Karavanda ÖTV indirimi

Culture33

Paylaşımcı Üye

İsim
Mehmet

Karavan Düşünenlere Fırsat.​

Resmi Gazete'de bugün yayımlanan düzenlemeyle motorlu karavanlardan alınan ÖTV yüzde 220'den yüzde 45'e indirildi.

Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yasalaştı.

ATV-UTV VE KARAVANLAR DÜZENLENDİ​

Yasada ATV (her türlü arazide kullanılan araç) ve UTV’lerde (çok amaçlı hizmet aracı) belirlenen yeni Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranının yanı sıra, son zamanlarda popülerliği oldukça artan karavanlarla ilgili de yeni bir vergi düzenlemesi geldi.

Buna göre, ATV ve UTV’lerden alınan ÖTV oranı yüzde 25 oranında olacak. Motorlu karavanlarda ise ÖTV yüzde 45’e sabitlendi.

BÜYÜK İNDİRİM​

Kanunun önceki versiyonunda 2000 cm3’ten düşük bir motora sahip aracın karavana dönüşmesi halinde yüzde 130-150 ÖTV oranı uygulanıyordu. Eğer motor hacmi 2000 cm3’ten büyükse, karavanda yüzde 220’lik bir ÖTV oranı uygulanıyordu.

Son düzenlemenin kanunlaşması ile birlikte tüm motorlu karavanlar yüzde 45’lik bir ÖTV oranına tabi olacak.

Allah'ım rüya mı görüyorum? Türkiye'de bir vergiye indirim mi geldi?
Yoksa memlekette karavan işine girecek bürokrat/siyasetçiler veya akrabaları mı var?

Ben de bu kiralara hayat geçmez golfü karavana mı çevirsem diyordum:)

Ben de bu kiralarla hayat geçmez golfü karavana mı çevirsem diyordum:)))
Kaplumbağa gibi özgürce yaşamak varken 4 duvara ne gerek var dimi. alt komşu yok üst komşu yok dam aktı vs yok, yazın deniz kıyısına kışın sıcak yerlere gidersiniz. bende hep ya yat, ya da karavanda yaşamalı diyordum. Haala da diyorum.

Allah'ım rüya mı görüyorum? Türkiye'de bir vergiye indirim mi geldi?
Yoksa memlekette karavan işine girecek bürokrat/siyasetçiler veya akrabaları mı var?
Eniştesi 🤣🤣🤣🤣

• Beğen
Tepkiler: SCC

Geri
Üst Alt