hak etmiyormuşum gibi hissettim s=sad

Ama sevindim.  s=s16 :'(

yusuf dedi:

@MSE
Klima daha sıcak hava vermez. Klima eğer soğuk vermesi gerekiyorsa soğuk verir yoksa sadece havanın nemini ayarlar. Siz 25 derece yapınca motordan aldığı sıcağı verir klima açınca nemini ayarlar sadece. Autoda klima açık gibi davranır muhtemelen fan hızıyla oynar.
anladım hocam sanki. dediğiniz gibi fan hızıyla oynuyo. a/c'ye kışın basmam gibi geliyo bana. daha doğrusu ısıyı belirleyip auto yapınca her zaman a/c yi açıyo da ben kapatıyorum

mandufla dedi:
@MSE

Hocam çok teşekkür ederim. Aracı hak etmiyormuşum gibi hissettim s=sad

Ama sevindim.  s=s16 :'(
Ben teşekkür ederim hocam.

Öyle düşünmeyin daha birbirimizden öğrenecek çok şeyimiz var [emoji4]

@maniax  @yusuf

Yusuf hocamın verdiği bilgiler ışığında ve tazecik araştırmalarım sonucu, kışın araç içindeki nemi azaltıp camlarda buğu oluşmasını önlemek adına klimanın faydalı olduğu bilgisine ulaştım.

Ben düz mantık yapıp Max sıcaklık istenildiğinde klimayı açıyorsa daha hızlı ısıtması içindir diye düşünmüştüm  yanılmışım [emoji4] teşekkürler Yusuf Hoca

@silvershadow Bayadır golf 7 araştırıyorum Golf 1.6 TDI 110 PS Bluemotion 80.900 TL Golf 1.6 TDI BMT 110 PS Highline 90.000 TL aralarında ciddi donanım farkları var 2 el araştırdım Volkswagen Golf 1.6 TDi BlueMotion Highline Manuel Otomobil diye bir akım çıkmış donanımlarından haberlerı yok sanırım Highline diye satıyorlar aradım sordum bır kaçına hız sabıtleme BlueMotion yok var dıye yazmış ve hala Highline farkı yok dıye ısrar edıyorlar bence cok dıkkat edılmesı gerekıyor arada 10000 tl fark var yanlış bılgılendırme olmasın 1.6 TDi BlueMotion 1.6TDI  Highline göre boş bır modeldır herkesin dikkatine aldanmayın

erturk600 dedi:
@silvershadow Bayadır golf 7 araştırıyorum Golf 1.6 TDI 110 PS  Bluemotion  80.900 TL Golf 1.6 TDI BMT 110 PS  Highline  90.000 TL aralarında ciddi donanım farkları var 2 el araştırdım Volkswagen Golf 1.6 TDi BlueMotion Highline Manuel Otomobil diye bir akım çıkmış donanımlarından haberlerı yok sanırım Highline diye satıyorlar aradım sordum bır kaçına hız sabıtleme BlueMotion yok var dıye yazmış ve hala Highline farkı yok dıye ısrar edıyorlar bence cok dıkkat edılmesı gerekıyor arada 10000 tl fark var yanlış bılgılendırme olmasın 1.6 TDi BlueMotion 1.6TDI  Highline göre boş bır modeldır herkesin dikkatine aldanmayın
Hocam galericiler kimi kandırabilirse artık. Hep böyle yalan dolan. Galericilerden araba almam kolay kolay.

yusuf dedi:
@silvershadow Bayadır golf 7 araştırıyorum Golf 1.6 TDI 110 PS  Bluemotion  80.900 TL Golf 1.6 TDI BMT 110 PS  Highline  90.000 TL aralarında ciddi donanım farkları var 2 el araştırdım Volkswagen Golf 1.6 TDi BlueMotion Highline Manuel Otomobil diye bir akım çıkmış donanımlarından haberlerı yok sanırım Highline diye satıyorlar aradım sordum bır kaçına hız sabıtleme BlueMotion yok var dıye yazmış ve hala Highline farkı yok dıye ısrar edıyorlar bence cok dıkkat edılmesı gerekıyor arada 10000 tl fark var yanlış bılgılendırme olmasın 1.6 TDi BlueMotion 1.6TDI  Highline göre boş bır modeldır herkesin dikkatine aldanmayın
Hocam galericiler kimi kandırabilirse artık. Hep böyle yalan dolan. Galericilerden araba almam kolay kolay.
Galericiler konusunda ben de Yusuf hocam gibi düşünüyorum.Hepsini aynı kefeye koymak tabii ki yanlıştır ama biz araba sevdalıları olduğumuz için çevreden de bize sorarlar galeriden araba alayım mı diye,tanıyorsan,esnaflığından bire bir eminsen al ama tanımadığın sağdan soldan duyduğunlaysa sakın galericiden alma derim.....

Umut dedi:
Galericiler konusunda ben de Yusuf hocam gibi düşünüyorum.Hepsini aynı kefeye koymak tabii ki yanlıştır ama biz araba sevdalıları olduğumuz için çevreden de bize sorarlar galeriden araba alayım mı diye,tanıyorsan,esnaflığından bire bir eminsen al ama tanımadığın sağdan soldan duyduğunlaysa sakın galericiden alma derim.....
Tanıdık dışında galeriden araç almadık henüz, almayız da inşallah,

Almak değilde adamlara araba satarken de saçma sapan teklifler veriyorlar, benim bravayı satıyorum fiyat almak için sivas galericilere gittim max 14 veren oldu, 15e aldım zaten deyince ''Bunların piyasası böyle sen pahalı almışsın kardeşim'' diye tersledi bi de, hatta birisi max 11.5-12 veririm deyince çıktım direk oradan, yurda geldim ilanı hazırlayıp koydum yayına girdikten 2.5 saat sonra birisi aradı 17500'e sözleştik, ben Amasya'ya gidince o da Bursa'dan otobüse binecek, eğer satılırsa hayatımda en hızlı sattığım araç olarak tarihe geçer, boşuna demiyorum uçan teneke diye :)

Güncel bilgi:

* Bluemotion bir trim level yani donanım seviyesi olmaktan çıkartılarak tıpkı GTI veya R gibi model haline geirildi.

* Bluemotion donanımına daha önce hiç bir opsiyonel donanım eklenemiyordu.

2015 yılından itibaren şu donanımlar eklenebilir hale gelmiştir.:

1. Çift bölgeli tam otomatik klima sistemi "Klimatronik" : 354 TL

2. Ambiyans Aydınlatma : 599 TL

* Yurt dışı versiyonlarında Comfortline donanım seviyesi de mevcut..

Güncel bilgi:

* Bluemotion bir trim level yani donanım seviyesi olmaktan çıkartılarak tıpkı GTI veya R gibi model haline geirildi.

* Bluemotion donanımına daha önce hiç bir opsiyonel donanım eklenemiyordu.

2015 yılından itibaren şu donanımlar eklenebilir hale gelmiştir.:

1. Çift bölgeli tam otomatik klima sistemi "Klimatronik" : 354 TL

2. Ambiyans Aydınlatma : 599 TL

* Yurt dışı versiyonlarında Comfortline donanım seviyesi de mevcut..
Hocam 2016 olanlarda blumotion donanım için opsiyonlarda bir gelişme varmı özellikle led farlar,birde hocam eskiden sizin siteye eklediğiniz gibi donanım ekleme olayı vardı vw'nin sitesinde şimdi bir türlü bulamıyorum.Audi mesela şimdi koymuş çok güzel bir özellik.

Geri
Üst Alt