Yakıt hortumunda kesik var dediler 120 000 bakımında

audis8

Üye
İsim
mehmet
yetkili vw servisinde 120 000 km bakımı yaptırdım. Bir de motor yıkamada kampanya varmış. Onunla kabul ettim.
Sabah teslim ettim. Öğleden sonra aradılar yakıt hortumunda kesik var fiyatı 1500 TL dediler. Değiştirmeyin gelince bakayım dedim. Motor kapağı kaldırmayan birisiyim.benden başka kullanan yok. Nasıl olmuş olabilir? Servis eskime ve yüksek ısı sonucu olabilir gibi bişeyler dedi
Fotoğrafları ekliyorum.

Ekli dosyalar

• C753F5A2-7E45-4AB7-9DDA-975A5790D544.jpeg
    C753F5A2-7E45-4AB7-9DDA-975A5790D544.jpeg
    126.5 KB · Görüntüleme: 113
  • D52AEA53-46CD-4ADE-A403-DACA69DE62AA.jpeg
    D52AEA53-46CD-4ADE-A403-DACA69DE62AA.jpeg
    158.4 KB · Görüntüleme: 112

Gecmis olsun, pek isi ile olacak birseye benzemiyor. Bence disarida yaptirin. Servis sart degil o hortum icin.

Upvote 0
yetkili vw servisinde 120 000 km bakımı yaptırdım. Bir de motor yıkamada kampanya varmış. Onunla kabul ettim.
Sabah teslim ettim. Öğleden sonra aradılar yakıt hortumunda kesik var fiyatı 1500 TL dediler. Değiştirmeyin gelince bakayım dedim. Motor kapağı kaldırmayan birisiyim.benden başka kullanan yok. Nasıl olmuş olabilir? Servis eskime ve yüksek ısı sonucu olabilir gibi bişeyler dedi
Fotoğrafları ekliyorum.
120 trigerli bakım sanırım? Ne kadar tuttu acaba?

Upvote 0
Sakın para verme hocam. Ben olsam basarım yaygarayı. Hep derim servis pişmalıktır. Özel parça ve ekipman gerektirmeyen iş için gidilmez. Tekrar geçmiş olsun.

Upvote 0
@İlker34 Hocam o mesafeden tabancayla su tutacaklarını zannetmiyorum, o kadar da saçmalamazlar muhtemelen.

Upvote 0
Geçmiş olsun.
Bence bu kesik önceden olsaydı dikkatli usta motor kaputunu açınca bu kesiği görürdü ve bakıma başlarken size haber verirlerdi.
Aracı servise bırakmadan servisin önündeyken aracın etrafında kısa bir görüntü kaydı alıyordum böyle durumlarda lazım olur diye ama motor kısmını almıyordum artık onuda alıcaz demekki.
Servise gidince banada çok ısrar ettiler motor temizliğini ama güvenemediğim için yaptırmadım.
Motorda tozlu yerleri nemli bezle siliyorum o kadar

Upvote 0
Adamlar Mazot filtresi değistirirken.
Mazot filtre haznesine giriş+çıkış yapan bu 3 lü hortum düzeneğini

Mazot filtre kapağı ile birlikte geriye dogru kanırttırıyorlar. Değisim sırasından kapak engel oluyor rahat degistirmeye.. geriye dogru büküp katlayıp akıllarınca sabitliyorlar???

Ya 2. Bir kişi kapağı hortumlarıyla birlikte yukarda tutacak. Hortumların katlanmasına engel olacak.

Ya da benim gibi tek kisi değisim yapıyorsa 1,5 metrelik bir ip düzeneğiyle kapağı gevsetip kapak maximum bir karış havada kalacak sekilde hortumlaarı bükmeden ipin bir ucu kapağa diger ucu kaputa bağlanarak olay gercekleştirilmeli.

Upvote 0
Forumu taratın ??

Yakıt hortumu kesilen/ yırtılan aracların tümü Tdi !!
Varmı tsi vakası?

Mazot filtresi degistirirken icine ediyorlar hortumların.

Upvote 0
@İlker34 Hocam o mesafeden tabancayla su tutacaklarını zannetmiyorum, o kadar da saçmalamazlar muhtemelen.
Hocam yaparlar. Kesik pürüzlü dikkat edin hani şu yıkamacılar da yaparlar ya . Ön camın sağında solunda çıtalarda kesik olur ya. Tıpkısı bunun. Başka neyle olacak ya oraya yakın tutmuş.

Upvote 0
Dizel araçlarda oluyor benimde 100 bin km civarında başıma gelmişti değiştirmişler di buraya kadar normal de ben 400 tl ye değiştirmiştim serviste neymiş bu 1.500 tl güncellemeler tam gaz devam etmiş....

3 yıl önce yetkili serviste 390 tl ye değiştirmişim....

Upvote 0
Konuyu hortlatmak istemezdim ama yeni bir konu da açmak uygun olmaz diye düşündüm. 3 gün önce aracın aküsü şarj edilemiyor uyarısı görmem sonucu elektrikçiye gittim ve bana yakıt hortumum kaçırma yaptığından alternatörün içine yakıt girmiş ve oradaki biryerler zarar gördüğünden dolayı şarj edemediğini fark etti. Alternetordeki 100 liralık bir parçanın değişimi sonucu şu an akü sorunsuz lakin 5Q0130307BK parça numaralı dikey duran yakıt hortumum alt ve üstünden kaçırma yapıyor servis %30 indirim hariç 5748 mal+680 işçilik küsür fiyat çıkardı. bu fiyat set fiyatı aracın sadece tek 15cm dikey duran hortumunda sorun var ve komple değişitiriyorlar içinde sensör olduğundan fiyatının yüksek olduğunu söylediler. idareten bir hortum buldum değişimi basit görünüyor ancak oluşacak yakıt hattındaki havayı nasıl alacağım hakkında bilgim yok yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim. vag kablom yok. ve bu hortumun yerine koyabileceğim kaliterli bir hortumu nereden bulabilirim.

Son düzenleme:
Upvote 0
Hocam parça numaran yanlış öncelikle. 5Q0130307BK doğrusu. Ben olsam sağlam olan sensör kısmını kullanmaya devam ederdim. Çok kaliteli hortum üreten firmalar var. Hasarlı kısmı onunla değişirdim.

Upvote 0

Hocam parça numaran yanlış öncelikle. 5Q0130307BK doğrusu. Ben olsam sağlam olan sensör kısmını kullanmaya devam ederdim. Çok kaliteli hortum üreten firmalar var. Hasarlı kısmı onunla değişirdim.
parça numarasını ben hatalı yazmışım şimdi düzelttim tam da o çok "kaliteli hortum üreten firmaların" ürünlerini arıyorum bana yardımcı olur musunuz

Upvote 0

Geri
Üst Alt