Golf 7 1.6 tdi dsg bakım aralıkları

Fikirmizah

Üye
İsim
Doğu
Herkese merhaba yillik 5-6 bin km yapiyorum aracin garantisi coktan bitti (2016 model 1.6 TDİ DSG)Bugune kadar hep yetkili serviste bakim yapildi bundan sonrada yetkili serviste yaptiracagim muhtemelen simdi sormak istedigim her 12 ayda bakima girmek yerine 18 ayda bakima girsem bi zarari olur mu zaten araclarda LL yaglar var her sene yetkili servise cok standart bi bakim icin goturmek cok mantikli gelmiyor sizce nasil olmali

Garantisi bittiyse gerek yok bence. Pandeminin yoğun olduğu dönemde önceki aracımda 2000 km yol yapılmıştı yetkili servise gittiğimde sadece yağ değişimi yapıldı hava ve yağ filtre değişimine gerek duyulmamıştı. Hatta garanti bittiyse yetkili servise bile gitmeye gerek yok iyi bir usta varsa gerekli değişim ve bakımları orada da yapılabilir. Servislerin ücretleri çok yüksek.

@Fikirmizah Garantiniz bitti ama DSG ile ilgili iyi niyet garantisi devam ediyor mu hocam? DSG olduğu için onu da göz önüne aldınız mı?
Onun dışında az kullanıyorsunuz 18 ayda bakıma girseniz bence hiç bir şey olmaz. (uzmanı değilim kendi aracım olsa ne yapardım diye düşündüm).

6 ay sonra gitmek, %50 kar demek bi yerde, bedeline bakın sonrada riskiyle sanayi esnafıyla uğraşmanın cebelleşmenin keyfini de almak istiyorsanız yetkili servise gitmeyin derim. ben aracımın yaşı kaç olursa olsun yetkiliden şaşmam ve zamanında yaptırırım. 1 ay geçebilir veya maksimum 1000 km geçebilir, bunlar normaldir. bunların geçmesi o anki şartlara göre tabi, yoksa km'si km'ine bir yaptırırım. örneğin bu yılki bakımı sanki 200 km geçecek gibi.

İyi niyet Garantiden atılırsınız. "Af" la falanda geri döndürmezler.

Garantisi bittiyse gerek yok bence. Pandeminin yoğun olduğu dönemde önceki aracımda 2000 km yol yapılmıştı yetkili servise gittiğimde sadece yağ değişimi yapıldı hava ve yağ filtre değişimine gerek duyulmamıştı. Hatta garanti bittiyse yetkili servise bile gitmeye gerek yok iyi bir usta varsa gerekli değişim ve bakımları orada da yapılabilir. Servislerin ücretleri çok yüksek.
Yetkili servis yagi degistirdi ama yag filtresinin degistirilmesine gerek duymadi, saka olmali, baska bir izahi olamaz, hangi yetkili servisti?

Yetkili servis yagi degistirdi ama yag filtresinin degistirilmesine gerek duymadi, saka olmali, baska bir izahi olamaz, hangi yetkili servisti?
hangi mantıkla değişmediğini sordunuz mu. iyi süzülmeyen yağda basınç artışı yaşanmasından dolayı performansınızın düşeceği, yakıtınızın artacağı daha da önemlisi yağın iyi süzülmemesi neticesinde yağda oluşabilecek tortulanma/tozlanmaların sisteme kaçırması dahilinde oluşabilecek çizik vs den sorumlu olacaklar mı? çok saçma.

Hava filtresi yerine yağ filtresi yazmışım.
(y)(y) bu da iyimiş :D aynı sorular onun için de geçerli..... Arada hava filtresini değiştirmediniz değil mi, veya araç son bakım ile bu bakım arasında kaç km yol yaptı. bunlar önem arz eden durumlardır.

Değişmedi. Araç vw değildi zaten, Mazda cx-3 power sense bunu satınca 4 ay önce 2021 Caddy aldım. Mazda'nın tek gıcık olduğum tarafı Bakım periyotlarının 6 ayda bir olmasıydı.
Mazda araçlarda güzeldir aslında ama bakımın 6 ayda bir olduğunu bilmiyordum. her bakımın maliyeti ne kadar dı ve her bakımda yağ vs değişiyormuydu.

Geri
Üst Alt